Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felvettük a támogatásokat,...

Felvettük a támogatásokat, most már nem tudok elválni se a gyerekek, se magam érdekében. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szitokszó a támogatások feltétele, lehet csok diggernek meg hasonlóknak nevezni minket, de mi is pénzből élünk, másképpen nem nagyon tudtunk volna házat venni, mert mi már akkor vettük fel, amikor az ingatlanárak az egekben voltak, és pomt sikerült találnunk egy elfogadhatót. Amihez még kértünk a családtól is kölcsönt felújításra, amit apránként fizetünk vissza.


És most ez az egész visszaütött.


28 éves vagyok, egy 2 éves kislányom van, és egy 5 hónapos kisfiam.

A férjemmel 12 éve vagyunk együtt, vele terveztem az életemet, vele alapítottam családot, tényleg hittem benne, hogy együtt fogunk megöregedni, hogy örökké szeretni fogjuk egymást.

Vannak közös programjaink, kérés nélkül kiveszi a részét a gyerekek és a háztartás körül. Ezért ért olyan váratlanul, amikor kiderült, hogy megcsalt, ami szintén egy érdekes történet.


Bennem minden összetört. Undorodom tőle, hánynom kell, amikor bejön. Tudom, magamnak is köszönhetem, de ha egy semmirekellő, egoista, mindenben ellébecoló csávó lenne, még megérteném azokat a mondatokat, kis beszólásokat, amit kapni fogok, de nem ilyen volt, és még most se hinném el, hogy megcsalt, ha nem kényszerült volna vallomástételre.


A gyerekek miatt már nem tudok visszamenni arra, ahol eddig voltam, és ha az első szakmámban helyezkednék el (ami könyvelő), akkor viszonylag jól keresnék, de egy napot nem dolgoztam a szakmámban, mert a vége felé rájöttem, hogy nem érdekel. A fizetésem nem bírná a sok tartozásnak a felét, mert ha elválunk, akkor két háztartást kellene fenntartani. Mit tegyek?


2022. jún. 16. 19:16
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
70%
El kell adni a házat.
2022. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
53%
Húh, nagyon sajnállak! Nem köszönheted magadnak, a férjed felelős mindenért. Ha kisgyerekek miatt elhanyagoltad, akkor is! Mivel nagyon kicsik még gondolom nem volt energiád rá, ő meg egy szar alak, hogy ilyen kis időt sem bír ki hűséggel. Fogalmam nincs mit tennék a helyedben… Ha eladjátok a házat vissza kell fizetni a támogatásokat és esélyetek se lesz külön-külön házat venni. Én lehet így nem válnék el, de nem tekinteném a férjemnek. Csak akkor válnék, ha már rendes fizum lenne és meg tudnánk oldani a lakhatást. Kitartás!
2022. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
18%
2022. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
29%

#2


Írta a kérdező, hogy a férje kérés nélkül kiveszi a részét a gyereknevelésből, és a házimunkából.

Akkor bizony lehetett volna ideje magára a kérdezőnek, megmaradhatott volna nőnek, hiszen nem volt minden feladat rázúdítva. Innentől kezdve nem kell a férfit okolni mindenért, mindkét fél hibás.

2022. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
59%
5 hónapos a kicsi, ha kiveszi a részét, akkor is nehéz ez az időszak egy nőnek…
2022. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
36%

Valószínűleg megpróbálnám megőrizni a normális viszonyt és papiron egyutt maradni ameddig kell vagy nem tudok lépni.

Persze más lesz ha bejön a képbe egy új pár.

de egyenlőre azt tudnam elképzelni hogy külön vagyunk, esetleg ha a házat át lehet úgy alakítani könnyen hogy 2 lakrész legyen benne mégjobb, de nem válunk el, de én nem tudnám megbocsátani neki.

A gyerekek meg minden 2. Hétvégen vele vannak és ugyanúgy megy értük oviba, meg ami eddig.

2022. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
36%

#4


Nekem is nehéz időszak volt, de felfogtam, hogy nekem is tennem kell a házasságomért, nem csak a férjnek kell eltűrnie mindent szó nélkül.

2022. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom és kitartást! Az 1-es válasza jó ötlet lenne, de ha CSOK-ra vették a házat, akkor nem lehet eladni. Nem tudjátok valahogy átbeszélni, megoldani? Párterápia, pszichológius segítséggel? Azért mégiscsak 12 év…. egy alkalom volt a megcsalás, vagy szerető? Ez sem mindegy én úgy gondolom…
2022. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
37%
A ferjed mit akar? Az nagyon nem mindegy. Ő az új nővel akar lenni? Együtt vannak még, illetve hosszú kapcsolat volt? Mit mondott, mi volt az oka? Ezek azért fontosak, mert meghatározzák a választ. Ha ő is válni akar, akkor irány egy jó családjogi ügyvéd. Ha nem és egyszeri alkalom volt és még érzed magadban a potenciált az újrakezdésre, akkor párterápia. De abszolút megértelek...
2022. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
47%

Hány gyerekre vettétek fel? Ugye, nem háromra?

10 évig kell életvitelszerűen ott élni a gyerekeknek. Te maradsz ott velük, a férjed elköltözhet a barátnőjével, de hivatalosan nem váltok el. Nem ideális, de sokan így csinálják.

2022. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!