Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jobb anyat erdemel? Kit kene...

Jobb anyat erdemel? Kit kene felkeresnem hogy valtoztatni tudjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy egy eves kislanyom nagyon nagyon hisztis akaratos egyszeruen annyira kezre van szokva hogy ha lerakom fulladasig uvolt mar nem birom nagyon hamar felidegesit es kiabalok vele szinte mindennap amit iszonyatosan banok! Van hogy csunyat is mondok neki de abban a pillanatban megbanom tudom hogy o semmirol se tehet egyszeruen keptelen vagyok szabalyozni magam hogy ne kiabaljak :(

Gondolkoztam hogy szakember segitseget kerem!

Felek hogy ramegy a gyerek fejlodesere :(

Nem ertem millio egy jatekja van mindent megadunk neki megis egesznap a kezbe akar lenni semmit nemtudok szinte tole csinalni mert ha lerakom max 5-10 perc amig elvan aztan jon az orditas siras 😫😫😫

Mit csinaljak? Annyira szar anyanak erzem magam, talan ezert idovel elkezd utalni?

Nem akarom hogy feljen tolemvagy barmi a fejlodesere menjen 😩

Akiktol most majd jon az ‘elitelem’ hozzaszolas ne faradjatok!

Igyis tudom hogy k..va szar anyjavagyok


2022. aug. 23. 12:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Jó anya vagy, csak fáradt.

1. Vegyél ki egy szabadnapot. Passzold le a kicsit férjednek, anyukádnak, akárkinek, és csináld azt, ami feltölt (egy mozi, egy kávézás a batátnővel, igazából bármi). A lényeg, hogy addig a gyereked sem fog megnyugodni, ameddig te nem teszed magad rendbe.

2.Csinálj lusta napot. Annak a gyereknek nem játékra, hanem a közelségedre van szüksége. Egy nap, amikor nincs házimunka, nincs főzés, csak nyúljatok az ágyban, simogasd, csikizd, érjetek egymáshoz, aztán menjetek el sétálni arra amerre a gyerek akar, ha kell, minden méteren álljatok meg levelet, kavicsot szedni. A lényeg, hogy érezze: 1000%-ban rá figyelsz.

Nincs tévé se telefon az nap.

Ha neked sikerül ellazulnod, akkor ő is nyugodtabb lesz.

2022. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Szia,elsősorban nem vagy szar anya,csak egy fáradt,gondterhelt ember.

Sokan vagyunk igy,csak nem mindenki meri kimondani/elmondani/bevallani.

Nekem is van egy 16hós kislányom.Szintén igényel engem/minket a nap minden percében,hiába van meg mindene,állandoan követelődzik,akaratos,sokszor hisztis,ráadást ő aludni se szeret:)énis sokszor kiborulok,sírni tudnek,de megprobálok uralkodni magamon,nem kiabalni csunyán ra mondani meg duplán.

Uralkodni kell magadon,ezt meg kell tanulnod,ő rád van utalva.Még kicsike hidd el később jobb lesz.

Nincs senki aki betudna segiteni?apuka,nagyszülok,barátok?

Ha úgy gondolod keress fel mindenkép egy szakembert mert ha állandoan kiabálsz vele,goromba vagy se rad se rá nem lesz jó hatással.

Kitartast:)nem vagy egyedül

2022. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy szar anya, csak te is ezt kaptad otthon, csak ilyen mintáid vannak, csak ez a fajta megoldás égett be és nincs annyi önimereted, eszköztárad, tudatosságod, hogy ezen tudatosan túllépj. Igen, ehhez szakember kell - pszichológus, nem, nem 2 alkalom erejéig, hanem terápia jelleggel. És nem, nem azért mert ketyós vagy, hanem mert mindenkinek kéne, mert mindnyájan bizonyos szükségletekkel érkezünk ebbe a világba, amit a szüleink megpróbálnak (rosszabb esetben meg se próbálnak tudatosan vagy tudattalanul) kielégíteni, ám képtelenség egy gyerek minden igényére ráhangolódni - pláne úgy hogy ők is rossz szülői mintákkal érkeztek a szülőségbe. Ezt a kört csak erős és mély önismerettel és a sémák felülírásával lehet megtörni. Ráadásul a gyerekünk triggereli a mi "piros gombjainkat", amire ugrunk, mert nálunk is ugrottak rá.

