Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a világ...

Mit tegyek, hogyha a világ beleszól a gyerekeim nevelésébe, és ennek következménye a gyerekeim elégedetlensége, boldogtalansága?

Figyelt kérdés

Én ingerszegényebb környezetben (szerettem volna) nevelni a gyerekeinket, ahol lassabban és sokkal intenzívebben élnek meg dolgokat, de az óvoda (és hamarosan az iskola) mindent tönkretesz a gyorsaságával, a kapkodással, a túlzsúfoltságával.


Azt pedig, hogy a mindennapi életünkben mennyire vagyunk boldogok, nagyban befolyásolja, hogy az élményeinket mennyire éljük meg intenzíven. Minél feljebb kerül az ingerküszöb, annál lentebb kerül a boldogság, mert nem látjuk meg a rohanó világban a kisebb örömöket.


Kevés játékuk van itthon - az óvodában dugig van minden játékkal, nincs képernyőidő - az óvodában tévéztetik őket elalvás előtt (!), nincsenek a programok túlzsúfolva, inkább a minődégre törekszünk - addig az óvoda és en bloc a világ a mennyiségre. Így lesznek a gyerekekből kielégíthetetlen gyerekek, mert minden, ami élvezetet ad, abbam nem tartanak mértékletességet

Minél jobban kitárul előttüka világ, annál szélesebb lesz a látókürük, és annál boldogtalanabbak lesznek, legyen szó akár ételekről, akár játékokról, akár a szexről.


2022. júl. 24. 15:49
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
85%
Ugye troll vagy? A heti egy séta aztán a program, anyukám :D Ne aggódj, nem kell sokáig féltened a gyerekeidet, mert ilyen elmeroggyant anyától menekülni fognak. Felmernék tenni egy nagyobb összeget, hogy a kölykök mindent megtesznek majd, hogy kolisok legyenek 🤣🤣
2022. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
87%

Ez megint csak bizonyíték arra, hogy jó lenne feltételekhez kötni a gyerekvállalást, az ilyeneknek, mint a kérdezö, meg kellene tiltani.

Szerencse, hogy a gyereket nem lehet tizenéves koráig bezárva tartani, ahogy a kérdezö szeretné, mert különben ebböl a gyerekböl is lelki roncs lenne ilyen beszükült élet mellett.

2022. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
80%

Hu baszki.. Mi is egyfolytaban szexeltunk az elején, mindenhol is. 4 evvel később, hazasokkent lassan ovis gyerekkel pedig pont ugyanígy nyomjuk! 🤣

Elugrunk boltba amig mama vigyáz ra és bevásárlás kozben a probafulkeben egymasnak esunk.

Ez nem ürítés, hanem vágyak, szerelem és kielegultseg.

Talán ha néha lenne bennne részed, nem lennél ilyen morcos és frusztrált.


A szerinted semmitmondó fagyizasig eltelt séta idő alatt ismerkedik a vilaggal, mi micsoda, mi miért van, beszélgetünk kozben egyfolytában. Megtanult kérni ismeretlenektol, megkoszonni és megerteni sok mindent.

Idegeneket, szituaciokat amiket nem tud befolyasolni vagy nem ő maga teremt otthon nem tud atelni, tapasztalni.


Te meg nem vagy normális.

2022. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
95%
a szocializálás is a nevelés része kéne, hogy legyen. még jó, hogy az ovi is kötelező
2022. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
91%
Sokáig azt hittem, fölösleges volt az ovit kötelezövé tenni, de ez a kérdés meggyözött az ellenkezöjéröl!
2022. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
89%
A sétálásban mi a minőségi program? Az inger szegény környezet és a boldogság, hogyan egyenesen arányos?
2022. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
88%

Van is benne igazság, meg nincs is. Ha kicsit lecseréled a programot ételre, akkor nyilván az éhező örül egy falat kenyérnek is, de komolyan éheznie kell, hogy apróság is boldogságot okozzon neki?


Ráadásul ez a világ olyan szinten korlátlan(még én sem tudok mindent szexben, ételekben, programokban 30 felett sem), hogy egész életében találhat új dolgokat, pláne, hogy a világ ezekben az időkben nagyon durván rohamosan fejlődik.


