Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem gondoljátok, hogy a sok...

Nem gondoljátok, hogy a sok "különleges" név között ma már igazán különlegesnek hat egy Júlia, Éva, János stb?

Figyelt kérdés

Mindenki olyan nagyon különleges nevet szeretne választani. Számomra ezek nagy része megjegyezhetetlen és gondolom 20-30 év múlva állásinterjú után is csak "kimondhatatlan nevűnek" fogják emlegetni az illetőt.

Úgy gondolom a mai gyerekek között igazi ritkaságnak számít egy régi név. Ha különlegeset keresnék, biztos ott kutakodnék.

Ismer valaki kisgyereket, akit pl. Jánosnak, Józsefnek, Évának, Erzsébetnek stb. hívnak?


2013. febr. 28. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én Jancsikát ismerek. Egy éves.
2013. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

tökéletesen egyetértek

Ma az emberek mindennel ki akarnak tűnni (amiért nem kell megdolgozni), mindenki állati különleges akar lenni a ruhájával, életmódjával, elveivel, nevével, mindenével. Számomra nem a neve tesz különlegessé egy embert. Ma már inkább az a különleges, aki csak úgy önmagát adja, tupír és izzadságszag nélkül. Én ilyen embert szeretnék nevelni.

2013. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem is különlegesnek, de egyedinek és szépnek találok sok olyan nevet, ami nagyszüleink idejében volt "divat".


Nekem kimondottan teszik a Veronika, Magdolna (Magda), fiúban Mihály, Károly.


Egyébként Ismerek Jancsikát, Jocót, és Évikét is. :)

2013. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ismerek egy 6 éves Jánoskát és egy 7 éves Erzsébetet (Lizaként becézve).
2013. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ferikénk van, 2 éves múlt, sokszor úgy néznek ránk, mint az UFO-ra, amikor mondom, mi a neve, pedig ismerek még két kis Ferikét hasonló korút.
2013. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is ismerek Jánoskát és Karcsikát is, a fővárosban laknak, modern szülei vannak. Szerintem az Éva név nagyon szép, jó a hangzása, sokkal szebb mint mondjuk a Zoé, ami egy kicsit hasonló, de mégis most Zoéból van több, az a felkapottabb.
2013. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyéni ízlés kérdése, kinek mi a szép, a különleges, a tucatnév.

Én ismerek kislányokat, akik 3 év körüliek Aranka, Éva névvel, kisfiúkat, akiket Józsefnek, Lászlónak hívnak.

Néha én is megjegyzem itthon, hogy már ez a furcsa szinte, ha ilyen egyszerűbb, régebben használt neveket ad valaki manapság.

2013. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül gondolom, hogy ki akarnak tűnni. Egyszerűen csak változnak az idők, változik az ízlés, amit jelentősen befolyásol a média.

(persze vannak kirívó esetek is)


A nagypapám korabeli férfiak jelentős része János. Apám korabeli férfiak közt Ferencek, Gézák, Istvánok vannak szép számmal.


Igen, minden névből amit felsoroltál, ismerek gyereket.


Egyébként még mindig sok a Tibor, András, Luca, Sára, és ezek egyike se mai név.

2013. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 8. hozzászólóval értek egyet, minden kornak megvoltak a maga „slágernevei”, és ma már annyi helyről kapjuk az információkat, hogy ebbe hülyülnek bele a szülők névválasztáskor.

Persze a név a szülők önkifejezésének eszköze, más benyomást kelt, ha valakit Jánosnak hívnak és János a fia is, vagy ha a gyerek Izaura lesz – de ez utóbbi ellen sem tehetünk semmit (bár én nem biztos, hogy pl. a sorozatokból vett neveket engedélyezném), ízlés és társadalmi közeg kérdése ez, ahogy van, aki felveszi a foltokban hipózott farmert ma is, én meg elfordulok, ha csak rá kell néznem egy ilyenre. :)


Egyébként mi mindenféle néven szólítjuk a gyerekünket (a saját neve mellett), ezek egyike a Jenő (tehát nem így hívják a gyereket), és jót szoktam mosolyogni, mikor elkurjantom magam, hogy „Gyere, Jenő!”, és látom a meghökkent arcokat. Pedig ez is egy „normális” név volt valamikor.


Az én korosztályomban egyébként a Gáborok és Tamások hemzsegnek, és e két név egyikével sem találkoztam még a kisgyerekek közt mostanság.

2013. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, de ezek a divatnevek később elég cikisek lesznek. Az én korosztályomban is vannak ilyenek, nem írok példákat szándékosan, mert senkit nem akarok megbántani. Ezért nekem az is célom volt, hogy "örökrvényű" legyen a gyerekem neve.


(Mondjuk az Izaura már akkor is cikis volt, és ennek ma is van számtalan példája.)

2013. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!