Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fáradság miatt lehet, hogy...

A fáradság miatt lehet, hogy ennyire idegesít a környezetem?

Figyelt kérdés
3 hónapos ikreim vannak. Szeretem őket, de fáradt vagyok. Természetesen az apukájuk is mindenben kiveszi a részét a gyerekeknél és a háztartásban is. Éjszaka van egy 3-4 órás szakasz, amikor mindkettő egyszerre alszik, de azon kívül még káosz, hasfájás, ilyen-olyan nyűg van. Annyira fel tud idegesíteni, amikor valaki x-edik alkalommal is riadt/aggódó fejjel megkérdezi, hogy miért sírnak a babák, majd mintha valami hatalmas okosságot mondanának, odaböfögik hogy biztosan fáj a hasuk, erre nem gondoltam?! Mintha az, hogy tudok róla nekik hála, varázsütésre el is múlik..a másik idegesítő közhelyük, hogy "pihenj amikor a picik pihennek😊" na b+, erre sem gondoltam volna soha 🤦‍♀️ Mostmár ha sétálni viszem őket, konkrétan már meg sem állok, csak egy halk köszönést odadobok az embereknek, csak ne álljanak végre velem szóba, annyira idegesít minden. Pedig én nem vagyok ilyen természetű, meg nem is kellene ilyennek lennem, mert én vagyok a környék kozmetikusa és nem lenne jó ha megutálnának, de egyszerűen nem megy. Én voltam a világ legnyugodtabb embere, most meg mint egy igazi méregzsák.
2022. aug. 25. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból is erősen érződik, hogy mennyire türelmetlen és frusztrált vagy. Nem bántásból írom! Tuti a kialvatlanság és a kimerültség az oka. Próbálj túlélni és idővel jobb lesz! Beszélgetni meg nem kötelező mindenkivel, csak akivel szeretnél.

Kitartást kívánok!

2022. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a fáradtság és igen, lesz még rosszabb. Az ilyen hülye tanácsoknál mindig mond hangosan tényleg hogy ‘ó, hát erre nem gondoltam majd megkérdezem az orvostól/ vagy majd kipróbálom’, aztán szard le! Az a baj hogy vagy bizonytalan vagy és emiatt tudnak kizökkenteni a békédből, vagy amúgy is utálod a kéretlen tanácsokat, de fogsz még kapni annyit, hogy huhú úgyhogy készítsd magad.


Ami nekem bevált, hogy 1: nem mondtam senkinek semmit, hogy milyen problémák vannak, csak akinek tényleg érdekelt a véleménye. 2: mielőtt jönne bárki ilyen f.szsággal, hogy fáj a hasa/jön a foga/éhes én nyíltan kijelentettem hogy mi a baja. Persze nyilván 10bol 9szer kamukáztam, de le is szrtam. Hagyjanak békén… megkérdezte valaki mi baja? Mondtam neki, hogy reggel korábban kelt és így jön ki rajta, nyűgös, majd holnapra jobb lesz. Kész, pont, lezárva, nekem ne kezdjen el találgatni, hogy mi van, mert pont nem érdekel.


Amikor meg összefutsz valakivel akkor nyugodtan állj meg 2 kedves szóra, ha kérdezik hogy vagy? Akkor is mond hogy a legjobban legszuperebbül. Aztán kérj elnézést hogy menned kell, mert felébrednek. Ennyi, ne vedd magadra, játszd el a jó anyát azzal mindenki boldog, ha meg igazi segítségre van szükség igazi szakembert kérdezz

2022. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Igen, a fáradtság miatt van. Ha továbbra is szeretnél pénzt keresni, akkor legyél kedves. Amiket mondanak abban semmi felháborító nincs, kisbabás anyával úgy érzik erről tudnak beszélni veled és valószínűleg igazuk is van, nem hiszem, hogy most akarnál filozófiai, vagy mondjuk természettudományos vitákba bonyolódni.
2022. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan a fáradtság miatt vagy ilyen, ez természetes. Nyilván nem kifizetődő kozmetikusként, hogy épp utálatos vagy azokkal, akik (gondolom) jót akarnak neked a maguk egyszerű módján. De majd lesz jobb időszak is, amikor megint kedves leszel, és akkor elfelejtik ezt az időt, ne félj 😁 Nekem csak egy kisbabám van, ráadasul egész kiegyensúlyozott, de ha huzamosabb ideig egynél többször kelt fel éjszaka, akkor én is egy igazi kis köcsög tudok lenni, például a szegény férjemmel. Tanácsot nem tudok adni, meg hát nem is kértél, így csak annyit mondhatok, hogy kitartás. Véget ér egyszer ez az időszak is, és ha szerencséd van addig is megtanulsz kevesebb alvással létezni.
2022. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez biztos.
2022. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Ezek az okoskodások engem is mindig felidegesítettek. Persze biztos mindenki jót akar..aha, szerintem meg egy csomó, főleg idősebb nő szimplán csak azt akarja mutatni, hogy ő ezt is jobban tudja. Nekem se volt ehhez türelmem, de szerencsére nekem nem attól függ a megélhetesem, hogy kedves vagyok-e a környékbeliekkel.
2022. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, de nekem csak 1 van és már 10 hónapos, egyszerűen minden felbosszant, úgy érzem mindenki rosszat akar vagy kötekedik, elkezdtem Mg B6 vitamint szedni, még nincs hatása de rövidesen biztos lesz. A fiam nem akar enni, sűrjen kel éjszaka, a napi teendő, magamra nem sok idő jut kikapcsolódásra, mi legyen a reggeli, az ebéd és a vacsora, újra és újra kell ugye takarítani és ez folyamatos mozgásban tartja az agyat.

Rendes férjed lehet, az enyém is az, de ha dolgozik ő is, nem tud mindig melletted lenni.

Ajánlom a Mg B6 vitamint azt mondják csodákra képes, régebben már szedtem, viszga időszakkor vagy csak úgy de nem sokáig így nagy tapasztalatom nincs.

2022. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen az idő segít és hogy jobban alakuljon minden vagyis jusson idő enni aludni, tartalmas feltöltődni és a figyelem meg ne kizárólagos legyen. Amíg előre és helyette kell gondolkodni 2x jobban leszívja az agyat ergo jobban fáradunk, plusz nem alvás. Nemcsoda ha türelmetlenek vagyunk
2022. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó neked hogy csak kint találnak meg, nekem anyós minden nap ahogy bejött, már nyomta.
2022. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!