Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi havi nettó bevétel...

Mennyi havi nettó bevétel esetén mernél bevállalni egy harmadik gyermeket, úgy hogy hitel nélküli lakásotok van?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 12:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Ha dolgozom van rendes bejelentett bérem, nekem is és a férjemnek is, a gyerekek sorba jöttek, így kb semmit nem kell vennem. 500-600 ezer nél lazán mert 3 gyereknél adókedvezmény már 100 ezer, így a 3.gyerek darabig csak + a családnak.
2022. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Min. 1 millió nettó, de csak úgy hogy a lakás elég nagy és van segítség. 3 gyerek már komoly logisztikát igényel.
2022. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
1 millió nettó nekünk de van 130 hitel. Én boldog vagyok, hogy 3 gyermekünk van:)
2022. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%

Ha a lakás megfelelő állapotú, és elég nagy, és az autó is, vagyis nem kell sokmilliós beruházás semmire, akkor mondjuk 800 ezernél én már talán bevállalnám, ha nagyon vágynék rá, de csak ha van növekedési potenciál is még bennetek. Mi a harmadik gyerekünk tervezésekor 600 ezret kerestünk 5 éve.

Most most 1 millióból nem élünk jól a 3 gyerekkel, de nem is vészesen rosszul. Elvagyunk.

2022. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit túlzónak éreztem az 1M válaszokat de belegondoltam, hogy a mostani helyzetben igencsak kell(ene) annyi (vagy több) pénz ha az ember nem csak tengődni, vegetálni akar. Sajnos ez van. Én személy szerint nem vállalnék három gyereket. Csak és kizárólag akkor ha nyernék a lottón, gazdag lennék, lenne segítség ahogy az egyik válaszoló is írta és nekem kb csak a gyereknevelés jó oldalával kéne foglalkoznom. Ciki de ez van 😁...amúgy 1 gyerekem van.
2022. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

Az 1M-t tartom én is reálisnak, de én nem vállalnék hármat.

El akarnám indítani őket az életben, mert nehéz világ van és még nehezebbnek tűnik az, ami várható, és ezt a minimális alapozást háromnak nehéz megteremteni. Pl.lakás, taníttatás stb.

2022. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

A három gyereknél szerintem már nagyon számításba kell venni, hogy mennyi külső segítsége van az embernek, nagyszülő pl. Óriási logisztika ennyi gyerek.

Én a másodikat azért nem szülöm meg, mert semmi segítség, egyszerűen felmértem, hogy egyedül ez egy másik gyerekkel nem menne.

2022. aug. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%
Úgy, ahogy az egyik korábbi válaszoló írta, én is max. akkor vállalnék 3 gyereket, ha megnyernénk a lottót, és valaki tudna szaladni segíteni akár hétköznap is. És szerintem is minimum 1 millió kellene a három gyerekre, de aztán ki tudja, hogy később mire lesz még elég az az 1 millió. Nekünk 600.000 a bevételünk, egy gyereket vállalunk, bár tény, hogy nekünk van lakáshitelünk. Később, ha még kevesebb lesz a hitel - és remélhetőleg nő a bevétel is -, talán beleférne még egy gyerek, de én inkább így vagyok nyugodt.
2022. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

800 ezer körül.


Jelenleg viszont kb 500 a kettőnk bevétele. Nekem diplomám van, férjemnek szakmája, de így se jutunk többre, mint nagyjából 250-250 fejenként. Szeretnék harmadikat, de nettó 500 ezerre nem fogok vállalni. Majd ha jön az én új laptopot akarok, én új ágyat, én új telefont, ja nekem fizetni kell a kolit, a másiknak a szemüveget, fogszabályzót, de közben bexarik a családi autó is, vagy épp a mosógép, akkor gondolkodik el sok ember.


Na én nem akarok odáig jutni, hogy ezeket ne adhassam meg a gyerekeimnek, vagy a családnak.

Még anno kb 8 éve barátnőm szülei havi 1 milliót vittek haza 2 gyerekre. Az akkori viszonyokban ez még több volt, tudtak venni nekik egy garzont Pesten 10 millióért, ami ma kb 3x-át éri. Ha lett volna harmadik, nem biztos, hogy ez ilyen könnyen ment volna.

Viszont annak a kettőnek MINDENT megtudtak adni, amit csak szerettek volna az életben. Még az egyetemet is fizették nekik, dolgozniuk sem kellett mellettük. Szerintem ez nagyobb ajánék, mint a három gyerek, de több megfogás.

2022. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
8-as vagyok, egyébként mi hárman vagyunk testvérek. Na hát azt az anyagi helyzetet akarom nagy ívben elkerülni, mint amiben mi felnőttünk. Amíg minden barátom (ahol nagyon max. 2 gyerek volt csak) nyaralgatni járt, addig én diákmunkáztam, hogy legyen miből megvenni a tankönyveimet év elején, mert nálunk az ingyen tankönyv kb. használhatatlan volt az iskolában. Megmondom őszintén én sosem fogom megbocsájtani anyukámnak, hogy kergette az álmait, hogy neki 3 gyerek kell, és ezzel azt érte el, hogy állandóan költöztünk, mert elárverezték a házat, putriban laktunk, sosem voltunk nyaralni, éppen hogy volt mit ennünk, még egy nadrág is nagy kiadás volt, szinte csak karácsonyra kaptunk ruhát is. Na ehelyett inkább lesz 1 gyerekem csak, de ő nem fog azon gondolkodni, hogy lesz-e mit enni holnap, vagy mi lesz, ha elszakad a nadrágja.
2022. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!