Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lenne a...

Mit tegyek? Mi lenne a gyereknek a legjobb jelen esetben?

Figyelt kérdés

Egy éve elváltunk,(exférjem lépett le),van egy közös,7 éves gyermekünk.A volt párom messzire költözött,tőlünk kb. 150 km-re.Na most, a gyerekkel való kapcsolattartásra nem lehet panaszom; kéthetente rendszeresen elviszi,ha kérek valamit,pl.cseréljünk hétvégét,amikor tudja megoldja, a gyerektartást is rendesen fizeti, és a kisfiam is jól érzi magát ott,(bár én is mindig hiányzok neki,)de általában várja,hogy mehessen.

Csakhogy,pár hónapja (nem mondta miért),elment pszichológushoz,ahol kiderült róla,hogy súlyos depressziós.Azóta még két pszichiáternél is volt,és mind egybehangzóan ugyanazt állitotta.Ennek következtében antidepresszánst,és emellé még nap 4(!!) frontint szed.Amúgy pedig nem sokat tudok arról,hogy hogyan él.

Én meg azóta tipródom.

Engedjem a gyereket továbbra is elvinni,föleg ilyen messzire?És,ha a sok gyógyszertől bekábul a volánnál,vagy rájön valami roham,akármi?(sajnos nekem nemhogy autóm,jogsim sincs).

Vagy most kérjek felügyelettel láthatást?A gyereknek az se lenne jó,amennyire én tudom,az csak pár óra,meg teljesen más környezetben,sokkal kötöttebb.

Felvetettem már óvatosan azt is,hogy nem muszáj elvinni a kisfiút,itt is lehetnének,de erről meg volt párom hallani se akar(mondjuk,annyira én se örülnék,ennek a verziónak,hogy őszinte legyek).


Mit tegyek?

Ti mit tennétek?

Valaki esstleg hasonló cipőben?



2022. aug. 15. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Maradjon minden a régiben,hiszen eddig is működött
Kérj láthatást felügyelettel,mert a gyerek nincs biztonságban
Egyéb, ;
33 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Depressziós és depressziós között is van különbség.

Nekem is ugyanaz a problémám mint a párodnak, de élőben meg nem mondanád rólam, a gyerekek sem tudják, pedig már nagyobbak.

Annyi, hogy ha gyógyszereket szed nem kéne vezetni, de lehet, hogy nem is vezet, csak nagyon terelni akarsz minket afelé, hogy egyöntetűen hangoztassuk azt, amit hallani akarsz.

2022. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom ha nem engednéd a gyereket az senkinek nem tenne jót

Sem a gyereknek csak apukának

Inkább próbálj vele beszélgetni, mondd el neki a félelmeid .

2022. aug. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is depressziós voltam, és pánikbetegségre is szedek gyógyszert. Soha nem veszélyeztettem a gyerekem a betegségem miatt, a gyógyszerek pont arra vannak hogy a lehetőségekhez képest normális életet éljen az ember. A gyógyszerek nélkül "veszélyesebb" lenne pl egy pánikroham az utcán, vagy a gyereknek lenne rossz állandóan a lehangolt síró szülővel, aki mondjuk nem tud kimozdulni a lakásból annyira maga alatt van. Az a jó ha kezelteti a problémáját Viszont én nem mernék a gyógyszerek mellett vezetni, a legtöbb mellett nem is lehet, de vannak olyan antidepresszánsok amik mellett lehet vezetni, akkor ez sem probléma. A frontint meg lehet hogy nem akkor veszi be mikor vezet.
2022. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Bekábulni csak akkor lehet egy ilyen típusú gyógyszertől, ha túladagolja. Megértem a félelmedet, de alaptalan. Ráadásul ha folyamatosan szedi akkor egyre kevésbé lesz nyugtató hatása, mert nagyon könnyű hozzászokni.
2022. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elengednem, de az exnek felajánlanám, hogy ha bármiért rosszabbul érezné magát, akkor szoljon, nem forditod ellene, de a gyerek érdekében segítesz, amiben tudsz. Hátha őszinte mer lenni, ha bízik benned.
2022. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm az eddigi válaszokat!

1#; szerintem nem akarok senkit egyértelműen egy adott irányba sem terelni, leírtam a pozitív-negatív tényeket is.Márpedig vezet, ő hozza-viszi a fiunkat 150 km-el odébb.

2022. aug. 15. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Apukámnak hasonló betegsége van évtizedek óta. Pszichiáter engedélyezte a vezetést, jogosítvány megújításnál is mindig kell vigyen tőle szakvéleményt. Soha nem okozott balesetet, nagyon jól és biztonságosan vezet. Azt gondolom, ha a volt párod úgy érezné, hogy nem negy a vezetés olyan jól gyógyszerek mellett, nem kockáztatná a gyereke életét.
2022. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!