Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iskolás gyerekkel külföldre?...

Iskolás gyerekkel külföldre? Költözött valaki úgy, hogy nem tudta a gyerek a nyelvet?

Figyelt kérdés

Nagyon érik bennünk a gondolat, hogy külföldön folytatnánk az életünket. A nagyobbik gyerekünk viszont 7 éves, most kezdi csak az iskolát, így egy kukkot sem tud semmilyen nyelven. A kicsi 3,5 éves, neki még lenne ideje megtanulni, mire a sulis évek jönnek, de a nagynak már ugye nincs.

Van itt olyan, aki így indult el? Nagy kiszúrás a gyerekkel, nagyon nehéz neki? A B tervünk az, hogy csak kb. 2 év múlva megyünk, és addig tanítgatjuk a nyelvet nekik is, hogy legalább alapszinten menjen, de nem tudom, ténylegesen érne-e ez valamit, vagy fölösleges várni.

Szívesen olvasnék tapasztalatokat olyanoktól, akik már meglépték ezt.


2022. aug. 27. 19:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, minel hamarabb mentek annal konnyebb, ez teny.

Igen, ul az iskolaban, nem ert semmit, de ez csak az elejen van igy, hidd el, ok par honap alatt megtanuljak.

Az, hogy ti otthon bohockodtok valami nyelvtanitassal , hidd el ,semmit nem er.

En 9 eves koromtol angol tagozatos osztalyba jartam, a foiskolai diplomahoz nyelvvizsga kellett, aztan mikor 25 evesen kijottem Angliaba, hat a nyelvizsgammal meg angol tagozatommal elbujhattam szegyenemben. A magyarorszagi nyelvtanitas valami borzalom.

2022. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha másodikas lesz, mikor kimentek, akkor nem fog a tanár egész órán magyarázni. A lányom sem járt külön semmi extra felkészítésre, az első naptól kezdve a többiekkel együtt volt az osztályban, csinálta, amit látott a többiektől, mutogattak neki, beszéltek hozzá. 1 hónap múlva ottalvós buliba ment, simán tudott kommunikálni.
2022. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Várni, de föleg MO-on tanítgatni teljesen fölösleges, mert csak rosszul tanul meg sok mindent a nyelvböl.

Bárhová mentek, a gyerek egy év alatt megtanul beszélni (méghozzá helyesen!), semmi probléma sem lesz vele.

Elsöben sehol nem úgy van, hogy a tanár beszél, a gyerekek meg csak lesnek, hanem aránylag egyszerü, rövid mondatokat használ, szóval nem igazán probléma a gyereknek.

2022. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

Hidd el, nem lenne egy év, és a gyerekek akkor is szólnak egymáshoz, ha nem tudják a nyelvet. Ö megpróbál magyarul mondani valamit a másikaknak, azok meg a saját nyelvükön, de a hangsúlyból meg mozdulatokból sokat megért már kezdetben is, illetve megpróbál már az elsö pár nap után valamit elmondani azzal a pár szóval, amit elkapott a többiektöl, szóval egy hónap után már egyszerü szinten biztos tud kommunikálni.

A gyerekek sokkal kevésbé problémáznak a nyelv miatt, és minél késöbb kerül oda, annál nehezebb lesz neki.


Mi két gyerekkel költöztünk más országba, nem volt külön felkészítö iskola vagy nyelvtanfolyam, ök 6 és 10 évesek voltak, direkt az iskolába kerültek.

A kisebb két hónap múlva már rendesen beszélt, a nagyobbnak kellett fél év, mire belejött, mert neki már valamennyi gátlása volt, mert tudta, hogy nem megy még jól, de utána semmi problémájuk sem volt többé-

2022. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőmék Angliába mentek, amikor a gyerek 6 éves volt. Itt még maradt volna 1évet oviban, ott meg a kora miatt rögtön másodikba került 😁 Semmi gond nem volt, nagyon gyorsan megtanulta a nyelvet, végig jó tanuló volt.
2022. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Délre hová?
2022. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Olaszország. Jól gondolom?
2022. aug. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%
Tehát egy átmeneti időszak miatt nem vállalnád be a nagyobb lehetőséget rejtő jövőt? Igazából nem te félsz az egész kiköltözéstől és fogod a gyerekre, hogy jaj szegény 1-2 hónapig nem ért egy kukkot sem?
2022. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

mi költöztünk ki ugy hogy lányom egy szót sem tudot nėmetül és visza sem tartotåk egy ėvet hanem 3 osztályba jårt tovább ahogy magyarorszågon elkezdte 3 osztålyt ,3.osztåly måsodik félėvėbe költöztünk ki normål nėmetosztályba került 4.osztálytol kapot felzårkoztato külön nėmetóråkat ės negyedik ėv vėgėre mår türhetöen beszélt németül most 5. osztályt vėgezte el jobban beszėl németül mint ėn. sőt angolul is megtanult mert itt komolyabban tanitjåk az angolt .ugyhogy ne félj gyorsan megtanulnå a gyereked az adott orszåg nyelvét

ha meg az adott orszågban jobb az ėletszinvonal stb akkor meg ne gondolkozattok sokatt.minden új kezdett uj helyre vagy másik országba költözės nehéz az elejėn amig belenem råzodtok el nem intėztek mindent aztán mår jobb.

2022. aug. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Nagyon hasznosak voltak, nem gondoltam, hogy ennyire egyszerűen megy ez a gyerekeknek. Azt tudom, hogy könnyebb, mint nekünk, de hogy ilyen hamar belejönnek, nem sejtettem, így azért bátrabban merünk hamarabb indulni.

Spanyolország lenne egyébként az úticél. És igen, mi is be vagyunk szarva, de most már azt gondolom, eljutottunk oda, hogy annyira nem akarunk itt élni, hogy a saját paránkat le tudjuk győzni. Ha nem lennének gyerekeink, már kint lennénk, ez teljesen biztos. Most ők a fő visszatartó erő, egyrészt, a nyelv miatt, másrészt, hogy elszakadnak a nagyszülőktől, akikkel szoros a viszonyuk. De annyira nem látunk itt értelmes jövőképet, hogy ennek ellenére lépni fogunk.

2022. aug. 28. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!