Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik volt az az időszak a...

Melyik volt az az időszak a gyermekeddel, amire azt mondhatod hogy a legkönnyebb volt?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan válasz érdekelne,akiknek már nagyobb a gyerek és úgy tudnak ilyen időszakot mondani tágabb viszonyítási alappal. Pusztán kíváncsi vagyok, kinek melyik volt a legkönnyebb. Újszülött, vagy már kisgyermek, kisiskolás, kamaszkor? Miért volt könnyebb mint előbb/később? ? Esetleg melyik volt a legnehezebb időszak? És az miért?
2021. júl. 19. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A fiammal a legjobb az 6-7 éves kor volt, baromi könnyen kezelhető, értelmes időszak volt vele, nulla lázadással.


Kislányommal pedig a 2-4 éves kor között, bújós, szeretetvággyal teli, hisztijei alig voltak, hjaj, álom volt!


Most általános iskolások, még a tinikort kivárom, de nem hiszem, hogy lesz még ilyen könnyű velük valaha... talán 30 felett :P

2021. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
A fiam 9 éves, kb. amióta elkezdte az általános iskolát, ez a legjobb időszakunk. Piciként rendkívül hisztis volt, sokat sírt, sokszor éreztük tehetetlennek magunkat. Persze jöttek a kéretlen megmondóemberek, hogy mennyire vissza fogjuk sírni ezt az időszakot, hát nem lett igazuk. :) Ez a mostani viszont szuper, értelmes, jókat lehet vele beszélgetni, elmehetünk bárhová, nem kell földhöz vágós, liluló fejes hisztitől tartanunk, hawaii. :D
2021. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Mikor még a méhemben voltak! :)

Komolyra fordítva a szót 5- 6 évesen volt a legkönnyebb velük.

2021. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
6-7 év
2021. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Majdnem 8 éves, 1-2 éves kora között volt a legjobb, kb 3tól a legkülönbözőbb poklokat éljük át
2021. júl. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 16-17 év egész simán megy.
2021. júl. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

14 éves a nagy, 5 a kicsi, ebből a távlatából azt tudom mondani, hogy ha nincs semmi probléma, akkor nekem az első egy év kimondottan könnyű, a nemalvós részeket leszamitva. Utána nekem pokoli nehéz volt mindkettővel, amikor már jönnek mennek, tesznek vesznek, de még szóval meggyőző nem lehet őket. Kb 5 éves kortól kezd könnyebb lenni, és olyan 8-9 évesen határozottan Hawaii az élet, amikor a gyerek már kellően önálló, de még olyan kis aranyos, bújós 😊 Mondjuk egyelőre a kamaszkor is könnyen vehető akadálynak tűnik, minden nagysájúság, duzzogás, lustaság ellenére, ezeket leszamitva nagyon jól együtt lehet működni a naggyal, jókat lehet beszélgetni, jó programokat csinálni együtt.

A kicsivel most kezd könnyebb lenni az élet.

De ez tényleg mindenkinek más, van, aki a csecsemőkort viseli nehezen, nekem pont az volt könnyű.

2021. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
0-2 èves kor között volt a legkönnyebb, 3-4 èves kor között volt a legnehezebb. Most 6 ès fèl èves.
2021. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
9 éves a lányunk. Az első néhány hetet leszámítva, az az időszak, amíg otthon voltam könnyű volt. Nekem az okozza a nehézséget, hogy a munka mellett szinte semmire nincs idő. Mióta visszamentem dolgozni egy rohanás az élet. Egyébként a lányunk nem okoz semmilyen nehézséget, ez nem az ő hibája.
2021. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Ősszel a harmadik gyerekem kezdi a közösséget (a nagyobbak már sulisok). Én azt tapasztaltam, hogy amint megtalálják a helyüket az adott közösségükben (legyen ez bölcsi, ovi, suli), könnyűvé, kiszámíthatóvá válik Velük az élet. Megvannak a maguk feladatai, a maguk felelősségei, az én két nagyobb gyerekem szárnyal, ha feladat van. Ellenben a nyári szünet otthon mindig sokkal nehezebb, nincsenek úgy igazán lekötve sem fizikailag, sem szellemileg. A szellemi terhelés nálunk csodákra képes. Tehát ebből az következik, hogy az otthon töltött évek voltak a legnehezebben, főleg az ovi utolsó évei, egyszerűen szó szerint kinőtték az ovit.
2021. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!