Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Háromgyerekesek! Milyen az...

Háromgyerekesek! Milyen az élet 3 gyerekkel?Többször bánjátok, vagy többször öröm?

Figyelt kérdés
2022. jún. 16. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Csupa öröm és boldogság 😂
2022. jún. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy tudok nyilatkozni, hogy nekem 2 testvérem van, én vagyok a legkisebb. Szerintem az én szüleimnek ez sok volt, a kevesebb néha több, és nekik ezt jó lett volna mérlegelniük. Szerintem van ahol a 3 gyerek tök jól működik a szülők is elég jók, de minket csak hagytak felnőni mint a gaz. Mondjuk lehet ők akkor is pocsék szülők lettek volna ha csak 1 gyerek van, nem tudom, de mindenesetre az önvizsgálat fontosabb, mint más példája vagy véleménye. Persze csak szerintem :)
2022. jún. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem olyan mint 12 éve, új időszámítás. Nem hasonlitgatom, a jelennek élek.
2022. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Nekunk bejott, bar a kapcsolat is nagyon stabil es a ferjem is nagyon kooperativ. Nincs segitseg, nagyon sok logisztikat igenyelnek a mindennapok, hatarozottan nem valo mindenkinek, es igen, en is csak mosolygok amikor a szingli kolleganoim nyafiznak h sok a melo es nem jutnak el pedikuroshoz vagy hogy milyen durva volt hetvegen a buli es utana mennyit kellett aludni. Teljesen mas vilag, elotte tenyleg merlegelni kell h kinek milyen a teherbiro kepessege, na meg lutri h milyen lesz a legkisebb szemelyisege. Nyugodtan kijelenthetem h enidom jelenleg a nullahoz konvergal mivel a munkaba utazasom alatt is (napi 2ora) jon velem a kicsi bolcsibe. Regen ezt az idot hasznaltam ki magamra. De majd no o is, ez az ido most oda van szanva.
2022. jún. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Sosem bántam meg, már jön a negyedik. Más dolgokat bánok, nem azt, hogy megszülettek.

Pl. hogy nem diplomáztam le hamarabb a vágyott szakon, csak már a harmadik gyerek születése után. Hogy elbactam egy csomó időt előtte egy olyan diplomára ami nem is érdekelt, kár volt megszerezni is. Hogy nem fejeztem be az egyik okj képzésem, pedig hasznos lett volna. Hogy túl sokat akartam egyszerre mindenből, nem priorizáltam ügyesen, és így sokminden nem sikerült jól képzés, munka, egyebek terén.

Gyerekek nélkül, vagy kevesebb gyerekkel mindez könnyebb lett volna, de akkor sem a gyerekeket bánom, hanem hogy nem ismertem fel jól, hogy milyen célokra fókuszáljak, túl sokat akartam magamtól egyszerre, így sok kudarc ért, és a saját boldogságom pláne háttérbe szorult.

Szerencsére a gyerekek annyira klasszak, hogy bőven pozitív a mérleg. És ahogy nőnek, egyre inkább. Jó látni, hogy szeretik, támogatják egymást.

De az is sokat dob az élményen, hogy mindezt egy elég klassz férjjel élhetem meg.

2022. jún. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Testvérem (az anyuka) idegileg kikészül(t).

A férjemék is úgy nőttek fel,mint a gaz. Ahogy írta egy másik válaszoló.

2022. jún. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%

Vicces, hogy le van pontozva, aki saját tapasztalatot írt, és az meg persze fel, aki testvér meg férj testvér meg mit tudom én mit, és persze rosszat ír.


Gondolom ez elégtétel pár hülyének, hogy lepontozták meg fel a nem is releváns, de nekik jobban tetsző válaszokat 😅

2022. jún. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Miért pontoznak le amúgy ezen az oldalon mindenkit ?

Olvasom a hozzászólásokat ,és én semmi kivetni valót nem látok bennük. Mindenki csak a saját tapasztalatát/véleményét írja le.


Nem tudom milyen lehet 3 gyerekkel az élet.

De úgy fél éve engem is foglalkoztat a téma.

2 gyerekem van már , és én is tettem fel ehhez hasonló kérdést.

Kedves kérdező , neked mennyi idősek a gyerekek ? Mióta gondolkoztok azon ,hogy szeretnétek 3.babát?

2022. jún. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Csak az a vicc, hogy aki rosszat írt, meg nem is saját tapasztalat, az a jó, akik meg leírták, hogy nekik van 3, és mi hogy, de nem bánták meg, az meg le van húzva.

Pedig ezek voltak a hiteles vélemények, de nyilván valakik nem ezt akarják hallani.

2022. jún. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat a 2 vagyok, de amúgy nem tehetek arról hogy jobb pontokat kaptam, sem arról hogy ez a tapasztalatom, én nem hurrogtam le senkit, csak leirtam a tapasztalatomat, és mint 3 gyerekes családban felnőtt ember, szerintem valid a véleményem. Továbbra sem szeretném azt állítani, hogy szörnyű a 3 gyerek, csak hogy nem mindenkinek való, és nagyon át kell gondolni, mert visszacsinálni nem lehet és vannak helyzetek ami se a szülőnek se a gyereknek nem jó. Pl hogyha munka mellett csak arra van idő hogy a minimumot nyújtsák a gyerekeknek.


Bővebben:

-lesz-e idő minden gyerekre hogy nem csak a létminimumot adjuk neki, hanem egészséges lelki-mentális-fizikai ereje legyen pl.beszélgetés, különórák, sport, (nálunk nem volt egyik sem)

-lesz-e a munka után annyi idő, hogy erre a nagy családra mindennap vagy majdnem mindennap főzzünk, mert 3 gyerek és 2 felnőtt sokat eszik, ( mi gyerekként sokat ‘éheztünk’ nem volt otthon mit enni, a szüleim későn jöttek haza, akkor sem főztek)

- tudom- e fizetni azt a rengeteg dolgot ami 3 gyerekkel jár ( mi egymás levetett ruháit hordtuk, amivel amúgy nem is lenne baj, csak lévén, hogy bátyám van, szinte mindig fiú ruhában jártam ami ki volt nyúlva bolyhos volt, had ne mondjam mennyire voltam az osztályban menő, de a menőség erős kifejezés, mert vér ciki voltam, arról nem is beszélve, hogy a szüleim rengeteget dolgoztak hogy eltarthassanak, így nagyon sokat voltunk egyedül -erre írtam hogy úgy nőttünk fel mint a gaz-)

-a kapcsolatunk a férjemmel olyan erős-e, hogy a sok nehézség mellett egymásból tudunk-e erőt meríteni? (Nálunk napi szinten ment a veszekedés, verekedés is ha úgy volt, mert ez a sok stressz ami körbe vette őket, elnyomta a kapcsolatot. Persze rosszabb lett volna bántalmazott, abuzált gyerekként felnőni, de azért ez sem volt kellemes a szorongás és a stressz volt nálunk a reggeli, ebédre pedig órákig tartó sírva imádkozás volt, hogy hagyják már abba)


Ez csak pár dolog, amit érdemes megfontolni, de tényleg érdemes átgondolni, hogy kell-e 3 gyerek. Persze nem azt mondom, hogy nálunk a 3 gyerek miatt voltak rossz szülök, csak azt hogy lehet ha csak 1-et vállalnak vagy max 2-t akkor nincs ennyi feszkó. Több energia, több pénz, több odafigyelés jut a gyerekekre.

2022. jún. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!