Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal so k ember...

Miért vállal so k ember 2-3-4 gyereket, ha nincs meg hozzá az anyagi körülményük?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy nagycsaládosok (2-3 gyerek + pocaklakó) kérnek segítséget, mert nem tudják ellátni a gyerekeket. Miért nem vállalnak az emberek csak annyi gyereket, amennyit fel is tudnak nevelni?
2022. júl. 1. 11:33
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%

1. Mert időközben állt be komoly változás (pl a családfenntartó lesérült, vagy beteg gyerek született, akit komoly költségek árán tudnak csak eltartani).


2. Mert félrekalkulálják magukat, és azt hiszik, működni fog 4 gyerekkel is az, ami 2vel is alig.


3. Mert nem mérik fel ésszel, mennyi pénzre lenne szükségük. Ennek egy válfaja, ha kicsi a korkülönbség, pl a 4. gyerek érkezésekor a legnagyobb is csak 6 éves - amíg picik, nem érzik annyira az anyagi terheket, mire megérzik, már túl sokan vannak.

2022. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
72%
Mert ostobák. Van ez a mondás, amitől hülyét kapok, hogy "ahol egynek van, ott jut kettőnek is. Ahol kettőnek van, ott jut háromnak is. Ahol háromnak van, ott jut a negyediknek is" stb-stb. Sokaknak nem megy a gondolkodás, ha elönti az agyukat a vér.
2022. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk egy van, pedig 3at is fel tudnánk nevelni.


De nem tudom mi lesz 5,10,15 év múlva, tehát inkább maradok a biztonság mezsgyejen.

2022. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%

Basszus ugyanezen gondolkodtam múlthéten a játszótéren. Mostanában csak a közeli panel játszijára viszem le a kislányom egy kis mozgásra, de megdöbbentem rendesen.


Csak azt hallgatom az anyukáktól ott, hogy hó végére már alig van pénz, hogy a strand már kivételes programnak számít, erre most kettőről is kiderült, hogy bevállal még egy gyereket a pici lakásba. Hát néztem egyet.

Én ilyen körülmények között nőttem fel egykeként, így is megterhelő volt, főleg kamaszkorban, amikor már nyílt előttem a világ...nem tudom mi lett volna, ha még egy gyereket rávállalnak a szüleim. Oké, hogy egy ovis még nem kerül olyan sokba, de basszus azok a gyerekek is nőnek majd: és mi lesz ha lovas táborba akar menni? vagy sportolni akar? esetleg fogszabályozás? vagy magán nyelvtanár? Nyilván tudom mi lesz, semmi.


Na mindegy, nyilván mindenkinek szíve joga mennyi gyereket vállal, de ott ahol már így is nagyon oda kell figyelni a pénzre és gond, ha bejön egy magán TSMT vagy nyaralás, nem biztos, hogy a legjobb megoldás a még több gyerek :/

2022. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%
Hárman vagyunk testvérek, azután vállalták, hogy minden megvolt(kocsi, ház, tartalék). Apum rákos lett, ez rengeteg pénzt elvitt, a halála után évekig alig jöttünk ki a pénzből (apum jóval többet keresett,mint anyum, de a betegsége miatt rokkantá nyilvánították,így a halála után is ebből számolták az özvegyi nyugdíjat). Nyilván senki sem tudhatta, hogy így lesz. Nem mondom tagadom, sokan tényleg a semmire szülnek, de nem mindenki ilyen, nem kell rögtön elítélni azt akinek nincs sok pénze és ott van több gyerekkel
2022. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, kicsit erőteljes lett, de sajna a saját emlékeim árnyékolják be :)


Nekünk jó körülményeink vannak, mert nagyon sokat tanultunk érte. De így is tudatosan megálltunk egy gyereknél, mert jobb életminőséget szántunk neki. Így jut pénz rendesen megtakarítani, programokat csinálni és neki már rakunk most félre, hogy ha el akarna innen menekülni 18 évesen külföldre, akkor segíthessük :D


#4 voltam.

2022. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
80%
Amikor családot tervez valaki, ezekre is gondolni kell... Bármikor jöhet egy betegség, hirtelen halál, csődbe megy a cég, stb.
2022. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
26%
Mert ők ennyit szerettek volna. Ha nem lenne sok gyerekük, akkor az emberek azzal csesztetnék őket, hogy miért nincs több és mikor lesz már, így meg a magadfajták csesztetik őket azzal, hogy túl sok gyerekük van. Valószínű tudják, hogy tök mindegy, mit csinálnak, mindenképp lesz valaki, aki ítélkezni fog, ezért inkább azt tették, amit ők maguk szerettek volna, nem pedig másoknak próbáltak megfelelni.
2022. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
91%

Ez ok is. Döntse el maga mindenki, mennyit vállal... De baj esetén ne legyen tele a facebook kéregeto sokgyerekes családokkal.


A Balatonba fulladt srác 11-ed magával éltek együtt egy szobában. Eltemetni sem tudták... Élet ez??! Komolyan kérdem.

2022. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
42%
5-ös, pontosan az ilyen esetek miatt gáz apuka fizetésére vállalni a gyerekeket. Annyi gyereket kell vállalni, amennyit akkor is tisztességesen el tudunk tartani, ha a másikkal történik valami (betegség, halál vagy csak lelép).
2022. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!