Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés esetén is...

Külföldre költözés esetén is jár a GYED/GYES ha megvolt az elegendő munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
A terhességem elején járok és külföldre tervezünk költözni. A párom külföldi. Ha még szülés előtt elköltözünk (de itthon szülök, mert a határ mellé költözünk), akkor járnak a fent említett dolgok ?
2022. aug. 28. 18:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát a munkahelyemről megyek el szülni, és csak akkor “mondok fel” ha lejárt a GYED/GYES ez megoldható?
2022. aug. 28. 18:43
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jár, ha nem jelentkezel ki az országból, de lehet amúgy is.
2022. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Le kell mondani. Ha kiderül kamatostul fizeted vissza.

De a nyugati átlagos juttatás egyébként is több.

2022. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg? Akkor is ha otthon dolgoztam, szültem és otthon vagyok a cégnél, valamint otthon is van lakcímem? (Mert lenne, csak külföldön tartózkodnék)
2022. aug. 28. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell lemondanod.
2022. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha kint nem veszed igénybe, a kinti juttatást, akkor szerintem kapod.
2022. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha kint igénybe veszed a jutatasokat akkor A magyart le kell mondani.
2022. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A családi pótlékot és a GYES-t le kell mondani, ha 3 hónapnál hosszabb ideig külföldön tartózkodsz. Akkor is, ha megmarad a magyar lakcímed, de nem tartózkodsz ott életvitelszerűen. Az, hogy az adott országban mit kapsz, az országfüggő. Valahol jár egyből CSP, de a GYED-hez hasonló juttatáshoz helyi munkaviszony kell.
2022. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!