Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 óra elég lesz mindenre?

4 óra elég lesz mindenre?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megyek vissza dolgozni.

A problémám az, hogy konkrétan 4 órám lesz arra, hogy elmenjek a kicsiért, bevásároljak, tanuljak a két nagyobb gyerekkel, takarítsak, mossak, vacsorát csináljak, fürdetni kell és nem ártana ha közös együtt töltött idő is jutna egymásra.. És akkor még magamról nem is beszéltem.

Nálunk nincs részmunkaidő, tehát muszáj főállásba visszamenni. Meg persze az anyagiak miatt is.

Párom nem tud segíteni sajnos mert csak hétvégente van itthon, szóval segítség nélkül kellene valahogy megoldani.

Már előre gyomorgörcsöm van tőle, eleve egy lassú emberke vagyok, nálam a mosogatás is fél óra. Nagyon félek attól, hogy nem lesz mindenre idő és akkor párom hétvégén totál ki lesz akadva, hogy miért nem csináltam meg a dolgokat, bezzeg az ő anyja éjfélig is fenn volt, hogy főzzön stb.

Ja de azt elfelejti, hogy náluk mindenki átaludta az éjszakát, elég volt 5-6 óra alvás neki egyben, plusz velük nem kellett tanulni se. Így persze, hogy meg tudta csinálni. Nálunk a kicsi hatmilliószor felkel éjjel, olyan vagyok mint egy zombi így is, biztos nem vállalom be, hogy éjfélig maradjak fenn munka és hatmillió kelés mellett.

Szerintetek bele fog férni minden az időbe vagy erről ne is álmodjak?


2022. jún. 26. 10:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Vegyetek mosogatógépet, az hatalmas segítség. Ami belefér az belefér, ami nem az nem. Ha Apjuknak nem tetszik, akkor majd beáll ő is “segíteni”. Vagy haza is költözhet a tökéletes Anyukájához. Küldöm az erőt kérdező!:)
2022. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem görcsölnék rá ennyire. A páromnak meg nem a házvezetőnője vagyok. Amúgy mindennap nem kell vásárolni, vagy rendelhetsz online is. Segítség lehet mondjuk egy mosogatógép, ha még nincs. A gyerekek nem tanulnak a napköziben? Nekik sem jó, ha még este, otthon is a házival kell foglalkozni.
2022. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire elég, de gondolom ha ennyi időd van akkor így is úgyis meg kell oldani, illetve priorizálni kell.

Viszont, ha a párod ezért beszól akkor hatalmas bunkó. Nálunk is felhalmozódik sokszor a házimunka, de munka után vagy hétvégén ebbe a férfiak is simán be tudnak segíteni (még akkor is ha te otthon vagy a gyerekkel).

Így hogy te is dolgozol egyáltalán nem fair, hogy minden feladat rád hárul otthon, legalább annyira neki is ki kellene venni a részét.

2022. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem fog!

A férjem meg ha belekötne h valami nincs megcsinálva (főleg úgy h te a 24 órából 18at dolgogozol) közölném h akkor a hétvégére lelépek, lehet csinálni!!!

Nem vagy a cselédje! Ő a munkaideje után mit is csinál (pláne h nincs otthon) SEMMIT

2022. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatógép, ahogy írták fentebb is, nekem életmentő kb.



Illetve elgondolkodnék esetleg néha rendelni a kaját (ha belefér). Nálam a főzés a legnagyobb mumus, azzal csúszok el mindig - én is borzasztó lassú és körülményes típus vagyok.

Takarítás meg maradjon hétvégére, ahol a kedves apuka is illene ha besegítene!


Amúgy egyre több ilyet hallani, hogy a férfi mennyire nem partner az otthoni dolgokban. 😠

2022. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Mit csinál a párod, hogy egész héten nincs otthon és egy mosogatógépre, egy robotporszívóra heti, kétheti 1 takarítóra nem telik? Akkor akár kereshet nyugodtan a környéken is munkát, mert nem éri meg messze dolgoznia. Amúgy azt csinálod ami a legfontosabb. Nyilván a gyerekekkel foglalkozni kell. Én nem tudnék ellátni 3 gyereket, a háztartást vinni és teljes állásban dolgozni. Ez lehetetlen. Legalább 2 ember kell erre a feladatra. Ha ezt a férjed nem látja, egy hetet maradjon otthon ő a gyerekekkel aztán utána hápogjon.
2022. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Akkor fog menni, ha a zurad keres annyit, hogy felveszel egy mindennapos házvezetőnőt. Másképp reménytelen munka mellett. Minek dolgozik amúgy olyan messze, ha el sem tud vele tartani, kell a te fizetésed is?
2022. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kötekedik a férjed? Válj el tőle, jobban jársz, ha haza se jön marakodni, csak a gyerektartást utalja.
2022. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Főzni kell hétköznap? Nem esznek a gyerekek az iskolában, te meg nem tudnál valami kifőzdét keresni a munkahelyed közelében? Gyerekekkel feltétlen kell tanulni, nem csak arról van szó, hogy túlaggódod? (Ezt a kérdést semmiképp ne vedd rossz néven, lehet hogy kell, szerintem akkor az az iskola hibája, és sajnos nem igazán tudsz rajta segíteni.) Esetleg egy nagyobb gyerek nem túl magas összegért nem vállalja, hogy szükség szerint tanul a gyerekeiddel? Ha csak egy kis noszogatásra van szükségük.


Amúgy nem véletlen találták fel a főállású anyaságot három gyerek mellett. Csak ugye anyagilag nem mindenkinek fér bele.


Itt a probléma szerintem nem az, hogy túl sok a feladat. Igen, túl sok, el fog úszni, le kell mondani pár dologról (tiszaság, meleg étel stb.). A baj az, hogy a férjednek irreális elvárásai vannak, hogy neki az a norma, hogy kizsigereled magad (és esetleg ő is, bár nekem úgy tűnik a kérdésből, hogy közben ő nem). Ezzel nem tudom, mit lehet kezdeni.

2022. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Igen, sajnos manapság elvárás a nőktől, hogy ugyanúgy házi cselédek legyenek, mint száz évekkel ezelőtt. Csakhogy azóta az is elvárás lett, a nagy emancipáció során, hogy ugyanúgy és ugyanannyit dolgozzanak (néha kevesebb fizetésért), mint a férfiak.

De jól jártunk. 🙄

2022. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!