Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás mellett jobban...

Szoptatás mellett jobban "megengedett" alkoholt inni, mint terhesen?

Figyelt kérdés

Nem tudom jobban megfogal.azni a kérdést, de az alábbi a helyzet.

Van egy nő a családban, aki bele-bele kortyolt az alkoholba, amíg szoptatott is, aztán terhes lett a másodikkal, de elvetélt. Amíg terhes volt nem ivott, most hogy elvetélt, de még mindig szoptatja az elsőt, viszont igen.

Nekem még nincs egy gyerekem se, ő viszont sok mindennek utána olvas terhesség/szülés/szoptatás témakban, és ezért merült fel bennem a kérdés. Szoptatás mellett inkább lehet inni, mint terhesen?

Amúgy nem alkoholista, nem úgy kell ezt elképzelni.



2022. jún. 29. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyik sem egészséges, de egy-egy korty alkoholtól (főleg ha nem töményről beszélünk) az ég világon semmi baja nem lesz a babának sem idekint, sem odabent.
2022. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nincs biztonságos mennyiségű alkohol terhesen és szoptatás alatt. Viszont mivel a tej a vérből termelődik, csak addig van benne alkohol, amíg ki nem ürül az anya véréből. Nekem mióta nagyobb babám van és tudom, hogy este nem kel fel csak hajnalban, illetve vissza lehet ringatni, van olyan, hogy megiszok egy laza fröccsöt este. Terhesség alatt viszont egy korty alkoholt sem ittam.
2022. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Nekem egy ismerősöm terhessége elején még koktélozott, mert "akkor még nincs köztük kapcsolat", ki akarta maxolni a lányéveit még utoljára. Jó önző...


Az anyatejbe átmegy minden, amit te eszel/iszol, nem hinném, hogy egészséges lenne.

2022. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért furcsa ez nekem, mert amúgy egy kicsit ilyen ősanya típus, és nem értem, terhessen mi ez 0 alkohol, most meg megissza a 2 deci bort aztán 10 perccel később megszoptatja a gyereket. Kicsit olyan f.ck logic, de ő dolga.
2022. jún. 29. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
3. Téves. Nem megy át minden, csak ami a véredbe is átmegy. Ezért felesleges bizonyos ételeket kerülni szoptatás alatt, mert nem megy át a káposzta mágikus módon. Egyéni érzékenységek lehetnek, mielőtt azzal jönne valaki, hogy a Mari gyereke felpuffadt a brokkolitól.
2022. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej alkoholtartalma megegyezik a véralkoholszinttel, elvileg amíg te nem érzed a hatását egyáltalán (ugye addig a májad simán le tudja bontani), addig nem befolyásolja a szoptatást. Vagyis ilyen 1-1 pohár bor vagy sör technikailag beleférhet. Plusz, amit a #2 mondott, hogy ha már eltelik több óra két szopi között, akkor lehet úgy időzíteni, hogy mire jön a következő, már nincs alkohol a vérben/tejben, és így nem okoz gondot. Ezt anno még a lll.hu oldalán valami cikkben találtam, szóval elég megbízható forrásnak éreztem, hogy ehhez tartsam magam.

A terhességeim alatt viszont én sem ittam, bár elméletileg ott is az a mondás, hogy alkalmanként egy újévi koccintásra vagy szülinapi köszöntőre egy pohár valami (nem tömény!) nem okoz gondot, a rendszeres, nagy mennyiségű alkoholfogyasztásnak vannak bizonyítottan káros hatásai, de persze terhesen mindig mindenre a mindent vagy inkább semmit elvet használják, mert az a biztosabb, senki sem fogja vállalni a felelősséget ha baj lesz, és utólag senki sem fogja tudni megmondani, hogy attól az egy pohár újévi pezsgőtől lett-e később SNI-s a gyerek vagy akármi.

2022. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se terhesség,se szoptatás alatt nem ittam alkoholt,de egyszeri alkalomtól,(főleg,ha úgy van időzítve,hogy mondjuk szoptatás után iszik alkoholt,és következő szoptatást már ki is ürül)semmi baj nem lesz.Nyilvan nem naponta,meg minden alkalom nélkül,de ha mondjuk egy szülinapon koccint egy pezsgővel,vagy a strandon belekortyol egy rendes sörbe,az nem főben járó bűn.
2022. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz, ha van elég tejed és tudod fejni akkor egy könyebb italozás után előre lefejt tejet adsz a babának, és az újonnan termelődött esetleg alkoholt tartalmazó tejet lefejed és kiöntöd. Nyilván, ez akkor játszik ha bőséggel van tej.
2022. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Időnkènt egy-egy pohàrnyi simàn belefèr, nem àrt meg sem terhessèg sem szoptatàs alatt.

Èn szemèly szerint azèrt nem ittam, mert nem szeretem az ìzèt.

2022. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!