Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik országban éri meg...

Melyik országban éri meg szülni? Hol kapja meg a gyermek automatikusan a kettős állampolgárságot? Melyik országban mennyit és mennyi ideig kap az anya támogatást?

Figyelt kérdés
Sajnos apuka nincsen, szakítottunk, nekem viszont van még vissza a terhességből néhány hónap. Azon gondolkodtam, hogy szívesen kimennék Ausztriába, Németországba, Svájcba, Luxemburgba, legvégső esetben Angliába (inkább német nyelvterületnek örülnék), hogy szerencsét próbáljak kint. De akkor legyen jó már a gyermeknek is, kapjon egyből kettős állampolgárságot, meg ha jobb gyes járna kint, azt sem bánnám. Kérlek segítsetek, melyik országba ajánljátok a kiköltözést és a gyermekem felnevelését. Miket kell hozzá teljesíteni? Ha vannak hasznos oldalak, azoknak a linkjét is szívesen fogadom! Köszönöm előre is!
2013. jan. 3. 15:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdjük az elején:


Kettős állampolgár úgy lehet valaki születéskor, ha apa vagy anya más állampolgár.

pl. te magyar - apa pedig osztrák.

Ekkor Magyar-Osztrák állampolgár lesz.

Automatikusan nem jár semmi. Születési helynek beírják:

pl. Sehol ország, Sejab

Állampolgársága: Magyar.

Minden juttatást Magyarországról fogsz kapni.

Mivel előtte nincs semmilyen jogviszonyos külföldön.

Akkor pedig minek fizessenek külföldinek akár GYES-t?!

2013. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg szülés előtt dolgoztál volna X hónapot - évet külföldön, akkor meg igényelhetnél mindent.

Vagy, ha apuci kint dolgozna (folyamatosan), akkor igényelhetnétek CSP-t (már ha van náluk). A GYES-t szerintem akkor is innen kapnád.

2013. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Mennyi a minimum hónap, amennyit kint kellene dolgozni, hogy onnan kapjam a támogatást?

Mivel az apa hallani sem akar a babáról, ezért az én nevemet fogja kapni, hivatalosan nem lesz apukája. Ez sem számít állampolgárság szempontjából?

2013. jan. 3. 15:20
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldre akarsz menni,es rogton tamogatasokbol akarsz megelni? Szep alomvilagban elsz!
2013. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kapsz bármilyen támogatást ha te vagy az apuka az adott ország állampolgára. Ehhez általában több éves (a legtöbb helyen minimum 5 év) munkavállalás és állampolgári vizsga kell.
2013. jan. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért megy fel az agyvizem egy ilyen kérdéstől....( jöhet a lepontozás) Szerencsét akarsz próbálni MOST KINT?? Terhesen majd pici babával csak ezért hogy "nyerészkedj" egy jót más állampolgársággal meg ellátással ami nem is jár neked ?? Hiszen nem dolgoztál az adott országban és semmi közöd hozzá??

Ezért van az hogy egyes államok foggal körömmel védik magukat hogy ki léphet be egyáltalán hozzájuk és ezért van az hogy itt tartunk , ahol mert sokan vannak akik így gondolkoznak mi az ami JÁR NEKEM úgy hogy semmit se kell tennem érte...szép.

2013. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban kap állampolgárságot, aki ott születik.

Egy barátnőm lánya ott született, apuka kiküldetésben volt, mindketten magyarok.


Mondjuk azt én sem értem, hogy miből akarsz megélni egy babával egy vad idegen országban...

2013. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem kell ítélkezni, nem élősködő vagyok. 5 éve folyamatosan dolgoztam itthon (azt nem kell mondanom, hogy nevetséges összegért, ebből számított GYES-ből nem élnék meg), de az utóbbi évben nagyon összejött minden nekem. Elvesztettem a munkahelyemet, a páromat és kilátástalannak látom itthon a helyzetet, sehol nem fognak adni munkát úgy, hogy babát várok. Idős szüleimmel mennék ki külföldre, ők vigyáznának a picire, míg én esetleg részidőben dolgoznék a baba születése után. Addig meg van még 7 hónapom, és éppen ezért kérdeztelek titeket, hogy esetleg mit tanácsoltok nekem, hova érdemes mennem, akár már holnaptól. Új év, új élet. Amúgy meg nem kritikát, hanem tanácsot kértem. Félni nem kell, mindenkinek saját joga véleményt nyilvánítani, mert nem értünk egyet, attól még nem fogok negatívan értékelni, de pozitív megy mindenkinek, aki a segítségemre van. Örülnék annak is, ha olyanok is írnának, akik külföldön szültek.
2013. jan. 3. 15:38
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy azért kapott a barátnőd kislánya állampolgárságot, mert ott született.

Ott valami katonai dolog miatt (mivel írtad, hogy kiküldetésen volt: innen vettem) kaphatta meg.

Sok magyar katonát nem a magyar állam, hanem más országok támogatnak anyagilag és emiatt oda kint is szolgálnak. Tehát ottani haderők! Sok ilyen katonai tábor van Magyarországon.


Állampolgárságot sehol sem osztanak puszira a világon!

2013. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Gyes?? Ha dolgoztál nem csak gyes jár. Hanem tgyás és gyed.
2013. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!