Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illetlenség óvodába elkezdeni...

Illetlenség óvodába elkezdeni ősszel dolgozni, ha tudom csak nyárig tudok maradni? Szóljak erről?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kéri. Nincs munkatapasztalatom még, mert idén végeztem az egyetemen óvónőként. Most ősszel láttam több állás hirdetést a környéken, de mind határozatlan időre. Azonban én tudom, hogy sajnos csak jövő nyárig tudnék maradni, mert akkor költözünk messze a párommal. Tehát júniusig tudnék maradni.


Mivel nincs még ebben tapasztalatom szeretném megkérdezni, hogy erről illik -e szólnom, ha tudom előre vagy akkor lehet minden honnan elutasítanak majd?


Illetve a másik problémám, hogy azért óvónőként úgy érzem illene maradnom a teljes nevelési évet, tehát agusztusig, mert bár akkor már nem zajlanak konkrét tevékenységek, de akkor is még a gyerekekkel kellene lenni és szükségük lenne rám, úgy tudom mindenhol csak agusztusban van szabadság vétel.


Nem tudom mi tévő legyek, mert csak emiatt egy másik helyen elkezdeni dolgozni nem szeretnék, mert ezért végeztem el ezt a diplomát, mert ezt szeretném és ebben szeretnék dolgozni.


Köszönöm előre is, ha válaszol esetleg elsősorban óvónő. Bár nem biztos, hogy óvónőt kifogok itt, így elfogadom mások válaszát is és azt is előre köszönöm!



2021. szept. 1. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Őszinte leszek - szerintem nem fog tetszeni. A legelső, ami NEKEM eszembe jutott, az az, hogy "ez is csak a telet akarja kidekkelni". Mint munkaadó, jó tudni előre, hogy az alkalmazott mikor lép le - ugyanakkor, lehet hogy ha ezt nyíltan kimondod,fel sem vesznek sehova. Mint munkavállaló, jogod van ott és addig maradni, amíg akarsz. Mint kolléga, nos....... ott jön elő az első gondolatom; "ezzel se mentünk sokra".
2021. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Őszinte embernek tartom magam és nem menne a hazugság. Meg a költözés is egy olyan dolog, amit előre tervez az ember, így nagyon csúnya dolog lenne később bevallani.

Gondolkodtam esetleg call centerben vagy másban, de őszintén szeretném, hogy a saját szakmámban gyűljön a tapasztalatom, nem másban:/ és az önéletrajzomban is érdekes lenne szerintem, mert utána az új lakóhelyen már szeretném folytatni a munkát tovább.

2021. szept. 1. 22:56
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Inkább az a kérdés hogy mennyire van szükséged arra a pénzre.

Csak azért mert megbántanád az ottani óvónőket ne mondj le a munkalehetőségről.

Max áprilisban vagy májusban megmondod nekik hogy valami közbejött és júniusban pattannod kell. Keressenek másik óvónőt

2021. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szükség lenne rá a költözés miatt annyira nem engedhetem meg magamnak, hogy én csak lógassam a lábam, meg a tb-t is fizetnem kell, csak minuszban lennék.:/


Úgyhogy ebben egyáltalán nem vagyok biztos, hogy helyes -e szólni vagy sem! :(

2021. szept. 1. 23:12
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát előre biztosan ne mond meg nekik mert nem fognak alkalmazni.
2021. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Akkor nem mondom meg, de nagyon nehéz lesz, főleg hogy már szerintem az interjún az lesz szerintem a fő kérdés, hogy mik a jövőbeni célok és nálam most a munka mellett a költözés.

Lehet azért vagyok ilyen félős ezügyben, mert ez lenne életem első munkahelye. Màr rég vàrtam, hogy végre dolgozhassak, de nem szerettem volna úgy indítani, hogy rossz kapcsolatom legyen a végén a kollégákkal és a munkaadókkal.


Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 1. 23:27
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Másik városba költözöl? Ha igen akkor lehet hogy nem számít.

Mielőtt elmennél szólj nekik időben hogy találjanak valakit a helyedre

2021. szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Másik megyébe sajnos, így biztos, hogy nem maradhatok itt. :/
2021. szept. 2. 00:00
 9/17 anonim ***** válasza:
98%
Akkor nem para. Nem hiszem hogy az óvónőknek van országos feketelista hálózata :D
2021. szept. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
:D hát remélem nem kívánnak referenciát majd ha vàltani akarok :D
2021. szept. 2. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!