Szóval önismeret, terápia, pszichodráma.


Ezen kívül edukáld magad a gyerek fejlődéséből, hogy mikor mi és legfőképp miért várható! Ezáltal lesz tudásanyagod, megérted a gyerek működését, másrész lesz majd hozzá eszköztárad, hogy hogy kezeld a különböző helyzeteket. Nekem ez nagyon sokat segített, hogy megértettem őt, hogy tudtam, hogy mi miért történik.

Ajánlom figyelmedbe a Kapcsolódó Nevelés, az Együttérző nevelés, a Pozitív fegyelmezés, könyveit, cikkeit, online tanfolyamait. Keress rá egyenként mindegyikre! Ezen kívül a Beszélj úgy, hogy érdekelje. Hallgass úgy, hogy elmondja c. könyv kék borítós (kisgyerekes) kiadását.


És azt felejtsd el, hogy rossz a gyereked mert "kézhez van szoktatva". Nem rossz, hanem jól működik, mert egy ennyi idős gyereknek jogos igénye, hogy az anyja közelségében akar még lenni. Vedd a hátadra csatos hordozóban (pl Liliputi, Manduca, Maraya stb), úgy csinálj bizonyos dolgokat! Másokat meg engedj el! Kérj segítséget - szálljon be jobban az apja a háztartásba, vagy legyen egy darabig takarítónő heti-kétheti rendszerességgel. Mozduljatok ki, legyetek emberek között!

Nem tudom mennyire tud már járni, de akkor is lesz egy pont amikor már könnyebb lesz.


Ha egyszer-kétszer kiabáltál vele, az még nem gond, de ha ez a rendszeres, ezt kapja napi szinten az arcába, mégha csak naponta egyszer is, az már igenis kihat a személyiségére... illetve ő ugyanezt a mintát viszi majd magával a saját szülőségébe, a saját indulatkezelésébe, a saját megküzdési stratégiáiba - ezzel majd (ha lesz elég tudatos) ő fog dolgozni a saját önismereti útján. Addig meg dolgozz te, hogy neki ezzel már ne kelljen (annyit)!

2022. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy szaranya és nincs kézhez szoktatva. Ő ilyen. Akkor is ha bárki mást mond. Egy éves nem tudja elfoglalni magát. Csatos hordozó ilyen gyereknél megváltás. Férjed mit csinál otthon, vagy a gyerekkel? Jártok közösségbe, játszótérre? Idegességre nagy levegők. Vagy idegbetegek lesztek mindketten vagy tényleg uralkodsz magadon. Az üvöltés nem megoldás. Tudom, hogy nehéz és néha elszakad a cérna mindenkinél, de a minden napot te is érzed, hogy sok.
2022. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Apuka dolgozik reggeltoleste 6 ig de utanna nagyon sokat o van a kicsivel es hetvegen is tokjo mikor itthon van mashogy viselkedem enis demikor egesznap ketten vagyunk kiborit vannak nagyon jo nagyjaink es vannak katasztrofak😭😭😭

Nagyszulok nem ernek sokat..... en reszemrol meg sajnos mar nemtudom senkire rabizni apjan kivul :(

