Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon a fiú vagy a lány...

Vajon a fiú vagy a lány babák/kisgyerekeknél jelentkezik durvábban a dackorszak?

Figyelt kérdés
Illetve nálatok mi volt a legbrutálisabb, ami a dackorszak alatt történt? Kíváncsi vagyok, hogy mennyire messzire tudnak elmenni a gyerekek a dackorszakban, mi volt a legdurvább hiszti. :)

2022. máj. 16. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Biztos, hogy nemcsak ezen múlik.

Lehetne azon is lovagolni, hogy hányadik gyerek, mennyi korkülönbség van a testvéreihez képest.

De szerintem mindennél többet számít az egyéni karakter.


Nálunk pl. az első gyerek fiú, a második lány. A lány akaratosabb, hisztisebb, erősebb nála a dackorszak. De egyszerűen más karakter, pl. óvodában mondták, hogy kiáll a maga igazáért (a fiú inkább engedett a békesség kedvéért).

Nagyon durva dolgok egyiknél sem voltak. Otthon, hétköznap este, mikor már mindenki fáradt volt, netán front is volt, hát olyankor volt időnként cirkusz. Vendégségben már kevésbé. Utcán, boltban sosem. Mi csak könyvekből és fórumokból értesültünk olyanról, hogy a gyerek a bolt közepén vagy a buszon toporzékolni kezd, hanyatt vágja magát stb.

2022. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Fiam,3 éves.

Minden napra jut hiszti, kiakadás, ordítás.

Valamelyik nap azért akadt ki, mert van egy seb a lábán és azt egy cápa harapása okozta.

Már orditott azert 1 órát, mert őt egy cápa megtámadta (hozzáteszem az a seb lassan 1 hetes volt, már gyógyult).


Majd utána egy ujabb ordítás hullám követte, mert én voltam olyan galád, hogy emiatt nem vettem ki egy halat az akváriumból.

Mert szerinte csak ugy gyógyulhatott meg a sebe, ha egy halacska ad rá puszit.


Egyébként ami általános, hogy kiakar menni az udvarra. Elkezdem öltöztetni, majd elkezd sírni, hogy benn akar maradni. Oké, vetköztetem. Mire majdnem visszavetkőztettem, ordít, hogy de ő ki akar menni. Újra öltöztetem, majd kitalálja vörös fejjel, kisírt szemekkel, hogy benn marad. 🤦‍♀️ ez majdnem mindennapos.

2022. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nem nemi kérdés hanem jellem, habitus. Az én fiam rohadt akaratos. Egyszer úgy cipeltem haza hogy ordított és tekergett a kezemben mert nem hagytam a zebrán megállni
2022. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem a nemen múlik
2022. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt mondják a fiúk hisztisebbek, de egyébként szerintem sem a nemen múlik.

Az én kisfiam csak arra volt hajlandó sétálni, amerre ő akart. Ha próbáltuk irányba terelni, akkor lefeküdt a földre és hisztizett.

Babakocsiból is folyton ki akart ugrani.

Ha valamelyik játékkal nem sikerült megfelelően játszani, akkor jól megcsapkodta és közben a lábával rúgdosott.

Meg úgy általában ha valami nem az akarata szerint teljesült, akkor csapódott, toporzékolt, üvöltött.

2022. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk pont most volt egy szép kis hiszti a boltban, pedig eddig nagyon jól tűrte... 2 éves, gyalog indultunk, de babakocsi lett belőle mert nem akart menni, virágot akart szedni (amivel bajom épp nincs, csak most haladtam volna a bevásárlással, hogy legyen estére vacsi) szóval beültettem a babakocsiba amiben felállt, kiakart mászni, aztán kapálózott a kezemben ahogy vissza akartam tenni, közben üvöltött mint a sakál.


Majd lesznek még jobbak is biztos vagyok benne.

2022. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Minden gyerek más. Most sztem halál mindegy, hogy az egyik kiveri a magas c-t és hanyatt fekszik a 6 sávoson, mert éppen rájön a 10perc, a másik meg max toporzekol 2 percig ha valami baja van és ennyi..


Nekem pl a fiam sokkal brutalisabban tolta, de én nem annak tudom be hogy ő fiú, hanem annak, hogy ő az első gyerek. Én meg a béna első gyerekes szülő voltam, akinek az amúgy addig angyalka gyereke egy hisztériás kis meregzsak lett.

Mindenen.. nonstop tolta. Akár értelme volt akár nem. És annál jobban tolta, minél jobban látta rajtam, hogy felidegesít.

Számtalanszor volt olyan hogy neki kellett volna valami szirszar a boltból és nem kapta meg, de hisztizett amiatt is egyszer, hogy nem tudja eltolni az utcai lebetonozott padot. Vagy hisztizett amiatt, mert valamit nem akart. Pl elpakolni vagy megenni. Vagy oylasmiert, hogy valamit nem akar felvenni. És totálisan eszkoztelenul néztem mindezt egy ujszulottel (mert nekem 2.5 év van a gyerekeim között) évekig... De egy évig biztos.

Aztán már megedzodtem. Kész valaszaim voltak a kisebbnel mikor eljött az ő dackorszaka is.. Jobbára ami a nagynal sem működött az a kicsinel elő sem jött… sokkal inkább kotelidegzetem van, a gyerek nem tud manipulálni. Hiszti van..? Csalódott vagy, jolvan majd elmúlik. Nem megyek bele a kicsivel abba, amibe anno a naggyal belementem. Nincs alku meg nincs zsarolás.

Eleinte szégyelltem ha pl a boltba verte ki a hisztit. Ma már.. áh.. nem is érdekel. Fapofa és megyünk is ki. Legközelebb nem is jöhetsz be, ez van. Megnyekken kiviszem a kocsiba vagy az apja kiviszi és akkor így járt, nincs tovább bolti séta. Érdekes.. a kicsi egész hamar rájött mivel lehet szórakozni, mivel nem. A nagyfiam meg még mindig képes (6 lesz) vinnyogni meg mindenre képes produkálni azt a vonyito idegesítő hisztis könny nélküli "sirasat" amitol a hideg is kiraz.

2022. máj. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!