Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hazudjak a gyerekeimnek, hogy...

Hazudjak a gyerekeimnek, hogy "apa szeret titeket, csak sok a munkája", stb?

Figyelt kérdés

Az új családjáért mindent megtesz, ha értünk a negyedét megtette volna, akkor nem lettem volna egy idegbeteg hárpia, nem lettem volna depressziós.


Teljesen máshogy áll a mostani családjához, mi meg kvázi el vagyunk felejtve.


Elmennek sétálni, elmennek kirándulni, kirakják facebookra. A nagynak már van facebookja, az apja nem ért rá velük kimenni falunapra a sok munkája miatt, de aznap kirakta, hogy szalonnát sütnek a kiscsaláddal. És mindig ez van. Sosem ér rá, de a mostani családjának ugrik rögtön, és én vagyok a hibás, mert kiabál vele a gyerek, hogy nem szereti.


2022. júl. 28. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Ne
2022. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Ettől még szeretheti őket. Ne uszítsd ellene őket. Majd eldöntik mit gondolnak mikor nagyobbak lesznek.
2022. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Te is tudod a választ, csak panaszkodni jöttél ide.
2022. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
ne, ha nem kérdeznek róla konkrétan, ne hozd fel a témát. kétlem, hogy tudnál objektíven, fröcsögés mentesen kommunikálni a helyzetről, az meg kinek jó?
2022. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezi a gyerek? Akkor a válasz a nem tudom, szívem. Ha nem kérdezi, nem kell vele foglalkozni.

Nekem gyerekpszichiater mondta anno, hogy soha nem szabad negatívat mondani a másik szulorol, mert a gyerek magában fogja keresni q negatívumot.

2022. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5%
Egy párkapcsolatban két ember van, a tiétekben is kettő volt. ő, akit tartasz, amire tartasz, és Te, aki elviselted és szültél neki kettőt. Nem csak az ő hibája, hogy rosszul voltál, ez azért legyen kimondva. Aztán szidhatod az apjukat nekik, ahogy akarod, csak minden mondat végére tedd oda, hogy "én választottam nektek apának", és akkor az igazság másik fele se lesz elhazudva.
2022. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

Ne hazudj, de ne is szidd.

A jó válasz a "nem tudom, kérdezd meg őt". Nem kell mentegetned az exedet. De a gyerekeidnek meg kell hagyni, hogy saját maguk döntsék el, ki ő. Csak magadat feketíted be, ha nem tudod elengedni a sérelmeid. Ő az apjuk, valószínűleg szeretik, ezért nézd mindig a helyzetet az ő szemükkel. Biztos nem a gyerekek érdeke, hogy rájuk borítsuk a fájdalmadat, hogy ők legyenek a bírók a saját apjuk ellen, hogy legyezgessék a mártír egódat. Szóval ne minősítsd, bírd ki, maradj csendesen az erkölcsi magaslaton.

2022. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jó, kussoljak. Akkor ő meg tegye oda magát a gyerekeknek, ne csak az új gyereknek adjon meg mindent.
2022. júl. 28. 13:04
 9/21 A kérdező kommentje:
Ő meg azt bírhatná ki, hogy a gyerekei vele akarnak lenni.
2022. júl. 28. 13:05
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, az jó lenne a gyerekeidnek, ha az apjuk kibírná a velük létet? Ha unott fejjel létezne mellettük?
2022. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!