Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek, mennyi hitelt...

Kisgyerekesek, mennyi hitelt vállaltatok be?

Figyelt kérdés
2022. jún. 30. 09:32
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
#30 egyetértek, ésszerű keretek között nincs hitel nélkül fejlődés.
2022. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

2016-ban 8 millió forint hitel plusz 4 gyerekre CSOK (2 meglévő és 2 vállalt gyerekre), használt lakásra. Önerőnk nem volt, a CSOK volt az.

Aztán úgy alakult, hogy elváltunk, a házban az exem maradt de közös tulajdonban maradt (jóban vagyunk). Majd új kapcsolatomból született még 1 gyerekem, rá kértem a 4 millió forintos jelzáloghitel elengedést, így már csak 4 millió forint hitel van rajta. A futamidő 30 éves szóval kb 25 ezer forint a törlesztő rá.

Majd a CSOK-kal kell valamit kezdeni, úgy tervezem, hogy méltányosságból beszámíttatom az új kapcsolatomból született gyermeket is teljesített gyereknek (hitelszakértők szerint járható út), és akkor csak 500 ezret kell visszafizetni. De így is megérte, hogy bevállaltuk ezt az egészet. Meg majd egyszer lesz vagyonmegosztás is, csak az a baj, hogy látjuk milyen magasan vannak az árak, nem tudnánk az eladási árból két másik ingatlant venni, én meg nem fogok 20 milliós hitelt bevállalni, Budapestről meg nem szeretnék elköltözni. Voltam munka nélkül a vírus alatt hónapokig, kizárt dolog, hogy ilyenbe beleugorjak. Majd lesz valami.

2022. júl. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!