Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a szülők,...

Miért gondolják azt a szülők, hogy az ő babájuk egy különleges csoda?

Figyelt kérdés

Kifejezetten kisbabákra (újszülöttekre) gondolok, tehát nem arra, amikor valaki zseninek hiszi a gyerekét, mert az 2 évesen már szobatiszta.

Te mit érzel a babád iránt? Te is valami "földöntúli szerelmet"? Miért?


2022. júl. 7. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld ki és megtudod.
2022. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát még jó hogy annak fogom érezni ha végre megszületik!! 🤣 amit én végig kínlódok vele ezen a 9 hónapon, és végre kinyomom magamból azt a dinnyét, és látom majd hogy a testem mit teremtett (fogjuk rá hogy ingyen)… biztos isten hogy olyan büszke leszek arra az aszott mazsola fejére meg a lilakáposztákat megszégyenítő bőrszínére, hogy ha nekem valaki azt fogja mondani hogy nem egy csoda akkor lerugom a fejet!😂😂
2022. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Evolúciósan így van kódolva. Objektíven nézve az egész gyerek téma iszonyat nagy szívás a terhességtől a babagondozáson és a kisgyerekkori kínlódáson át a kamaszkor végéig. Ha nem érezném a "földöntúli szerelmet", nem lennék képes végigcsinálni, hanem leadtam volna őket egy hónap után a lelencbe, hogy szórakozzon velük más.

De imádom őket, úgyhogy csinálom buzgón 12 éve. :)

2022. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Kérdezd meg Anyádat!
2022. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

"Amikor születtem, nem jeleztek nagyot

Messiás-mutató különös csillagok,

csak az anyám tudta, hogy királyfi vagyok.


A többiek láttak egy síró porontyot,

de anyám úgy rakta rám a pólyarongyot,

mintha babusgatná a napkorongot."


[link]

2022. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Basszus ha 9 hónapig növesztgeted magadban érezd is úgy, hogy földöntúli csoda :D Egyébként tényleg evolúciós védőfaktor: minél cukibbnak látod a gyermeked, annál nagyon figyelmet fordítasz rá. Persze ez embereknél már másabb, de ezen az elven működne.


Én még a szempillája rezdülését is gyönyörnek éltem meg :D nagy segítség volt 1-1 sírás között ez a fajta csodálat :D

2022. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván mindenkinek a saját babája a legnagyobb csoda. Alig győztem betelni vele az első hetekben, sokszor szürreális, hogy ő van nekünk, vizslátjuk milye kire ütött, stb.

Nem mondom, hogy földöntúli öröm, boldogság, mert van benne nehézség is bőven, de a sajátom egy csoda. Nekem másé nem. :D

2022. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert számomra az. Nem érdekel, ha más számára nem. Nem sz övék. Másoknak is az a sajátja. Ezt tényleg baromi nehéz elmagyarázni, de ha ott leszel, akkor majd rájössz. Ha meg nem, mert nem lesz, vagy nem tudom, akkor az a te döntésed. Ez teljesen tudat alatti, evolúciósan van belénk égetve.
2022. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Ma este èpp azt imitálta az ágyában, hogy alszik ès horkol közben, majd jòt nevetett rajta, hogy "bedőlünk" neki. Másfèl èves. Egy csoda. Nem tudom elmagyarázni, de minden nap van amièrt elmondjuk, csodagyerek, olyan èrtelmes, mindent megèrt, megtanul pillanatok alatt. Egyszerűen nekünk az. Biztos a másè is okos, ügyes, de nekünk ő maga a csoda ès kèsz, mert ő a mienk. Másik dolog, hogy nem tidtuk, hogy már másfèl èvesen is ilyen komplett kis szemèlyisèg egy gyermek ès ilyen èrtelmes. Bár beszèlni mèg nem tud alig pár szòt, mègis tudunk kommunikálni. Ez már önmagában egy csoda, szerintem :P
2022. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem már az egy csoda, hogy a női test képes arra, hogy 9 hónap alatt kifejlődjön benne egy másik ember és képes életet adni neki.
2022. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!