Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek állampolgársága?

Gyermek állampolgársága?

Figyelt kérdés

Élettársi viszonyban vagyok egy kettős állampolgárságú (amerikai-magyar) hölggyel közel 3 éve és felmerült a házasság illetve a gyermekvállalás gondolata. Olyan esetben, ha én 100% magyar állampolgárságú személy vagyok és a feleségem magyar és amerikai állampolgársággal is rendelkezik és gyerekünk születne Magyarországon, akkor automatikusan megkapja az amerikai állampolgárságot vagy van-e valami módja annak, hogy ne legyen amerikai állampolgár csak és kizárólag magyar?


A mai hűtlen világban vannak félelmeim, hogy mi van ha 10 év után esetleg válásra kerülne sor és a gyerekemmel visszaköltöznének amerikába, gyakorlatilag a szituáció ellen nem is nagyon tudnék mit tenni, sokkal szívesebben vállalnék gyereket, ha a gyermekem csak és kizárólag magyar állampolgárságú vagy a leendő feleségem nem kettős állampolgár.



2022. júl. 23. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

lol

ha így állsz hozzá tényleg el leszel hagyva

2022. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha már így alsz hozzá, ne vallalj vele gyereket.

Amúgy az amerikai állampolgársagi joggal nem vagyok tisztában, de a magyar az vérségi alapon működik, tehát a gyerek a magyar szülő után magyar lesz. A gyereket nem az állampolgársaga miatt fogja tudni elvinni majd, ha akarja, hanem amiatt, hogy ő lesz az nagy eséllyel, akinél q gyermeket egy jövendőbeni válás esetén elhelyezik. De ha az én pasim eleve ilyen gondolkodással állna a gyermekvallalashoz, nálam ki lenne zárva a házasság és az apasagi nyilatkozat is, ami azzal járna, hogy köze nem lenne a gyerekhez. Ha te a leghosszabbat feltételezed róla, ő is azt feltetelezheti rólad.

2022. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tudom, hogy nem kapná meg automatikusan az amerikai állampolgárságot, de kérvényezhetitek.
2022. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Miért akarsz rosszat a leendő gyerekednek azzal, hogy nem akarod, hogy legyen amerikai állampolgársága is, miközben az egy szuper lehetőség neki az életben?

Ha pedig ilyeneket feltételezel a párodról, akkor kár házasodni és gyereket vállalni.

2022. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
A gyereknek jár az állampolgárság, de kérvényezni kell. Ha Magyarországon éltek X évig, akkor válás után sem tudja csak úgy kivinni a gyereket, csak gyámhivatali engedéllyel.
2022. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
5-ös vagyok, egyébként jogos a félelme, mert sok vegyes házasságot ismerek, és ez bizony probléma szokott lenni. A párok 70 %-a külön van a gyerek középiskolás korára, tehát jobb erre felkészülni.
2022. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm a megnyugtató válaszodat, ezt jó tudni


Többiekbek: elsősorban azért merült fel bennem a kérdés, mert a legutóbbi 3 házasságban ahol voltam, szinte kivétel nélkül elvált szülők voltak a hozzátartozók legalább a férj vagy a feleség részéről, de olyan is volt, ahol mindkét részről.

Én sokkal inkább előre tudatosan választom meg a partneremet mintsem egy olyan törés érjen a későbbiekben amit nem tudok feldolgozni ugyanis ha a gyerekemet elszakítanák tőlem és a világ egy teljesen más pontján élne és esetleg soha többé nem látnám az nagyon szomorú lenne.

Ha Magyarországon válásra is kerül sor akkor is megoldható a gyerekem látogatása, vele töltött idő és a fontosabb eseményeken biztosan részt is tudok venni (esküvő, szülinap, karácsony).


Szerintem nincs azzal semmi gond, ha elgondolkoztam a legrosszabb szcenárión, mégsem állhatok úgy egy házassághoz hozzá, hogy a mézes hetek örökké tartani fognak és 90 éves korunkban fogunk elhunyni egymást átkatolva.

2022. júl. 23. 17:10
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Olyan nagyon nem választasz tudatosan, ha már háromszor váltál el....
2022. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Csak mondom, hogy q magyar állampolgárságú gyerekkel is kikoltozhet bárhova a szülő. Amíg nem mondja azt, hogy végleg viszi a gyereket, senki engedélye nem kell.
2022. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
9-es, ezt max. a gyerek 3 éves koráig játszhatja el, mert onnantól óvódaköteles a gyerek, és a hatóságok keresni fogják.
2022. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!