Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek fuvarozásáért milyen...

Gyerekek fuvarozásáért milyen óradíjat szoktak elkérni?

Figyelt kérdés

Három gyerekem van, 9, 7 és 2 évesek. A férjem munkája úgy alakul, hogy délutánonként nem tud segíteni nekem a logisztikában. Én főállásban dolgozom, munka után azonnal elkezdem összeszedni a gyerekeimet, de most szeptembertől picit bonyolódik az életünk néhány iskola utáni foglalkozással, fejlesztéssel.

Vszleg lesz több olyan délután, amikor segítségre lesz szükségem, hogy a gyerekeim eljussanak a helyeikre, de megvárni biztosan nem kell majd őket, a foglalkozások végére odaérek Értük.

Úgy néz ki, találtam egy kedves nyugdíjas nénit, aki a saját autójával fuvarozná Őket, bár leginkább csak a fiamat kell majd, Ő fog a szomszéd településre edzésre járni, a kisebbeket a helyi suliban, bölcsiben én fogom összeszedni.

Szerintetek mennyi óradíjat ajánljak föl a néninek? Egyáltalán óradíjban vagy fix alkalomban gondolkodjunk? Természetesen az üzemanyagot is fizetem.

Budapest agglomerációjában lakunk, a távolságok max. 20 km-t jelentenek.

Köszönöm a segítséget.



2022. aug. 21. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Hadd ne írjak összeget, inkább csak a számítás módját.

Ki kéne fizetni az üzemanyagköltséget, plusz a gépjármű amortizációját (ehhez jó támpont az, amit a NAV költség-elszámolásnál elfogad, most asszem 15 Ft/km). Ezen felül jön a sofőr fizetése. Itt abból indulnék ki, hogy mondjuk egy logopédus vagy egy matematika korrepetítor elkérne óránként 5000 Ft-ot, akkor ennél kevesebb lenne reális egy sofőrnek, mondjuk óránként 2-3000 Ft.

2022. aug. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Számít az, hogy nyugdíjas segítségről van szó, aki egyébként "otthon ül" (nem degradálón írtam), így valójában minden bevétel pluszt jelent a számára?

Remélem, érthető a felvetésem.

2022. aug. 21. 01:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az mindegy, hogy nyugdíjas vagy aktív korú.
2022. aug. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezz meg egy taxis ceget, mennyiért visznek el adott helyre. Az q minimum összeg erre a feladatra,
2022. aug. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy nyugdijas, ugyanugy dolgozik neked.
2022. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
A 3 lepontozót kérdezném, miért is tette? A taxi díja pont megfelelő erre, elvégre ugyanazt várja el a nyugdíjastol is. Neki is pénzbe kerül a benzin, az autó karbantartása, sőt, az ideje is.
2022. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
"aki egyébként "otthon ül"", igen, és issza benzint. Neki is vannak költségei az ideje mellett (ha már azt feltételezed, hogy nincs élete és nem tudja normálisan eltölteni az idejét). Mondjuk ennyire ledegradálni embereket azért mert munkát adnál nekik... Megsaccolod az üzemanyagfogyasztást. A rövid utas tötymörgés miatt miatt 10l/100km, és megduplázod ami így kijön. Ennél kevesebbet biztos nem ajánlanék
2022. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!