Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek állampolgársága?

Gyermek állampolgársága?

Figyelt kérdés

Élettársi viszonyban vagyok egy kettős állampolgárságú (amerikai-magyar) hölggyel közel 3 éve és felmerült a házasság illetve a gyermekvállalás gondolata. Olyan esetben, ha én 100% magyar állampolgárságú személy vagyok és a feleségem magyar és amerikai állampolgársággal is rendelkezik és gyerekünk születne Magyarországon, akkor automatikusan megkapja az amerikai állampolgárságot vagy van-e valami módja annak, hogy ne legyen amerikai állampolgár csak és kizárólag magyar?


A mai hűtlen világban vannak félelmeim, hogy mi van ha 10 év után esetleg válásra kerülne sor és a gyerekemmel visszaköltöznének amerikába, gyakorlatilag a szituáció ellen nem is nagyon tudnék mit tenni, sokkal szívesebben vállalnék gyereket, ha a gyermekem csak és kizárólag magyar állampolgárságú vagy a leendő feleségem nem kettős állampolgár.



2022. júl. 23. 15:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Aztán ugyan már miert keresnék? A külföldön élő gyereket beiratja külföldön. Ahhoz se kell az apuka engedelye, amíg nem mondja, hogy végleg kikoltozott. Nincs mar röghöz kötés.

Jómagam is kikoltoztem a gyerekkel, igaz nálunk apuka felügyeleti és kapcsolattartasi jogát is megszuntettek, de elmondta a gyamhivatalban az ugyintezo, hogy simán vihetem anélkül is, amíg van magyarországi állandó lakóhelye hivatalosan, a kutyának szólhat bele

2022. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
11-es, mondjuk ha nálatok az apuka láthatási jogát is megszüntették, akkor azt ne keverd ide. Egy nem bűnöző apának van láthatási joga, akkor pedig nem lehet csak úgy elvinni a gyereket.
2022. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12!


"...de elmondta a gyamhivatalban az ugyintezo, hogy simán vihetem anélkül is, amíg van magyarországi állandó lakóhelye hivatalosan, a kutyának szólhat bele"


Amúgy 1, egy bűnöző apának is van lathatasi joga, 2, a latahatasi jogról függetlenül is el lehet vinni a gyereket, max a szülő fizeti a büntetést a latahatas akadalyozatatasa miatt. 3, Hidd el, általában a gyerekkel kb nulla kapcsolatot tartó apukák szokásait, hogy megprobaljak megakadalyozni az anya és a gyerek költözéset meg a szomszéd varosba is, ezért van az, hogy NEM KELL a beleegyezesuk amíg azt nem mondja anyu, hogy végleg költözik

2022. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

"Amennyiben a szülő huzamos időre vagy letelepedés céljából viszi külföldre a gyermeket, szükséges a másik szülő hozzájárulása. Huzamos időnek minősülhet a tanulmányok folytatása, a munkavégzés vagy más hasonló célból történő külföldre távozás."


Tehát ha valaki külföldön dolgozik, a gyerek iskolába jár, akkor már kell a másik szülő beleegyezése. Ki kell jelentkezni az iskolából, lemondani a családi pótlékot, vagyis egyértelmű a huzamosabb időre költözés. Lehet, hogy a te gyereked apja le se szarta a gyereket, ezért te szabadon költözhettél, de a kérdező pont ezt szeretné elkerülni. Országon belül meg lehet szabadon költözni, az más téma.

2022. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor megegyszer, utoljára: a gyamhivatali ugyintezo adta ezt az információt amúgy épp anélkül, hogy tudta volna, mi a pontos helyzet. De olyan mindegy, mert itt gyerek sincs, a kérdező csak filozofal és simán lehet, hogy ha a nő terhes lesz máris ott hagyja és xarik majd q gyerekre. Téma részemről lezarva.
2022. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Állampolgárság nélkül is viheti ha nála lesz elhelyezve.

Viszont ha én megtudnám, hogy apám miatt nincs amerikai állampolgárságom is, mikor amúgy az kb a világon a "legértékesebb" akkor rohadt dühös lennék rá.

2022. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!