Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi vált be székrekedésre a...

Mi vált be székrekedésre a gyereknél?

Figyelt kérdés

20 hónapos, kB heti 2x székletet sikerül produkálnia, hatalmas szenvedés árán.

Laevolac szirup nem segít.

Mivel próbálkozzak?

Gyermekorvos, védőnő tud róla, ők javasolták a laevolacot.



2022. jún. 26. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a dulcosoft segített, a laevolac nalunk sem ért semmit. A dulconak is kellett néhány nap, viszont ha rendszeresen kapja, akkor rendben van. Gyerekorvos javasolta, nem szívódik fel, hosszú távon is adható, 8ml/nap. Persze emellett nagyon figyelek az etkezesere, folyadekfogyasztasra, kozben próbáljuk elhagyni, de mindig vissza kell térünk hozzá. 19 honapos, a ht kezdete óta ezzel kuzdunk :(
2022. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Triviálisnak tűnhet, de mennyi vizet iszik?
2022. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Voltunk gasztroenterológiai vizsgálaton is, csak nálunk még kisebb a gyerek. A gyerekorvos és a védőnő szintén a laevolac szirupot ajánlotta, a gasztroenterológus pedig inkább a Dulcosoftot. A laevolac nem működött, ellenben a Dulcosoft igen. Azt mondta, ha 3 napig nincs széklet, negyedik naptól adjuk neki reggelente, amíg lesz. Viszont aznap még szokott érkezni.
2022. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3as! És ezen kívül mondott mást is? Én is gondolkodom a gasztroenterologuson, azert kérdem. Az okát sikerült feltarni? A gyerekorvos mindig annyit mond, hogy ilyen alkat :/ elnovik később vagy mindig küzdeni fognak ezzel?
2022. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyes voltam
2022. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Es a 4.napon ti is 8 ml-t adtok? Nálunk nem szokott egyből hatni
2022. jún. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Annyit mondott a doki, hogy ő ilyen típus. Átbeszéltük, miket és miként eszik, hozzátáplálást, stb... Az a cél, hogy majd magától 3-4 naponta legyen kaki.

Igen, 8 ml-t kap a 4. napon.

Most elkezdett többet enni szilárd ételt, emiatt megint ritkult nálunk, de a hozzátáplálás/szilárd étkezésre átállás körül kell ennnek rendeződnie.

2022. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kubu multivitamin 2-3 naponta csodat tesz. En is egy forumon csiptem el ezt a tippet.
2022. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!