Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki kisgyerekkel, 2-3 évessel...

Aki kisgyerekkel, 2-3 évessel lett egyedülálló anyuka, hogyan zajlott az átmeneti időszak?

Figyelt kérdés

Hogyan szervezted át az életed, hogyan lettél önálló? Hogyan kommunikáltad az új helyzetet a gyereked felé?

Mi lendített át a nehéz időszakokon?

Mi még most próbáljuk kitalálni, hogyan legyen tovább, és félek, hogy belebolondulok az egyedüllétbe, a magányba.


2022. márc. 9. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legelőször magadon kezdj el dolgozni. Az, hogy egyedül vagy, társ nélkül az egy dolog. A magány az elmeállapot. Ezen csak te segíthetsz. Társsal is lehet magányos az ember. Először magad szedd rendbe érzelmileg, aztán ha lezártad magadban a válást, akkor érdemes keresgélni. Előbb nem, mert ha nem tiszta lappal kezdesz, akkor valami pótlásra, kiegészítésre kell majd az új kapcsolat, abból pedig nem sül ki semmi jó.

Az önállóság jön, mert muszáj. Előbb utóbb mindent kirázol a kisujjadbol. Ekkora gyerek ezt nem igazán fogja megérteni. Apa máshol lakik. Majd jön. Nem kell ragozni.

2022. márc. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz átmeneti időszakon?
2022. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából azt, amit az 1-es írt.

Amíg realizálom, hogy a régi életemnek, életünknek vége és felépítek egy újat, amiben az apának is helye van, de hol? Meddig tart az ő szerepe?

Hogyan lehet esetleg, idővel egy új férfit befogadni az életembe, az életünkbe?

2022. márc. 9. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Az apa szerepe addig tart, amíg ő akarja. Sajnos a legtöbb elvált apa szépen lassan lekopik, ezt nem lehet szebben írni.

Nekem jó 2 év volt, mire kész voltam újra ismerkedni. Addig család és barátok voltak az életünk szereplői.

2022. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és k szar volt az első pár hónap. Eleve váratlanul ért hogy az első férjem egyik napról a másikra lelépett. A gyerekkel nem kellett megbeszélni, 1 éves volt, nem értett semmit szegény. Aztán 4-8 éves időszakban volt sok kérdése.

Bő 10 évvel később mentem újra férjhez. Ma már hálás vagyok az exemnek, amiért akkor elment. Így megismerhettem a férjemet, és én is sokat fejlődtem. Amíg ezen keresztül mész, az fájó és nehéz, de utólag rá fogsz jönni, hogy hasznodra volt.

2022. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. 3,5 és 2 évesek a gyerekek. A pici még meg sem született, amikor szétmentünk. Mióta mindenki túl van az ezzel kapcsolatos kálváriáján, azóta nagyon jó a kapcsolat. Egy héten 2x ott alszanak, minden második munkanapon munka után apa, és hétvégén egy egész nap. Nálunk jól működik. Rugalmasak a gyerekek. A volt férjem sok mindenben segít. Van kapcsolata, emellett is megoldható minden. Nekem laza kapcsolatom van, egyelőre nem tervezek komolyat.

A gyereked apja, az apja maradt, nem a gyerektől vált el, hanem ti egymástól. Ha benne van, akkor legyen olyan szoros a kapcsolatuk, amilyen csak lehet, legyen rendszer, de ha akarja, akkor vigye sokszor. Egyrészt neked is lesz szabadidőd, másrészt a gyereknek így nem csak te leszel. Ha veled ne adj isten történik valami, lesz más is, akire számíthat. Én így vagyok nyugodt. A gyerekeim otthon vannak itthon, az apjuknal, mindkét részről a nagyszülőknél. Vegyen részt, amennyire tud és akar. Hozzánk ünnepeken is itt ebédel az apjuk. Tényleg jóban vagyunk, ami a gyerekeket illeti mindent meg tudunk beszélni. Szerintem ez lenne a normális, és én így érzem jól magam, hogy így van.

2022. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* nálunk, nem hozzánk...
2022. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!