Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért tartják...

Magyarországon miért tartják ördögtől valónak a bölcsődét?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ki tartja annak? Én senkitől sem hallottam még, kb. minden ismerős gyereke bölcsibe jár, ha be tudja adni.
2022. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
ÉN se hallottam még ilyesmit...
2022. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
ki tartja annak? max arról van szó, hogy bizonyos életkor alatt korai, és elítélik azokat a szülőket, akik 1-1,5 éves gyereket adnának bölcsibe úgy, hogy az életkörülményeik megengednék, hogy otthon tartsák. az más kérdés, hogy ítélkezni szép dolog-e...
2022. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos ezt én is tapasztalom, jellemzően azoktól, akiknek nem jár bölcsibe a gyerekük. Ilyenkor csak megkérdezem, hogy honnan tudod, hogy rossz, ha a te gyereked nem jár?


De ez önigazolás nekik, hogy mivel nem tudták bölcsibe adni őket, vagy megtehették, hogy nem adták őket be, így magyarázzák meg, hogy ők csinálják jól, hogy közben azokat, akik beadták, szembeállítják magukkal. Miközben amúgy egyikkel sincs baj, dehát mindig jobb az, ha közben szidjuk azt, aki másképp csinálja a dolgait. Plusz még lenezés is, hogy ugye csupasz seggre szültél ha nem elég csak a férjed fizuja a 3.évben. Dehát ezek az emberek bölcsit még csak kívülről se láttak, a facebookos rémhírekből tájékozódnak, nem kell velük foglalkozni.

2022. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Én nem tartom ördögtől valónak, és nem lenézem azokat, akik bölcsibe adják a gyereket, hanem őszintén sajnálom őket, hogy nem tehetik meg, hogy otthon legyenek a gyermekükkel, amíg nem kötelező őt intézménybe vinni.

2.5 éves a lányom, igen, néha Tök jó lenne egy kis környezetváltozás, de nagyon hálás vagyok, hogy az első 3.5 évében velem lehet, én taníthatom meg mindenre, én nevelhetem úgy, ahogy jónak látom, és vele lehetek minél többet. Sajnálom azokat, akiknek vissza kell menniük dolgozni, és nem maradhatnak otthon a gyerekkel, amíg csak lehet.


De közben meg jó, hogy van arra lehetőség, hogy jó környezetben legyen a baba, ha mégis szükség van arra, hogy az anyuka dolgozzon.

2022. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom van, akinél csak kifogás, hogy miért ne menjen vissza dolgozni.
2022. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

3as vagyok, szerintem én adtam az egyetlen megfelelő választ a kérdésre. Tök jó hogy senki se tapasztalt ilyet a környezetében, vagy ő személy szerint nem tartja ördögtől valónak a bölcsit, de nem ez volt a kérdés.


Én amúgy személy szerint nem sajnálom magam, mert így alakult. A bölcsi közel van, én többnyire home office-ban dolgozom, a kisfiam könnyen beszokott, nem estem ki évekre a munkaerő piacról, kaptam már többször is fizetésemelést. Persze nyilván nem ezt mondanám, ha utálná a bölcsit, de hála istennek nem kell, hogy megszakadjon érte a szívem minden reggel, mert nagyon jól érzi ott magát.

2022. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Én éppen ellenkezőjét tapasztalom. Hisz nekem úgy tűnik, Magyarországon minden gyerek bölcsibe jár. Én szlovákiai vagyok, itt még bölcsi is alig van, bejutni se lehet, egyszerűen elítélik, aki bölcsibe íratja a gyerekét.
2022. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es: én vagyok a 3-as :D szerintem te a 4-est írtad, nem?
2022. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 4es voltam, bocsánat :D
2022. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!