Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vagytok a gyermekvállalás...

Hogy vagytok a gyermekvállalás témával így 2022-re?

Figyelt kérdés
Régebben úgy voltam, hogy egy jöhet de mostanra abszolút elmúlt ez a vágy. Úgy vagyok vele inkább ne. A kilátástalan helyzet lehet az oka szerintem. Meg hát rengeteg pénzbe is kerül, amit manapság lehetetlen finanszírozni.

2022. aug. 21. 22:43
A kérdező szavazást indított:
igen
nem, soha
lehet majd
40 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Heti gumicsont.
2022. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

🥱🥱🥱 olvass vissza, két napja tárgyalták ezt a kérdést. Meg előtte való nap, meg azelőtt…


Nem akarsz, ne vállalj, ha majd akarsz ezek ellenére is fogsz. Lapozzunk!

2022. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

2-es, ha így van, akkor rosszul írtam.

Napi gumicsont.

2022. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
11 éves korom óta nem akarok gyereket, és szétnézve a világban, ez a döntésem egyre csak szilárdul.
2022. aug. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy, ahogy eddig. Eszem ágában sincs gyermeket vállalni. Egyrészt ilyen primitív, csóró, szinte minden téren elmaradott országba nem szülök. Másrészt mindig is utáltam a gyerekeket. Ez 40-hez közeledve sem változott.
2022. aug. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Amíg mi fehér, európaiak nem tudunk a kicsit rosszabb körülmények között gyereket vállalni, addig a világ többi részén a nyomorba szülnek 7-8 gyereket. Egyik sem jó, csak így a mi kultúránknak egyszer vége lesz.
2022. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazán szeretnék gyereket, de nálam ez nem a gazdasági okoktól függ. Egyszerűen nincs bennem vágy rá, nincs is türelmem hozzájuk.

A mai kor csak annyiban erősíti meg a döntésem, hogy elnézve a társadalom morális és szellemi szintjét, nevelhetem én akárhogyan, csak rossz példát fog látni és rossz közegbe fog kerülni.

2022. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7es teljesen igazad van. Való igaz, ha társaságba kerül egy gyerek eltanul minden hülyeséget azoktól, akiknek a szülei tojnak rá, hogy a gyerek hol van és mit csinál.. Amit utálok nagyon ha egy pár szakít, akkor a pasas fenyegeti a csajt......... Ilyen a Győzike nagyobbik lánya, illetve egy X-faktor versenyző.

Emiatt se akarnék, mert félteném túlságosan. Ott van a hátránya annak is, ha a szülő elhuny a gyerek lesüllyed valamilyen oknál fogva, és hajléktalan lesz. :(

2022. aug. 23. 12:03
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan úgy, mint korábban. Mi mondjuk kicsit más helyzetben vagyunk.


Most érkeznek majd az ikreink. Mivel nekünk szerencsére nincs gondunk anyagilag, mert mindent megalapoztunk előtte (cégek, ház, autók stb), így emiatt nem aggódunk. Van megtakarításunk, a gyerekeknek is elkezdtünk még a születésük előtt félrerakni (azt, amit az új dolgaikra költöttünk volna teljesen. Így mindenből használtat, de új állapotút kapnak. Ezzel csak fejenként 1,5 milliót kaptak a megtakarítási számlájukra). Szóval tudatosan készültünk. Két babánk után majd ha kicsit nagyobbak lesznek pedig nevelőszülők szeretnénk lenni, hogy más gyerekeknek is segíthessünk (nem a pénz miatt, hanem ez régóta vágyunk). Ha mindenkinek szeretnénk saját szobát is még 2 gyereket be tudunk fogadni, de maximumban 4 nevelt gyerkőcöt határoztuk meg. Nagy családra vágyunk.


Mi gondoltunk arra is, hogy mi lesz, ha valami történik velünk. Emiatt mindkettőnknek van olyan életbiztosítása és rokkantsági biztosítása, amiből a gyerekeket nélkülözés nélkül fel lehet nevelni (nem kevésbe kerül, de ez megéri nekünk). Emellet gondoltunk arra is, hogy ha egyszerre történne velünk valaki, akkor a gyerekek gyámjai is ki vannak nevezve már. A legjobb barátaink, egyben szomszédaink, a jövendőbeli keresztszüleik. Ez kölcsönösen van, mivel mi az ő gyerekeik keresztszülei vagyunk és gyàmjai lennénk (ugyanúgy anyagi háttért biztosítanák ők is). Ha pedig csak az egyikünkkel történik valami is a barátainkkal egymásra számíthatunk. Szóval mi mindenre gondoltunk előre. Ez így van rendjén. Így nem a nagyszülőkre maradna a teher.

2022. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
9-es remélem jól kidicsekedted magad...
2022. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!