2022. aug. 23. 13:01
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem próbáltad, próbáld meg bevonni őt is a napi teendőkbe, igaz így ezer évig tart minden, de nálunk csak ez vált be, kb. 10 hónapos kora óta van így. Annyi figyelmet igényel a lányom, hogy ha a telefont a kezembe veszem, már kiabál, hogy tegyem le, vagy szétszedi a házat, ha lebonyolítanék egy 5 perces beszélgetést. (Most alszik, csak azért tudok netezgetni :D). Ő pakol be a mosógépbe, ő adogatja nekem a ruhát teregetéskor, és közben mondogatjuk, hogy ez egy bugyi, ez egy póló...segít felmosni, aminek az a vége, hogy belerohangál a vizes részre, de hát ez van, jobb, mint a semmi :D Ha törölgetek, kap ő is egy rongyot, ő utánoz, és én minden mozdulatért megdicsérem, feladatokat adok neki, hogy most itt töröld le, most ott töröld meg, olyan büszke magára. Semmi házimunka nincs tökéletesen megcsinálva, mert gyerekkel nem lehet rendesen haladni, plusz valamivel mindig belerondít, nagyon nehéz, de el kell engedni a tökéletességet. Főzni nem tudok egyedül mellette, azt csak ha alszik, vagy ha a férjem itthon van, illetve ha takarítok vegyszerekkel pl. wc-t, azt is alvásidőben szoktam. Szerintem amúgy 1 éves kor körül amúgy is van egy szeparációs szorongás, amikor eleve nagyobb matricák az átlagosnál, plusz ha van egy fogzós időszak, az pokoli tud lenni. Nálunk is ilyen idős kora tájt volt, hogy amíg mosogattam, ott állt és üvöltött a lábamnál, én meg énekeltem, nyugtattam, beszéltem hozzá, 800x elmondtam, hogy most el kell mosogatnom a tányérokat, de volt, hogy én is kiabáltam vele, vagy sírtam a végén...és most valahogy kialakult már, hogy tudja, evés után anya mosogat, ő kihozza a játékait a konyhába, vagy arra az 5-10 percre elfoglalja magát bent. Ha végeztem, akkor pedig mindig együtt játszunk valamit utána. Szerintem teljesen normálisan viselkedik amúgy a babád, 5-10 percnél többet nincsenek el magukban, ez az a kor. És te se vagy rossz anya, csak fáradt, szerintem nincs olyan, akinél ne szakadna el néha a cérna. A 3-as tök jó dolgokat írt, érdemes megfogadni a tanácsait.
2022. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Akkor ugyanabban a cipőben járunk! Nekem az sokat segített, hogy amikor már nagyon türelmetlen és idegbeteg voltam, akkor kivettem egy szabadnapot távol a gyerektől.

Írod, hogy apukára lehet számítani.

Akkor szépen fogod magad, szombat reggel felöltözöl csinosan és bemész a városba/elutazol egy közeli nagyvárosba. Iszol egy nyugis kávét, sétálsz egyet, vásárolsz, megnézel egy filmet. Kérd meg apukát, hogy csak akkor hívjon ha kisbalták potyognak az égből. Te pedig kapcsolódj ki.

Tudom, tudom, nagyon sok nőnek nincs szüksége ilyenre, mert neki a gyereke kielégíti minden vágyát, esetleg nem szeret távol lenni a családjától, de vannak anyák, akiknek szükségük van egy kis friss levegőre. Ettől még nem leszel rossz ember.

2022. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem nagyon jarunk el sehova olyan helyen lakunkahol kimozdulni se lehet mert semmi nincs (tanya fele)

Tudom hogy rossz iranyba megyek ezzel es mindenkeppen valtoztatni fogok. Halas vagyok a hozzaszolasotokert sokat jelent es sokat segit❤️

2022. aug. 23. 13:09
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a megoldás, hogy a gyerek rám van kötve, úgy azért jobban tudok csinálni mindent, mint hogyha a karjaimban kellene tartani, na meg könnyebb is. Egyébként meg a főzésből, takarításból lentebb van engedve, sokat rendelünk vacsorát. Most egy ilyen élet szakasz van, ez van. De egyébként jó ötletnek tűnhet pár órára nagy szülő vagy akár fizetett segítség is
2022. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Kedves 7- es

Nagyon jo lenne mind az amit leirtal de sajnos kimozdulni is csak egyedul tudnek mert mikor terhes lettem minden baratnom hirtelen eltunt az eletembol

Olyan anyuka ismerosem vannak akik nem hagyjak otthon a gyereket csak azert h ok kavezzanak!

Apuka tenyleg nagyon sokat segit!

2022. aug. 23. 13:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!