Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A környezetetekben az olyan...

A környezetetekben az olyan gyerekek, akik kifejezetten koran vagy kèsőn kezdtek valamit (mozgasok, szobatisztasàg, beszed, rajz, egyebek), azok mikor kezdtèk?

Figyelt kérdés

Az èn gyerekem nagyon sok mindenben a vègletek embere volt. Kìvàncsi vagyok milyen extrèm korai/késői kezdők vannak mèg.

Majd kommentben leìrom ő mikor mit kezdett, de kifejezetten màsokra is kivancsi vagyok, nem arra, hogy azt vesèzzèk az èn gyerekem mikor kezdte.


2022. márc. 3. 17:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 1,5 évesen indult el. 3 éves múlt, még nem szobatiszta, és egyelőre semmi jele, hogy az lesz a közeljövőben.
2022. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Láttam én már olyan 6 vagy 8 hónapos gyereket, aki járt. Persze a h*lye szülők mutogatták, meg járatták mint valami cirkuszi majmot, nem tudták, hogy ebből baja van/lesz a gyereknek és nem kéne erőltetni.

Valamint nem tudom mennyire késői, barátnőm 3 éves múlt gyereke kb csak neveket, számokat mondott, meg annyit hogy rossz, cica, pisi.

2022. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 8 hónaposan fordult, 10 hónaposan kúszott, 13 hónaposan áll fel, 14 hónaposan mászott, 18 hónaposan indult el (4 hetes korától kapott intenzív gyógytornát).

2,5 évesen kezdett szavakat mondani, 3 évesen tőmondatoknál tartott (a beszédére 20 hónapos korától kapott speciális fejlesztést).

3 év 8 hónaposan lett szobatiszta és ágytiszta.

2022. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
*egy időben olyan kislánnyal jart gyógytornára, aki 3 hónaposan kúszott, 4 hónaposan mászott, 6 hónaposan kapaszkodás nélkül járt
2022. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Gyerekekkel dolgoztam nagyon sokat (dada voltam családoknál). Voltak extrém esetek:

- 8 éves lány, aki még mindig mindent a pelenkába csinált. Ki kellett a fenekét törölni minden pelenkacserénél. Teljesen egészséges, szellemileg fejlett volt, csak anyuka nem akart sose a szobatisztasággal foglalkozni. Én tanítottam meg rá.

- 4 évesen szólalt meg először egy kisfiú. Viszont nagyon helyesen beszélt és nem állt be utána a szája

- 4 éves koráig nem használt sose ceruzát/krétát/filctollat. Velem tanulta meg. A szüleit nem érdekelte ez. A dadái pedig még ennyire nem foglalkoztak ezzel az iránnyal

- 12 évesen tanítottam meg biciklizni egy fiút.

- 5 évesen vittem be először vízbe. A szülők mindketten féltek a víztől. Megtanult velem úszni is 1 év alatt.

- 1,5 évesen indult el a kislány. Teljesen egészséges volt, de lusta. 1 évesen kezdett ülni és mászni. 1 éves koráig semmit sem akart anyatejen kívül. Azóta már iskolás és nincs semmi lemaradása. Másban viszont nagyon korai volt: 16 hónaposan szobatiszta lett és 19 hónaposan elkezdett beszélni. 2. szülinapján már 3-4 szavas mondatokat használt. 3 évesen megtanult számolni, ABC-t és írni is (a tesója ahogy ezeket tanulta, úgy ő elleste ugyanabban a tempóban). A tesójának ő segített a háziban később is.

2022. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Saját gyerekem, 20 hónaposan indult el / állt fel egyedül (gyógytornára jártunk vele 18 hónapos korától). Nem mondanám extrémnek, de azért hónapokkal későbbi, mint az átlag.
2022. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

A lányom az extrém korán kategória...

Koraszülött, 1,5 hónappal előbb született

5hónaposan átfordult (korr. 3,5)

6hónaposan mászott és kiült (korr. 4,5)

6,5hónaposan felállt (korr.5)

7hónaposan lépkedett bútorok mellett (korr. 5,5)

Viszont elindulni kapaszkodás nélkül 11,5hónaposan indult (korr. 10), viszont még előnyben volt a mászás

Kb 12,5 hónapos kora óta megy annyira stabilan, hogy ez az elsődleges mozgás (örülök neki, hogy a járás kicsit kitolódott és sokáig mászott, kúszni 1centit sem kúszott soha)

A beszédfejlődése is extrém gyors

14hónapos és 15-20szavas tudatos szókincse van. 2szót összefűz mondatba

A gyors mozgásfejlődésnek annyira nem örülök, mert nem biztis h ez jó, a beszédre azért bevallom picit büszke vagyok😁

2022. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A lányom másfél éves korára tanult meg járni.

6 éves volt, mire be tudott szabályosan gombolkozni.

Nagyon idegenkedett a játék babáktól, sosem játszott velük.

4 éves korában már olvasott.

2022. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Lányom 3 évesen szólalt meg. Előtte 2 hónappal még gagyogott. Bár ő Asperger szindrómás, nem autista. "Szabály szerint" az Asperger szindrómás embereknek nem késik a beszéd. És mégis.
2022. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A fiam mozgásfejlődése volt extrém gyors. 2 hónaposan kezdett forogni, 5 hónaposan mászott, ült fel, 6 hónaposan állt fel, 9 hónaposan önállóan járt. Beszéd, szobatisztaság átlagos volt, kézügyessége pocsék. KB 9 éves korára sikerült megtanulnia pl. cipőfűzőt kötni, de még most is utálja, lassan megy neki. 11 éves, adhd-s.
2022. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!