Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolás gyerekkel külföldre?...

Iskolás gyerekkel külföldre? Költözött valaki úgy, hogy nem tudta a gyerek a nyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon érik bennünk a gondolat, hogy külföldön folytatnánk az életünket. A nagyobbik gyerekünk viszont 7 éves, most kezdi csak az iskolát, így egy kukkot sem tud semmilyen nyelven. A kicsi 3,5 éves, neki még lenne ideje megtanulni, mire a sulis évek jönnek, de a nagynak már ugye nincs.

Van itt olyan, aki így indult el? Nagy kiszúrás a gyerekkel, nagyon nehéz neki? A B tervünk az, hogy csak kb. 2 év múlva megyünk, és addig tanítgatjuk a nyelvet nekik is, hogy legalább alapszinten menjen, de nem tudom, ténylegesen érne-e ez valamit, vagy fölösleges várni.

Szívesen olvasnék tapasztalatokat olyanoktól, akik már meglépték ezt.


2022. aug. 27. 19:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo, pont a gyerekek azok, akik a legkonnyebben megszokjak.

Ok nem gorcsolnek ra dolgokra, es sokkal alkalmazkodobbak, csak ne beszeljetek be nekik dolgokat.

Par honap es folyekonyan beszel mind a ketto.

Ha nektek van munka, lakhatas akkor minel hamarabb vagjatok bele.

2022. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekek akár egyetlen szó nélkül is megértik egymást, minél elöbb kerülnek új környezetbe, annál egyszerübben megszokják.

A nagyszülökkel meg interneten keresztül is tudnak kapcsolatot tartani, nyáron ott tudnak lenni a szünetben, meg repülövel megoldható az egýeb látogatás is.

2022. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Pont a gyerekek jövöje miatt Kellett volna rég máshol élnetek akkár spanyolorszagban.

Eleje nehéz lesz de aztán 1 év eltelte utána sokkal jobb lesz.

2022. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Igen, tudom... pont miattuk nem szabad maradni. Csak hát most hetente ottalvós buli valamelyik nagyszőnél, imádják egymást, ezt nem pótolja a videochat... De ez már nem fog vissza, az az igazság, menni kell, nem lehet itt már normálisan létezni, és hosszútávon jobban kicseszünk velük, ha nem megyünk.
2022. aug. 28. 20:23
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját magam példáját tudom felhozni. Általános iskola még a szocializmusban, egy faluban, valami gyenge orosz tanítás, külföldi embert se láttam élőben 14 éves koromig, Tv csak magyar csatornák. Középiskola: francia két tannyelvű gimnázium. Első év nyelvi alapozó, első órán bejött egy Franciaországból jött tanár, magyarul nem tudott semmit, elkezdett beszélni franciául. Fél év alatt úgy belejöttünk mint a pinty és utána már külföldi tanárok (is) tanították a matekot, földrajzot stb. Na most külföldön élve, iskolán kívül is kitéve az adott nyelvi közegnek, még gyorsabb tanulást fog eredményezni...
2022. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!