Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Raktok félre a gyereketeknek...

Raktok félre a gyereketeknek nagyobb korára pénzt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenféle takarékosságra. Sokat gondolkodom ezen, mert engem szépen elindítottak a szüleim, viszont én nem keresek olyan jól mint annó ők kerestek, de valamit mindenképp szeretnék adni a gyereknek ha felnő. Babakötvényen gondolkodtam, de amilyen az infláció nem tartom túl nyerő ötletnek. Az arany ami még tetszik, mert értékálló, de nem tudom érdemes-e ebbe belerakni. Akik gyűjtötök a gyereknek milyen formában teszitek ezt? Illetve gyűjtötök egyáltalán? Még az is érdekelne, hogy akiknek nagyobb gyerek van, költözés előtt, ilyen kelengye félét (ha jól tudom így mondják) gyűjtötök?
2022. júl. 6. 13:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Babakötvényre utalunk neki minden hónapban.
2022. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2022. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
3%

Akkor tanuljál, fejleszd magad, kezdjél másodállában, mert gusztustalan dolog az, amikor te nem adod tovább azt, amit a saját szüleidtől kaptál.


Ha elindítottak az életben, akkor már előrébb jársz, mint az, akit nem, és akinek így kell gondolkodnia azon, hogy segítse majd a gyerekét.

2022. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as!


Miről beszélsz? Valamit félreolvastál? 🥲 pont ezt kérdezem, hogy ki mibe fekteti azt a kis pénzt amit félre tud rakni a gyereknek!

2022. júl. 6. 13:53
 5/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem teszünk


Majd ha aktuális lesz amit szeretne ( pl jogsi, egyetem stb) megoldjuk neki.


Ha miliardosok lennénk pl autót, házat akkor sem tennénk a valaga alá.



Én 2000ftal a zsebemben jöttem el otthonról 7 éve.

Akkor férjem is hónapról hónapra élt.

7 év alatt lett 2 saját autónk, saját házunk, segítség nélkül (egyedül egy babaváró kölcsönünk van,senki mástól nem kaptunk semmit).


Ellenben barátnőm életében nem dolgozott, apuci tartja el. Most várja rlső gyerekét és csak követelőzik, hogy a valaga alá tett házba neki nem jó a barna csempe, amit 1 éve tettek fel, neki szürke kell....

Apuci természetesen már meg is vette a szürke csempét.


30 évesek vagyunk mind a ketten, nekem 2 gyerekem van

2022. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

(hozományra gondolsz?)


Minden hónapban teszünk félre 200 eurót a születése óta (most kétéves).

2022. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Amúgy azon kívül, hogy semmi közöd hozzá és nem vita indítónak szánom, a szüleim valóban sokat adtak nekem, de cserébe nem is voltam velem szinte soha egész gyerekkoromban az is olyan minőségben hogy hagyjuk is. Persze tisztelem őket és mérhetetlenül hálás vagyok mindenért amit kaptam, de én mint szülő úgy döntöttem, hogy kevesebbet adok akkor a gyerekemnek, de boldog szép gyerekkort, ahol anya-apa nem idegbeteg a sok stressztől, nem a gyereken veri le, hogy nincs ideje semmire, és közös PÓTOLHATATLAN!! emlékeket akarok adni neki. Igen dolgoznia kell majd ezért-azért, nekem is kell attól

függetlenül, de ha lelkileg stabil, ha van egy olyan hátország amihez tud nyúlni, akkor könnyebb lesz neki az élet, mint mondjuk nekem volt, és ezt tudom mert látom azokon, akiknek nem adatott ennyi, mégis boldogabbak sokkal-sokkal nálam.


Szóval ez a tanuljál, meg gusztustalanozás kicsit most szíven ütött, amikor így is szerintem jobb szülő szeretnék lenni sokaknál, úgyhogy nem kell az ember lelkébe kést mártani.

2022. júl. 6. 14:02
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Eddig tettünk, de most már sajnos nem tudjuk megoldani, inkább eszünk a jelenben. Sajnos hogy ide jutott ez az ország, hogy két dolgozó, nem minimálbért kereső szülő se tud félrerakni
2022. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Lehet hülyeséget mondok, de lehet biztosabb lenne eurót félretenni. Amennyit tudsz, akár "csak" 20 eur/hó. Ha majd 15-20 év múlva ott jár, hogy kell neki, beváltja az aktuális pénznemünkre.
2022. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos, nem rakunk még félre. Terveztük, hogy a születésétől fogunk, de úgy elszálltak az árak, hogy nem tudtuk befejezni a házunkat, még kb. 2-3 millió forint kellene hozzá, most arra gyűjtünk.


Ha az megvan, akkor onnantól a házra félretett pénz megy neki/nekik, csak ugye ilyen árak mellett egyre kevesebbet tudunk spórolni is....

2022. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!