Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a világ...

Mit tegyek, hogyha a világ beleszól a gyerekeim nevelésébe, és ennek következménye a gyerekeim elégedetlensége, boldogtalansága?

Figyelt kérdés

Én ingerszegényebb környezetben (szerettem volna) nevelni a gyerekeinket, ahol lassabban és sokkal intenzívebben élnek meg dolgokat, de az óvoda (és hamarosan az iskola) mindent tönkretesz a gyorsaságával, a kapkodással, a túlzsúfoltságával.


Azt pedig, hogy a mindennapi életünkben mennyire vagyunk boldogok, nagyban befolyásolja, hogy az élményeinket mennyire éljük meg intenzíven. Minél feljebb kerül az ingerküszöb, annál lentebb kerül a boldogság, mert nem látjuk meg a rohanó világban a kisebb örömöket.


Kevés játékuk van itthon - az óvodában dugig van minden játékkal, nincs képernyőidő - az óvodában tévéztetik őket elalvás előtt (!), nincsenek a programok túlzsúfolva, inkább a minődégre törekszünk - addig az óvoda és en bloc a világ a mennyiségre. Így lesznek a gyerekekből kielégíthetetlen gyerekek, mert minden, ami élvezetet ad, abbam nem tartanak mértékletességet

Minél jobban kitárul előttüka világ, annál szélesebb lesz a látókürük, és annál boldogtalanabbak lesznek, legyen szó akár ételekről, akár játékokról, akár a szexről.


2022. júl. 24. 15:49
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
90%

De honnan veszed kérdező, hogy az egyik kizárja a másikat?? Én ezt nem fogom fel. Az enyémnek mondom, van egy szobányi játéka, jó nagy szoba, de ugyanúgy babázott kanalakkal, gombokkal, begyűjti a fésűből a kihullott hajat, gombócot gyúr belőle és eteti háziállatként a "szőrmiket", menti az állatokat a vízből, csigát a járdáról, babusgatja az állatait, rácsodálkozik apró természeti dolgokra és ugyan csak nyolc éves, de két éves olvas, túl van többszázoldalas köteteken magától, mert élvezi. De legyilkolja a creepert a minecraftban és gameplayt is szokott nézni, együtt videójátékozik a barátaival más játékban is, de ugyanúgy homemade a babaházában a fürdőkád, amibe ő vágta bele a vizet saját ötlet alapján papírból, meg együtt fociznak a haverjaival, vagy kendőből várat építenek! Miért lenne értéktelenebb a szemedben? Miből gondolod, hogy ezek "elrontják" a gyereket?? Honnan veszed ezt??? Honnan veszed, hogy nem lesz kreatív attól, hogy vannak programjai meg játékai és bekapcsolódik a modern világba?! A kreativitás IQ függő, veleszületett dolog, minél több sütnivalója van, annál jobb a logikája, jobban észreveszi az összefüggéseket, kreatívabb, könnyebben feltalálja magát, kifejezi magát többféleképpen.


Nem lesz zombi a gyerekedből, mert játékai és programjai vannak, csak rossz körülmények közt éltek, beleszakadsz a munkába és nincs időtök a gyerekekre, ezért próbálod menteni ezzel a beszűkült szöveggel meg áltudományos hírekkel az egészet. Ne legyél már ennyire zombi, nem lesz baja a gyerekeidnek a modern világtól! És nem, nem az a módi a sulikban, hogy isznak és dugnak 14 évesen, hanem telefonoznak, tiktokoznak, áramkört építenek, új ismereteket sajátítanak el, sportolnak, kibeszélik egymást, belezúgnak egymásba, és "lázadnak", ki elf barral, ki csúnya beszéddel, ki magábazárkózással, vagy öltözködéssel. A bandázás természetes igény. Mióta világ a világ, így volt, és szerintem jóideig így is marad, ebben semmi rossz nincs, ez a határpróbálgatós, önmagukat kereső időszak. A 14 az a kor, mikor elcsattannak az első csókok, randik, járások, tiniszerelmek, tetszeni akarás mindkét fél részéről. 30 éve is így volt, 50 éve is így volt, 70 éve is így volt, és ha élne még a dédi, biztos mondta volna, hogy az ő idejében is így volt:) Amúgy miből gondolod, hogy aki iszik és szexszel, az nem olvas? Nálunk az első lány aki elvesztette a szüzességét nagyon keresztény családból jött, kitűnő volt, és olvasott egy csomót, visszafogott volt. És igen, 14 volt. Szerintem is korai, de még belefér, mert nem valami vénember környékezte meg, korabeli volt és az első évfordulójukon történt. Tökre irigyelte mindenki, páran elítélték, de szerintem az is csak irigységből, érdekes mód a csúnyácska lányok ítélték el.. Na mindegy.


14 éves kor bőven jó a pasizós időszak kezdetének, úgyis csak szárnypróbálgatások, az meg kell.

2022. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
84%
Mond inkább csak azt hogy lusta vagy megemelni a segged és foglalkozni a gyerekeddel. Kaját sem fogsz majd adni neki hogy jobban örüljön neki ha véletlen kap?
2022. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Azert nehéz a párodat fogni, kérdező, mert nagyon szélsőségesen gondolkodsz és cselekszel. Pedig alapvetően nem lenne rossz az irány, vagy legalábbis egy teljesen elfogadható alternatíva lenne, ha nem ennyire fekete fehérben néznéd a dolgokat. Azt én sem gondolom, hogy minden egyes napra, minden szabad pillanatra valami program kell (pl a falat kaparom a "programozás" kifejezéstől, ha ilyen értelemben használják), sok gyereken és szülőn is látom, hogy nem tesz jót nekik, hogy minden áldott nap muszáj valahova menni, akkor is, ha oviban voltak a gyerekek, hétvégén meg aztán pláne, mert képtelenek magukkal és egymással mit kezdeni, ha nincs valami kötött elfoglaltság.

A TÚL sok játék sem éppen jó szerintem sem, simán túlstimulálja a gyereket, szóval én a kevesebb, de minőségi játékra szavazok.

Az oviban tévézés meg nagyon gáz szerintem is, nem hiszem el, hogy az óvónő képtelen nekik mesét olvasni.


DE


azt azért ne állítsuk be bűnnek, hogy az ovi elviszi a gyerekeket állatkertbe, vagy a sulival elmennek moziba, színházba. Sőt, attól sem lesz bajuk, ha ti néha kimozdultok velük, és látnak ezt azt. Nem állandóan, de azért havonta egyszer ha csináltok valami különlegeset, valami extrát, az nehogy már káros legyen, mert nem az. Viszont azzal igenis ártasz nekik, ha nem mozognak otthonosan a világban, később igenis hátrány lehet nekik, ha pl sosem vittétek őket étterembe, színházba, moziba, és felnőttként fogalmuk sincs, hogy kell ezeken a helyeken viselkedni.

A másik meg az, hogy ha nyitott, érdeklődő, ismereteket befogadni képes embereket akarsz nevelni, egyszerűen muszáj, hogy többet lássanak, mint a legszűkebb közegük.

2022. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%
Sejthető volt, hogy valami beteges szintű vallásosság van a háttérben.
2022. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!