Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mostani Covid-os időszak...

A mostani Covid-os időszak hatására változni fog a szülők hozzáállása, hogy betegen el lehet-e küldeni a gyerekeket óvodába/iskolába?

Figyelt kérdés
Közvetlen a Covid-ig az volt az általános, hogyha egy gyerek kicsit vagy közepesen beteg, akkor neki még ugyanúgy mennie kell óvodába/iskolába. Emlékszem, én is mindig mentem megfázva, folyamatosan köhögve is, hőemelkedéssel is (kivéve, ha 38°C fölé ment a lázam). Most aki bármi megfázásos tünetet mutat, azt hazazavarják az iskolából, az óvodáknál meg kirakják az udvarra. Tehát most már nem igazán küldenek el otthonról kicsit is betegeskedő gyerekeket. Ennek hosszú távú hatása lesz vajon? Ez meg fog maradni ebben a formában, vagy ahogy enyhül a Covid, ugyanúgy az lesz ilyen téren, mint korábban?

2022. aug. 22. 10:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem fog változni, mert ugyanúgy nincs szabadsága a szülőnek.
2022. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Mivel a járvány még évről évre vissza fog térni, szerintem bele fog ez rögzülni az emberekbe, legalább középtávon. Aztán ha mondjuk 5-10 év múlva már tényleg nem lesz covid, akkor utána lassan majd oldódni fog ez, és 10-15 év múlva visszaáll a 2019 előtti állapotra. Ha addig nem jön újabb világjárvány.
2022. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Nézd, én meg a gyerekem szeptembertől májusig folyamatosan enyhe megfazqsos tüneteket produkalunk. Ezek szerint egyikünknek se kellett volna soha semmilyen közösségbe jarni?
2022. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
43%
3. pont azért produkálja, mert mindenki kicsit folydogáló orral, kicsit betegen viszi és körbe-körbe fertőzik egymást, a tesókat, szülőket…
2022. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

A közösségbe járás egyik velejárója, és elvárása hogy elkapják a betegségeket és immunizálódjanak iskolás korukra amennyire lehet.


Régen mindenki ment taknyosan, a takonykór, hiába okozza a rhinitis vírus, nem számított. Amennyiben a gyerek taknyos volt, kicsit köhécselt, még mehetett, át is adta a betegséget a többinek, ezzel erősítve a későbbi herd immunity kialakulását.


Kérdezd meg anyukádat, te mennyit hiányoztál. Meglepődsz.


Én külföldön élek, fel van sorolva egy papíron 6-7 betegség amivel nem lehet vinni a gyereket, és ki van emelve a papíron, hogy amennyiben a gyerek meg van fázva ne aggódjunk megtörlik az orrát, és remek alkalom arra hogy gyakorolják a saját orrtörlést.


Ez egy Magyarországon nem túl népszerű vélemény, itt keresztre feszítik aki ezt csinálja. Szomorú. Ha folyton kiveszik a közösségből a taknyos gyereket, akkor még suliban is ezzel fognak kínlódni, hogy folyton beteg, mert nem kapta el a közössége gyakori vírusait kiskorában.

2022. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ott keresztre feszítik*
2022. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem azért produkálja egyikünk sem. "Hideg allergiánk" van. Nem bakteriális, nem vírus fertőzés, egyszerűen a hűvösebb időre jelentkezik, nem fertőz, milliószor le lett tesztelve az elmúlt ~40 évben
2022. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

5. én pont nem sokat hiányoztam. emlékszem is, hogy mindig át kellett menni a másik csoportba “járványkor” vagy a másik csoport jött át hozzánk, ha sok gyerek kidőlt.

ilyen is van. mondjuk mi nem voltunk hermatikusan buborékba zárva mint a mai gyerekek akiket a nyári szellő se fújhat meg és agyon van körülöttük mosva - fertőtlenítve minden. sokan még a földre se rakják le úgy a gyereket, hogy nincs rajta 6 pulcsi a lakásban mert jaj megfázik ha kúszik a kövön.

2022. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

8 pont ez az.


Én megkérdeztem anyukámat, hogy mennyit hiányoztam, és azt mondta alig. És nem azért mert sose voltam taknyos 🤷🏼‍♀️


Akkor még nem olvastam át tüzetesen a szabályzatot, és mindig itthon unatkoztunk a gyerekkel míg náthás volt... aztán lett egy súlyosabb betegsége, és megnéztem hogy mit írnak hány napig kell otthon tartani és akkor láttam hogy mit javasolnak.

2022. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

Ja és egy lábjegyzet, a Covid miatti otthonmaradás miatt gyengült az immunrendszer, nem találkoztak annyi vírussal és bacival, ezért beteg most mindenki, és a betegségek is erősebbek. Sajnálom, de hogy az iskolában ne legyen folyton náthás vagy influenzás a gyerek, és ne hiányozzon akkor amikor számít, bölcsiben és oviban hagyni kell lebetegedni, és nem óvni a széltől is. Ez van. Minden egyes alkalommal mikor a szervezete legyőzi a betegséget, egy lépéssel elörébb lesz az immunrendszere erősítésében.


A súlyos betegségek elkerülése érdekében tessék oltatni, ha lázas, rossz a kedve, akkor maradjon otthon, ha csorog az orra, meg köhécsel, menjen, adja át és erősítse mindenki immunrendszerét.

2022. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!