Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet élni egy párnak egy...

Meg lehet élni egy párnak egy gyerekkel havi 450 ezer forintból?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 21:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
44%
És egy random gumiszettet havonta veszel pl?! 🤦‍♀️
2022. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%

Fogd csak a fejed, hú de okos vagy. A gumiszett=váratlan kiadás, ami minden hónapban van, csak van hogy gumiszettnek hívják, van, hogy elromlott háztartási gépnek, stb.


A gyerekem havi bölcsije többe kerül, mint 26 ezer :D

2022. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
84%
17est kérdezem, hogy jön ki 80 ből a kaja? Ez számomra hihetetlen. Háziasszony vagyok, én is főzök 2 naponta, sütők is, sosem rendelünk, mindig van meleg étel, ha a gyerekek édességre vágynak sütők valamit. Tehát tudatosak vagyunk, nem pazarlok, képben vagyok az akciókkal, de a 80 az sehogy sem reális. Max. úgy tudom elképzelni, hogy megtermelitek a zöldséget, gyümölcsöt, van állatok, csirke, tojás, malac. Máshogy ne haragudj de nem jön ki.
2022. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
81%
#19 bár hülyeségekre költenék!De amit veszek az mind szükséges,mondhatni létszükség.Gyesen vagyok,de amugy kutyakozmetikus.Mostanában bevállalok nyírásokat,és teszem az árát félre!Mindig eldöntöm,hogy na tök jól összegyűjtjük a pénzt,de mindig kell valami!
2022. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

20-sal értek egyet. Nyáron ott a nyaralás, télen ott a Karácsony. Ha másnak nem is, a gyereknek veszel ajándékot. szülinap, névnap ilyen. Nemcsak a gyereké, de van tesó, papa, mama, nagybácsi stb. Persze itt nem kell nagy cuccra gondolni, de azért kiadás. És igen nálunk minden hónapra jut valami. Pláne ahol több és nagyobbak a gyerekek. Írom a miénket: autószervíz, új mosógép, férjemnek fogorvos, nekem nőgyógyász, új telcsi (nem 300 ezres iphone), gyereknek okosóra. Ez az elmúlt fél év. Most itt a nyár, strand, nyaralás, fagyi, tábor stb. Ősszel sulikezdés, télen karácsony.

Ja és a gyerek nem addig sok amíg 1-2 éves, hanem ha elkezdi a sulit durvul be. Pl. elsős gyerek: őszi kinti cipő, benti cipő, tornacipő, foci cipő, 4 pár cipő a kezdő szett. És még nem számoltam a gumicsizmát, a bundás cipőt télre, esetleg egy hótaposót. Szóval ezekkel lehet kalkulálni... nem peli és a tápszer a sok.

2022. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de nagyon sok minden függ a külső dolgoktól (hitel, társadalmi elvárások, ...) és a takarékossági képességtől (ételek saját elkészítése, divatkövetés, drága/káros hobby/szenvedély, ...).
2022. júl. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 bubanat2 válasza:
100%
Lehet, de rohadt nehéz.
2022. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
74%

19 vagyok.


Az én nettóm 235000Ft, a férjemé 220000Ft. Plusz 2x25000Ft Szép kártya. Ebből az én 25000Ft-omat vásároljuk le boltban.

Nem vásárolunk alkoholt,dohányt, drogot. Nem szedünk gyógyszert,csak én Bisoprololt, ami nem olyan drága.

Évi 1 nyaralás belefér,plusz egy pár alkalom strand. Ha kell egy könyv,megvesszük.

Panelban lakunk,alig van rezsi. Pl a fűtés télen kb 20.000Ft havonta. 2 telefon előfizetés,plusz tv,plusz net.

Van autónk, amit fenntartunk.


De nem veszünk olyat,ami nem kell. Úgymond nem szórjuk a pénzt. Ezért jut mindenre. Ha kell a kislányomnak egy fagyi,nem mondom neki, hogy drága.


Szerintem ez a lényeg.

2022. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
79%

Persze, aki nem él meg 450ből, az biztos alkoholista, drogozik, iszik.

Tök jó hogy nektek panelban 20 a fűtés, de nekünk 40, ráadásul még így is hideg van.

2022. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Èn sem szedek gyógyszert, de most szedtem össze egy jó kis hüvelygyulladást, már kétszer voltam dokinál plusz a gyógyszer. Vagy mást ne említsek ott a fogorvos. Ha nincs nagy gond, akkor is több tízezer 1-2 tömés, de pl. a fogkövet kellene szedetni rendszeresen, ha nagyobb gond van a határ a csillagos ég Ès akkor még nem is beszéltünk egy fogszabályozásrol, szemüvegről, logopèdiáról. Ezek még nem is komoly problémák ám, de súlyos pénzbe kerülnek.
2022. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!