Szóval így alapjaiban véve megbukik az elmélet, hogy korán kiégnek, meg elfogy az öröm, meg így kevésbé értékelik a minimumot, de minek is kellene értékelniük a minimumot? Kenyérből is van 500 féle, nem kell a minimumra törekedni. Sok új élményük lesz/van örökké, minden új lesz nekik, minden megmozdítja majd az újdonság-boldogság mércét:)


A sok program, holmi, tudás viszont valóban sok, szerintem inkább az a gond, hogy nehéz befogadniuk, emlékezniük ennyi mindenre, pedig ennél még később csak több jön. Én sem tudom tartani a lépést, úgy öt éve elvesztem a musicallynál, a tiktok már idegen volt, és még társkeresőkben sem tudom tartani a lépést ilyenekkel, mint a bumble.. Pedig alapvetően ebben a világban mozgok, de annyi új dolog, van, annyi inger, hogy sosem fogy el, sosem érzem úgy, hogy mindennel képben vagyok.. Nem fognak ráunni a jóra, mert mindig másfajta új jó felfedezni való van. Pl 30 felett voltam először bobozni, hát szuper volt. Most látom van ilyen fekve hasítsd a levegőt, mint a libegő, elfelejtettem a nevét, de ki fogjuk próbálni. Vagy itt a csőben nagynyomású levegő, mintha zuhannál azt mondják olyan, azt is kipróbáljuk, repülni fogunk, mint a madár:)


Szerintem nem ég ki, akivel sok jó dolog történik, sőt, inkább az tartja egyensúlyban a világot és segít továbbjutni, mert szr dolgok viszont mérhetetlen mennyiségben történnek a 22 után, a felnőttség minden terhével. Sokszor már korábban is beütnek ezek, szóval kell, ami egyensúlyt tart, és a sétálás csak 3 éves kor alatt "élmény", bár én a mai napig szeretik sétálni, amikor kellemesen hűvös van.


Nálunk az oviban sosem tévéztek egyébként, de töménytelen program volt, mindenféle ünnep, mindenki név és szülinapja, ezenkívül állatokat hoztak bemutatni, görény-kutya-sün-macska-nyúl mindenféle, színdarabokat játszottunk el meg ilyesmi. Minden hétnek volt valami témája, plusz kéthetente valami nagyobb program. A gyerekem is élvezte, meg a többiek is. A suliban is így szervezik, egyetemen is így szervezik, később meg olyan sok program lesz a magánéletedben munka mellett, hogy már az a pár munkahelyes csapatépítés meg továbbképzés, meg munkahelyi ünneplésekre alig marad idő. Szerintem egy felnőtt sem mondja, hogy fúj, el kell mennünk csapatépítésre étterembe vagy szabadulószobába, de borzalmas.


Szexnél is így van, annyi új dolog van, nem győzöd követni, de azért csak vannak kedvenceid(ételekben is, programokban is), amikhez vissza-vissza térsz.

2022. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
80%
Jézusom, Kérdező, ti valami szektások vagytok, ugye? Szegény gyerekek...
2022. júl. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
87%
Heti 1 séta hol program? Biciklizés vagy strand,múzeum még program de mindig csak séta,ha legalább gombászni mennétek. Komolyan én kikészülnék veled gyerekként,pedig az én gyerekkoromban csak 3 csatorna volt és nem volt net,tehát folyton kirándultunk anyámmal...
2022. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Azért olyan ovit nem nehéz találni, ahol nem tévéztetik a gyereket...

Ehhez nem kell Waldorf, meg Montessori, mert az állami óvodák országos nevelési programja alapvetően tiltja a képernyőidőt. Nem is lehetne tv a csoportszobában, se laptop.

A sok játék se okoz bajt az oviban, mert 1, sokan is vannak rá; 2 normális ovikban nem az egyszemélyes játékok vannak többségben, hanem azok amik a szociális interakciót támogatják, amitől bizony fejlődik a gyerek.


A mi szimpla lakótelepi ovinkban nem lenne "elrontva" a gyereked.

2022. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!