Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik volt számodra a legkönn...

Melyik volt számodra a legkönnyebb, illetve legjobb időszak a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azoktól kérdeznék, akiknek már nagyobb gyermekük van, így tudnak viszonyítani. :) Nektek melyik időszak volt a legkönnyebb a gyereknevelésben? És melyik a legélvezetesebb? Miért?

Ilyenekre gondolok, mint pl. a 9-10 éves kor körül volt a legkönnyebb, mert már nem volt kisgyerek, de nem is kamaszodott így kezelhető volt. :D

Vagy, a 2-3 éves kor volt a legélvezetesebb, mert akkor nyílt neki a világ, milyen cuki dolgokat mondott, stb...


Minden személyes tapasztalatra kíváncsi vagyok! :)

Ja, és nem arra gondolok, hogy "amikor 20 évesen elhagyták a családi házat". :D


2019. okt. 29. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 7-9 évesek a gyerekeim. Vagy is nincsen köztük 2 év, ez így is volt tervezve.


A terhesség midnegyiknél levett a lábamról. Föleg a nagynál éreztem igazán terhesnek(pedig már régóta probélkoztunk a babával).

Aztán a szülés ripsz ropsz iszonyat egyszerü és jó volt.


Ès ekkor jött a legnehezebb kor a szoptatás. AZ elsö 3-6 hónap mindegyikkel iszonyat nehéz volt. Nem voltak síros babák, de az összes elképzelésem a szoptatásról csödbe ment, és minanhol csak az áll a legjobb ha szoptatsz. A szuper anyuk akik még 3 éves gyerekeket is szoptatnak. Ha erre gondolok már hányingerem van annyira utáltam ezt az idöszakot.

De a legjobb kb 5 éves kortól, mert akkor már a játszótéren vagy baráti társaságba is letudok ülni, nem kell rájuk figyelni, önállóak, egyedül felöltöznek, esznek stb... Lehet velük értelmesen beszélgetni, felnötteknek való társasokkal játszani, és olyan meséket, filemeket nézni amiket én is élvezek.


De igazából az egyetlen rossz idöszak a szoptatás volt. Még a kisebbik kb 3 hétig tartó iszonyat hisztis idöszaka is jobb volt mint a szoptatás.

2019. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fél-2 éves kor közti brutál fejlődős időszak a kedvencem. Még csak 6 a legnagyobb, de már azt érzem sokszor, hogy nincs szüksége rám, nagyon nem várom a kamaszkort.
2019. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Az volt a legjobb mikor alig voltak pár hónaposak, a legkönnyebbel még nem találkoztam, egyenlőre ahogy telik az idő egyre nehezebb
2019. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a 6,5 éves kisfiamról tudok most nyilatkozni (a kislányom 4 éves, alapból békés tündérke, de most a dackorszak kellős közepén). A kisfiam most lett sulis, tartottam attól, hogy korán írattuk be, de nem, ügyesen veszi az akadályokat, napról-napra látom, ahogy fejlődik, okosodik, érettebbé válik a gondolkodása. Ma először játszottunk akasztófásat, már több betűt hivatalosan is tud (a suliból), de ismeri kb. 5 évea kora óta a teljes ABC-t, le is tudja írni. A mai akasztófás játék nagyon élvezetes volt, hihetetlen volt, hogy Ő maga találta kis a saját feladványát, rajzolta meg a betűk számára a vonalakat, együtt élt a játékkal. Ugyanígy imádom, hogy már tudunk szuperül társasozni, a Gazdálkodj okosan! a kedvence. Élvezem, hogy már nagyfiúsan meg tudom beszélni Vele a dolgokat, megérti, ha arra kérem, foglalja le magát, mert nekem valami dolgom van. Ez mondjuk tavaly még nem ment ennyire zökkenőmentesen.

Mivel Ő egy brutál többemberes baba és kisgyerek volt, az első 5 évünk kb. mint egy hatalmas tornádó. Csoda, hogy épségben, ép ésszel túléltük😊

2019. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!