Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzre van szükség...

Mennyi pénzre van szükség ahhoz, hogy egy gyereket kényelmesen fel lehessen nevelni?

Figyelt kérdés
Tehát, ha esetleg nem is tudjuk neki megvenni a legújabb okostelefont, de azért egy olcsóbb Iphone-ra teljen.
2022. aug. 17. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Amíg a gazdagság fokmérőjét az iPhone típusában látod, valószínűleg nem vagy vagyonos. Azon kívül, hogy csak troll kérdés.
2022. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég igényfüggő. Mármint a saját igényeid nagyon befolyásolják. Mondjuk ha van két szülő, kérdés hogy csak a gyereknek akarod megvenni az iPhone-t vagy magatoknak is, nyaralás (belföld külföld, hányszor egy évben), szórakozás, étterem, táborok, programok, magán ovi, magán iskola stb.


Mondjuk egy babának nincsenek nagy igényei, de egy kis tini, tini már teljesen más.

Mi elég kényelmesen élünk és sokat tudunk félrerakni, és legalább annyit amennyit magunkra költünk a gyerekre is rászámoltunk. Most amíg baba az ő része többnyire babakötvénybe megy, mert ruhák, pelenka, tisztálkodási szerek, oltások, minimális kaja a fix költségek vele. De ha most lenne óvodás, akkor a választott óvodáját is gond nélkül ki tudnánk fizetni, tanszereit és hasonlókat. Mi mondjuk tudatosan rakunk félre és fektetünk be magunknak is évek óta, tehát már egyetemen ha csak 20 ezer forintot is havonta de valamibe beleraktuk. Amúgy a fizetése mindkettőnknek elég jó és azért amíg iskolás lesz jelentős emeléssel és karrier ugrással is számolunk.


Neked kell atszamolni a saját költségeiket hogy atlásd, váratlan kiadásokkal is kalkulálva.

2022. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem troll kérdés. Úgy gondolom, hogy haladni kell a technológiával. És egy olcsó (kb. 170 000 Ft-os) IPhone telefon vasárlása már azt jelenti, hogy kényelmes családi élet van.
2022. aug. 17. 09:34
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Mi teljesen kenyelmesen elunk eddig, nem is tudom mennyit koltunk magunkra,de szerintem a 10 honapos kislanyomra ugy minimum havi 80-at koltunk.


Ebben benne van a pelenka, popsitorlo, a tapszer, a hus, a zoldseg es gyumolcs amibol fozok, zabkasa, innivalok, neha veszek 1-1 ruhat ha tetszik valami es becsuszik egy-egy jatek is minden honapban, aztan ott vannak a plusz koltsegek,ha epp lepedot veszek, takarot, uj tarolot vagy diszeket, cserelem a falmatricat, baldachint stb. Ebbol viszont lehetne sporolni a tapszeren,kenocson,furdeton ha az orvos felirna es ugye ezek csak a minimumok.

2022. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem jelenti azt. A putriban is van merdzsó, meg bömö,meg iPhone a retek még is megeszi őket, a gyerek pedig egy tróger már 7 évesen. Kiegyensúlyozott, dolgos, szorgalmas szülők akik normális értékrendet, erkölcsi nevelést adnak át a gyereknek.
2022. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi nagyon jól és kényelmesen élünk, hitelmentes családi ház Bpn, 2 autó, nyaraló, külföldi- belföldi nyaralások. Mégsincs senkinek iphone és társai. Van a gyereimnek okostelefonjuk kb. 60 ezer volt tavaly. Tehát szerintem is rosszul látod, nem ez a jólét fokmérője.
2022. aug. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5


Mondjuk az is igaz.


Nem értek ehhez a témához. Csak majd a távoli jövőben szeretnék családot, és most eszembe jutott ez a kérdés. Bár jobban is megfogalmazhattam volna.

2022. aug. 17. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy is lehet, hogy iPhone, mellé meg a legolcsóbb Lupilu pelenka, a 120 ezer forintos ajánlott oltás meg szóba sem kerülhet.

Hülye példa nagyon a drága telefon.

2022. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
4-es te a tápszeren akarsz spórolni? Hát inkább próbáld ki hogy nem veszed meg a 10.baldahint is,amiből egy is sok.
2022. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Draga, ha nem tudsz ertelmezni az a te bajod. Ha figyelmesel elolvastad volna akkor azt a tobbi plusz koltseghez szamoltam,de megnyugtatlak, nincs 10 baldachin csak 4, mivel neha mosni is kell, cserelni es a gyereknek van agya a szobajaban is es a nappaliban is.


Viszont igen, lehetne sporolni a tapszeren,de amint latod azt eddig is megtehettem volna ha annyira szamitana az a par forint.

Annal inkabb szamit az,hogy a kornyezetem szepen nezzen ki,ha a sajat szobamban es az egesz hazban alap a szep fuggony,terito es egyeb diszek akkor a lanyom szobaja is legyen szep.


Azert pedig had ne kelljen elnezest kernem,hogy nem kell szamolgatnunk a penzt. De ezzel egyutt, nem valaszoltam jol a kerdesre talan? Mert rajtam kivul senki nem irta meg,hogy nagyjabol mennyi penzbol jonnek ki,de tenyleg sajnalom,hogy nincs mas dolgom csak elvezni az anyasagot, hazassagot, hobbikat es van idom es energiam es penzem arra,hogy ne leragott kormokkel izguljak a rezsi valtozason,hanem helyette jol erezzem magam es nyugisan eljek, mert nem a semmire vallaltam gyereket.

2022. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!