Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolás gyerekkel külföldre?...

Iskolás gyerekkel külföldre? Költözött valaki úgy, hogy nem tudta a gyerek a nyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon érik bennünk a gondolat, hogy külföldön folytatnánk az életünket. A nagyobbik gyerekünk viszont 7 éves, most kezdi csak az iskolát, így egy kukkot sem tud semmilyen nyelven. A kicsi 3,5 éves, neki még lenne ideje megtanulni, mire a sulis évek jönnek, de a nagynak már ugye nincs.

Van itt olyan, aki így indult el? Nagy kiszúrás a gyerekkel, nagyon nehéz neki? A B tervünk az, hogy csak kb. 2 év múlva megyünk, és addig tanítgatjuk a nyelvet nekik is, hogy legalább alapszinten menjen, de nem tudom, ténylegesen érne-e ez valamit, vagy fölösleges várni.

Szívesen olvasnék tapasztalatokat olyanoktól, akik már meglépték ezt.


2022. aug. 27. 19:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Felesleges varni. En Angliaban elek 20 eve, sok ismerosom jott 6-7-8 eves gyerekkel, akik pillanatok alatt, par honap mulva folyekonyan beszelik a nyelvet.

Itt pl. 4 eves kortol iskola van, mint sok Nyugat Europai orszagban, ezt csak a kissebb miatt mondom, hopgy olyan nagyon neki sincs sok ido az iskolaig.


Van egy nyelvesz professzor ismerosom, o mondta, hogy ha 8 ev elott kerul a gyerek kulfoldi kozossegbe akkor meg akcentus nelkul, anyanyelvi szinten fogja beszelni a nyelvet.8 eves kor utan az agy nem kepes erre.


Egy percet sem varnek, a sajat tanitas meg lepkefing lenne neki.

2022. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Elso vagyok, nalunk ebben az orszagban a kulfoldi gyerekeknek kulon segito van az iskolaban. Persze attol fugg hova mentek, de ez a miumum szinvonal egy fejlett orszagban. Vagjatok bele, sok sikert!
2022. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Igen. 9 éves volt a lányom, mikor külföldre költöztünk. Pár szót tudott csak angolul. Szeptember közepén kezdte az iskolát, Karácsonyra már folyékonyan beszélt, az ünnepségen beszédet mondott. Év végére teljesen felzárkózott a tananyagban, következő évben neki lett a legjobb helyesírása az osztályban. A második nap úgy jött haza, hogy vannak barátai, egész ősszel szülinapi bulikra jártunk. Bár tény, hogy ő eléggé extrovertált, és már beszélt egy másik nyelvet is, tehát neki nem volt új "idegen" nyelven kommunikálni. Szerintem fölösleges várnotok, minél fiatalabb, annál könnyebb lesz neki.


A lányom kapott az iskolában egy iPad-et, azzal tudott szótárazni, fordítani, ha kellett. Plussz az első időkben mindig volt egy önkéntes "segítője", egy osztálytárs, aki gyakorolt vele.

2022. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én se várnék. Amúgy mifelénk 5 évesen elsősök.
2022. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek sokkal gyorsabban alkalmazkodnak mindenhez, mint a felnőttek. A nyelvtanulás megint semmiség lesz nekik, ez a tapasztalat.

Bekerül a közösségbe, ahol mindenki az adott nyelven beszél, és őrá is ráragad. 🙂

2022. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

"8 eves kor utan az agy nem kepes erre."


3-as vagyok, ez hülyeség, mert a lányom 9 éves volt, és anyanyelvi szinten, akcentus nélkül beszél. Ismerősünk gyereke elmúlt 10, mikor kiköltöztek, és ő is akcetus nélkül, tökéletesen beszél.

2022. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem nyugatra mennénk, hanem délre, ez olyan szempontból fontos, hogy közel sem biztos, hogy van bármi is külön a külföldi gyerekeknek, nincs akkora bevándorlásdömping, mint Hollandiában, Angliában vagy Németországban. Ha lenne ilyen, nyugodtabban indulnánk, csak azért abba belegondolni, hogy beül órára, és fogalma sincs, miről beszélnek, hát... azért biztos elég kemény.
2022. aug. 27. 19:54
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldre (nem Németország, Hollandia, Anglia színvonal) költöztem anyámékkal 20 éve, akkor voltam 8 éves és egy év alatt megtanultam az ország nyelvét. Folyékonyan beszélem a mai napig, pedig már 6 éve angliában élek, de ha kell, tudom használni.
2022. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Én akkor mentem másodikba, engem visszafogtak egy évet, újra elsős lettem. Ha most kezdene a gyerkőcöd vissza is lehetne tartani egy évet.
2022. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9: Igen, ez nem is lenne gond, meg amúgy ezzel az opcióval számoltunk is, hogy visszatartják. Azt is tudom, hogy valószínű előbb beszélné perfekt a nyelvet, mint mi :D Csak hogy az az egy év, míg idáig eljutunk, mennyire lenne ugye rossz neki... de valószínűleg túlaggódom, csak olyan rossz elképzelni, hogy szegény ül a suliban, magyaráznak, és nem ért egy kukkot sem, hozzá se tud senkihez szólni.
2022. aug. 27. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!