Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyek névtelen bejelen...

Hogyan tegyek névtelen bejelentést gyámügyön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Névtelen bejelentést szeretnék tenni a gyámügyön, viszont fogalmam sincs hogyan kell. A bejelentés a sógornőm ellen irányulna, ugyanis úgy vettem észre, hogy nem megfelelően neveli a gyerekeit. Most várja a negyedik gyerekét, miközben a legnagyobb még be sem töltötte a 3. életévét. A testvéremmel többször is megpróbáltam beszélni arról, hogy mit művel a felesége, de egyszer sem hallgatott rám, pedig a kisgyerek is sokszor elmondta neki, hogy az anyja veri. Mivel ugyanabban a házban lakunk, ezért közelebbről szemléltem végig a helyzetet. Eddig is volt rá alkalom, hogy kezet emelt a gyerekekre, de mindig rászóltam vagy lefogtam a kezét. Az utóbbi időben viszont összevesztem a testvéremmel a felesége miatt, így nem olyan könnyű beleszólnom a dolgaikba. Gyakran arra jövök haza, hogy az összes gyerek sír. Az idősebb ilyenkor elmondja, hogy az anyja megverte és azt is megmutatja hova ütött, állandóan éhes, mert az anyja már azért is kiabál vele, ha enni mer kérni. Egész nap csak alszik és nem hajlandó a gyerek alatt pelenkát cserélni. Orvoshoz sem viszi a gyerekeket, a kötelező oltásokat is rendszerint hónapok múltán kapja meg. Szerintem ez nem állapot, ezért szeretnék bejelentést tenni. Mivel a testvérem többször is megpróbált kezet emelni rám(a 18 éves húgára), ezért szeretném névtelenül csinálni.



2022. jún. 27. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem gyàmügyre tartozik.

Családsegítőben/ családvédelmiseknél kell jelenteni és/ vagy a vèdőnőnek.


A település/ kerület honlapján megtalálható hova kell jelenteni.

2022. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, és a segítséget!
2022. jún. 27. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Csak vigyazz, sajnos én megjartam, akit jelentettem, nem tudtam hogy messzire eler a keze és siman kiadtak neki a nevem mikor elvileg garantaljak a nevtelenseget... En is ezért tettem bejelentést, na, meg állandóan ordit hogy megollek és társai.. 😔
2022. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Nem feltétlenül hitelt érdemlő az, amit egy három éves mond. Nálunk is van, hogy hónapokat csúszik az oltás, mert betegek. Reggel a 4 éves fiam úgy fogadta az ide látogató anyámat, hogy nem adtam neki enni, pedig csak megkértem, hogy várjon egy kicsit, amíg elmegyek pisilni.

Nem értem, hogy hogy jössz ahhoz, hogy bárki életébe beleszólj. Pláne, hogy lefogd, vagy rászólj. Egy gyerek vagy, aki azt hiszi, hogy mindent jobban tud.

2022. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4. hozzászoló. Ha látom és hallom, ahogy elcsattanak a pofonok és, ha ezek után látom, hogy a gyereknek vérzik a szája, vagy azon a helyen ahol mondja foltokat találok rajta, akkor én evidensnek veszem, hogy nem hazudik:) Lehet, hogy fiatal vagyok még, de a gyerekek szavait jobb meghallani mint elsiklani felette, ahelyett hogy már csak akkor sipánkodok amikor megtörtént a baj. Ha gyerekbántalmazásnak vagyok tanúja, szerintem evidens, hogy foglalkozok vele. Megmondtam hogy egy házban lakunk és nem azért nem viszi orvoshoz a gyerekeket mert betegek, hanem mert lusta. Én ismerem, te pedig nem. Ha nem látnám úgy, hogy egyre nagyobb a baj, akkor eszembe sem jutna ilyesmi. De kövezz meg nyugodtan, hogy nem nézem jó szemmel, ahogy a gyereknek a fejét a párnák közé nyomja, ha sír miután lekevert neki egy pofont, amitől a szája is vérezni kezd:))).....egész nap itthon vagyok ezért jó hogy tudom, hogy nem cserél alattuk pelenkát, és nem ad kaját. De igazad van, csak egy gyerek vagyok aki azt hiszi mindent tud...a te lelkiismereted hagyná, hogy egy ilyen anya vigyázzon a gyerekre? Ha tudsz a bántalmazásról csak néznéd, ahogy a gyereknél már a fiatal éveiben depresszió alakul ki? Ha igen, akkor gratulálok:)
2022. jún. 27. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Próbálj a telefontanún bejelentést tenni, de ne saját telefonról, vagy vedd le a számkijelzést. Kiskorú bántalmazását jelentsd be az egyik ilyen akció után.
2022. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4! Amiről a Kérdező ír, az kiskorú veszélyeztetése és/vagy testi sértés is lehet, ezek ugye bűncselekmények.

Kedves Kérdező, jó olvasni, hogy vannak még emberek, akik nem dugják homokba a fejüket, mondván "más életébe nem szólhatunk bele". Pedig qrvára bele kell szólni, ha ilyet tapasztalunk!!!!!

2022. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A családsegítő álatalában egy óriási 0!!!! Közvetlenül a gyámügynek írj! A mi esetünkben még gyermekprostitúciónál sem csináltak semmit a családsegítők. Szánalmas egy rendszer.
2022. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!