Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, mit tegyek?

Bűntudatom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok depis, sem túlaggódós. De egyre gyakrabban érzek bűntudatot amikor leülök egy percre pihenni. A kisfiam nagyon anyás, csak velem szeret játszani. Sír, amikor elmegyek a szobàból. Most terhes vagyok a màsodik picivel és gyakran le kell feküdnöm kicsit hogy megpihenjek. (A párom van ilyenkor a kisfiunkkal, nincs egyedül, csak nekem jönnek ilyen gondolataim hogy nem vagyok jó anyuka mert napközben le kell pihennem.) Màsnak is vannak ilyen gondolatai?
máj. 23. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Inkább pihenj le mint hogy mártírt csinálj magadból. Hidd el a gyereknek jobb ha nyugodt vagy mellette mint egy túlhajszolt anya.
máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Akkor tréningezd magad lelkileg ha már ettől bűntudatod van, mert a kicsi mellett ennyi időd sem lesz. Sőt! A kicsi soha nem fog annyit kapni belőled mint a nagy kapott.

A nagynak meg kifejezetten jó hogy most tanul meg jobban nélküled lenni, az apjával mint amikor már ott a pici.

máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Tehát van egy anyás =egészségesen kötődő kicsi gyereked, akinek rád van szüksége. Erre ahelyett, hogy megadnad azt a törődést, gondoskodást, szeretetet ami jár neki és megérdemel, csinálsz gyorsan még egy gyereket, nehogy véletlenül se ezt a pár évet kielvezhesse szerencsétlen gyerek, amíg ilyen nagy szüksége lenne rád. Most lesz két gyereked, akik közül egyikse kapja meg azt a mennyiségű és minőségű törődést ami alanyi jogon jarna egy gyereknek. Bocs de megértem hogy bűntudatot van. Nekem már csak a gondolattól is az volt, ezért akarok csak később gyereket. És attól nincs vele minden percben foglalkozna, dolgozok, iskolába járok, de ezek kötelességek. Más ember kedvéért nem lennék képes azt mondani neki hogy bocs de most rád nincs időm.
máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem azt mondta a védőnő, amikor terhes voltam a másodikkal, hogy legalább a nagy több időt tud tölteni az apukájával, vele is jobban kialakul a kötődés. Ez vigasztalt, meg így legalább én is nyugodtan tudtam pihenni. Így is sokat voltam vele, mert apuka dolgozott, de ha itthon volt, foglalkozott vele vagy játszótérre mentek.
máj. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem sosem volt bűntudatom emiatt :D

egyrészt, mert anya lettem, attól nekem is ugyan úgy jár még a pihenés.

másrészt van a gyereknek apja is, nem kizárólag magamnak szültem, ugyan annyi neki is foglalkozni a gyerekkel, mint nekem.

máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

3!

És ha majd esetleg késöbb lesz még 1 gyereked, akkor a nagyot ugye majd kiteszed otthonról? hogy a kicsi is megkapja ugyan azt a törődést, mint a nagy. Mert ugye a nagynál nem volt rivális, akkor a kicsinél se legyen, hogy ugyan azt kaphassa

máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!