Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb a gyereknek:...

Melyik a legjobb a gyereknek: ha van apja aki foglalkozik vele, anyagilag támogatva van (a szükséges dolgokon kívül, pl.: sport, nyaralás), vagy hogyha nincs?

Figyelt kérdés

Rossz embernek szültem gyereket. Tudom, mindenki olyan virágot szagol, amilyet szakít, amire nem mentség a kor, de már megbántam. Nem a gyereket, hanem azt, akivel vállaltam a gyereket.


A férjem folyamatosan megaláz. Beszólogat az alakomra, a kinézetemre, a hajamra. Van két mostohagyerekem, akik szintén nem kímélnek. A kisebbik 16, a nagyobbik 20 éves. A nagyobbik sokszor beugat, rám uszítja az apját. A fiamnak van apja, nekem nem volt, ezért is akarom, hogy legyen apja. Ha elválnánk, akkor 50%, hogy nem foglalkozna vele, mert az első kapcsolatából született fiával se foglalkozik, a ballagására se ment el.


2021. szept. 2. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Fel fogja fogni,hogy mi történik előbb vagy utóbb.Ha egy kicsit is szeret téged meg akar majd védeni.

Fog neked hiányozni a családon belüli vita,és viszály? Először a mostoha testvérekkel fog szembe szállni,mert ők azok akik távolabb állnak mint az apjuk.Majd aztán feltűnik neki,hogy az apjuk miatt engedhetik meg maguknak ezt.

Ha van elég nagy,és értelmes beszélj vele mindenképpen arról,hogy mi a helyzet,és ÉN személy szerint lépnék ahogy lehet.

Az anyagiak nem minden! Sőt,az a legutolsó ami számít.A nyugalom és a kiegyensúlyozott légkör ezerszer fontosabb mindkettőtöknek.

2021. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Olyan apa, aki megalázza az anyát (meg gondolom, eleve a nöket), az nagyon nem kell egy gyereknek, csak negatív példát tanul töle. A gyereked jobban jár, ha nincs ilyen apja, nem veszít semmit, csak nyer.
2021. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek jobban jár ha nem ezt a sémát látja, tanulja.
2021. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Egy példával akarom demonstrálni, hogy mi lesz akkor, ha egy ember kettő nemnormális szülő mellett nő fel (mert, igen, te se vagy normális, mert nem a fiadat nézed, hanem az általad idealizált családképet).


Anyám 16 éves lett, amikor terhes lett a nővéremmel. Apám ekkor 21 volt. Nagykorusítás, házasságkötés. 23 volt, amikor engem megszült, 25, amikor az öcsémet. A bántalmazások nemcsak verbálisan, de fizikailag is jelen volt az életünkben.

Anyám kereken perecen 40 éves. Egy kiégett, tanulatlan, együgyű nőszemély, aki mindenben alárendelte magát. Tetszeleg a jó anya szerepében, hogy ő mindent értünk tett, aztán sehol semmi. Annyi az élete, hogy felkel fél hatkor, kaját csinál a gyerekeinek és az urának (mert igen, neki ura van, nem férje), elmegy 6:20-kor dolgozni 7-től délután 3-ig. Hazajön 4 óra fele, le se ül, főznie kell, mosnia, takarítania, és panaszkodik, hogy neki mennyi dolga van. De ha ki merünk porszívózni vagy főzni, akkor kihajítja a kukába.

A nővérem egy gyerekes édesanya egy bántalmazó ferj mellett, aki ha nem úgy van, ahogy ő akarja, képes minden fillér nélkül otthagyni a nővéremet egy újszülött gyerekkel.

Az öcsém agresszív, anyámnak is képes neki menni.

2021. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha a két mostohalányod így kipécéz, és a férjed ennyire ellened tudta őket hangolni, akkor szerinted a fiaddal másképp lesz a dolog? Szerinted neki nem lesz megengedve az apja által, hogy a szádba sz4rjon? Az a fiú nem fogja meghálálni az áldozati bárányságod, mert ha ilyen példát lát az apja miatt, akkor azt fogja hinni, hogy ez a normális.
2021. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Mit jelent, hogy a férjedet rád uszítják a mostohalányaid? Miért és miben uszítják rád a férjedet? Példák?
2021. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Gondolj bele, ha a mostohagyerekek már most kipécéztek téged, mit művelnek majd a gyerekeddel? Jobban jársz te is, és a gyerek is, ha kiiktatod őket is, meg az apát is a képből.
2021. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!