Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy ne posztoljá...

Mit tehetek, hogy ne posztolják ki facebookra és más oldalakra a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Én a gyerekeimről semmit nem posztolok, sehogyan (a fejüket se takarom ki, egyszerűen sehogy nem rakom ki őket semmilyen közösségi oldalra).


A gyerekem apjának a gyerekeim a borítóképe, amit már vagy 2 éve nem változtatott meg, ő nem nagyon posztol róluk, maximum a Napjába.


A gyerekeim mostohaanyja folyamatosan tett ki képeket a gyerekeimről, amikor náluk voltak. Egyszer félrehívtam, megbeszéltem vele ezt, ő nem rakott ki semmit azóta egy családi fotón kívül, amit előre megbeszélt velem.


De a gyerekeim mostohaanyjának a mostohaapja és az anyja folyamatosan rak ki képeket, videókat a gyerekeimről. Már többször is szóltam (a mostohaanyának, a gyerekeim apjának és a mostohaanya családtagjainak), hogy fejezzék be ezeket a posztolgatásokat, főleg fürdős, medencézős képeket felejtsék el. A gyerekeim apjának a véleménye az, hogy ezzel nem ártanak a gyerekeimnek. Valóban nem, amikor 3 000+ ismerőssel és nyilvános profillal rendelkező facebook oldalra kirakják a gyerekeimet fürdés közben úgy, hogy a kis dolgaik látszanak, úgy tényleg nem ártanak. Főleg hogy a mostohaanya mostohaapja bejelöl minden jött-ment embert, akivel valaha életében 2 szónál többet váltott és visszajelöl minden ismeretlen embert, az emberek 3/4-éről azt se tudja, hogy ki az miaz, de visszajelöli.


Többször szóltam a két "öregnek", hogy fejezzék be, először szépen megkértem őket, másodjára is szép hangnemben elmondtam nekik, hogy miért nem szeretném, ha kiposztolnák a gyerekeimet, harmadjára (amikor volt a fürdős videó) utasítottam a papit, hogy azonnal vegyen le minden képet, akkor a válasz az lett, hogy letiltott.


2022. júl. 11. 17:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Felhívid a figyelmüket arra, hogy a szülő beleegyezése nélkül használt képek törvényt sértenek, amit akár szabadságvesztéssel is büntethetnek, ha nem állnak le és te perre viszed a dolgot. Vagy, esetleg jelented hivatalos formában a közösségi oldalnak, hogy a gyerekeid szerepelnek a fotókon, de te nem engedélyezted ezt, ergo visszaélés történt.
2022. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Jelentsd a Facebookon, akkor leszedi az oldal.
2022. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem százszor elmondani kellett volna, hanem jelenteni a Facebooknak.
2022. júl. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem hallgatnak a szép szóra, jelentsd a Facebooknak. Leveszik az összes kérdéses képet.
2022. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2%

Rájuk hagyod oszt kész. Ha meg valami beteg erre veri, hát ez legyen a legnagyobb öröme.

Más veszélyét meg nem látom.

2022. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%
Ahhoz meg semmi közöd, hogy őt ki jelöli be, meg ő kit jelöl be meg kit jelöl vissza.
2022. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Jelentés a facebooknak ellenőrzésre, le fogják szedni a képeket, sokadik jelentés után tiltást is kapnak miatta.

Az előző (5-6) kommentelő nevében is én kérek elnézést, ne idegesítsd fel magad rajta.

2022. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

7-es


"Az előző (5-6) kommentelő nevében is én kérek elnézést, ne idegesítsd fel magad rajta."


1-es válaszoló vagyok, az én válaszomban mi volt szerinted az, ami miatt neked kell elnézést kérni a helyemben?

2022. júl. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
8.Ő úgy értette szerintem hogy az ötödiK és hatodik kommentelő nevében kér elnézést.
2022. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld meg jelenteni, de nem sok esély van rá, hogy leszedik.

Én egy éve jelentettem egy kamu oldalon egy meztelen baba képét, azóta sem történt semmi, ha mégegyszer jelenteni akarom, azt írja ki, hogy már jelentettem...

Ezenkívül gyerekek képével létrehozott egyértelműen kamu profilokat sem töröltek amit jelentettem, az az üzenet jött, hogy nem találtak semmi kifogásolhatót vagy már nem tudom, hogy fogalmaztak.


Szerintem ebben az esetben az a legjobb, ha határozottan kiállsz a gyerekedért. Te vagy az anyja, csapj az asztalra nyugodtan.

2022. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!