Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség, hogy egy gyereknél...

Önzőség, hogy egy gyereknél többet nem szeretnék?

Figyelt kérdés
Még a 20-as éveimben járok de a legtöbb családban ha lehet 2 gyerek van ha nem 3 mert ha már a szülők nem lesznek akkor egyedül marad a gyerek, kell hogy legyen testvére. Van benne igazság és a gyereknek se a legjobb lehet viszont én egyetlen gyereket akarok úgy felnevelni hogy minden figyelnem csak az övé legyen. De bármit hozhat az élet lehet becsúszna még egy gyerek akkor persze megtartanám de nekem 1 gyerek a cél mindenféleképpen. Ez valóban rossz lenne később a gyereknek? Az én esetemben nekem van egy tesóm és ha lesz gyerekem akkor neki is lesz egy féltesoja az apukája felől.
2022. aug. 31. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem önzőség. Gyereket magának szül az ember és nem a másik gyerekének. Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá.
2022. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"a legtöbb családban ha lehet 2 gyerek van ha nem 3 mert ha már a szülők nem lesznek akkor egyedül marad a gyerek, kell hogy legyen testvére"


Látod, te is így látatlanban határozgatod meg, más miért vállal, pedig egy csomó embernél más az oka. Ne foglalkozz avval, másnak mennyi van, avval törődj, te mennyit akarsz. A gyerekvállalás tipikusan az a dolog, amiben mindenki törődjön a sajátjával.

2022. aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem tartom önzőségnek, de szent meggyőződésem, hogy az egyszem gyerekre irányított minden figyelmed kifejezetten rosszat tesz majd neki.
2022. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi az, hogy kell? Emberekről van szó, nem valami szériatartozékról. Egyedi döntés, hogy ki mennyi gyerek apja és anyja akar lenni. Az ilyenhez nincs szabály, nincs olyan, hogy kötelező.
2022. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világ legnagyobb kamuja, hogy akkor nem marad egyedül a gyerek a szülei halála után, ha van testvére :D. Szerintem összesen két testvérpárt ismerek, akik között tényleg jó, összetartó kapcsolat van. A többi talán beszél évente egyszer, vagy annyiszor sem. És sokan még fúrják is egymást az örökségen. Nekem szó szerint semmi közös témám nincs a testvéremmel, ha a szülők meghalnak, jó eséllyel soha többé nem fogunk egymással találkozni.

Szóval ha több gyereket akarsz, az ne azért legyen, hogy az elsőnek legyen testvére. Mert teljesen lutri. Azért legyen, mert ti erre vágytok, mert meg tudjátok adni nekik a kellő figyelmet, szeretetet, anyagi javakat, stb.

2022. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mi is így döntöttünk: egyrészt nem egyszerű ezzel az eggyel sem, meg én nem is bírnám a terhelést.

És mindkettőnknek olyan a kapcsolata a testvérével, hogy nem feltétlenül veszítene sokat, ha a gyerekünk egyke marad...

2022. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Aztan mi a garancia arra, hogy a testverek joban maradnak? Ezert kene egynel tobbet szulni, hogy aztan vallon veregethessem magam? “Na, megszultem oket, mostmar lehet barhogy” .. lehet osszevesznek valamin es megutaljak egymast, nem beszelnek evekig. Nem azert kell a masodik, harmadik vagy tobbedik gyereket vallalni, hogy testvere legyek az elozoeknek.
2022. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság - nincs benne igazság ;)


Nekem nem volt tesóm, hálisten, rokonoknál van, gyakorlatilag szóba sem állnak egymással 3-4 éve (gyerekként sem csípték egymást, mert teljesen eltérő a természetük).

2022. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem hirtelez az jutott eszembe hogy egyszer valaki mondta nekem hogy mindenkeppen erdemes ketto gyermeket vallalni mert ovatlanul is elveszitheted az egy szem gyermekedet es konnyit a fajdalmon ha van meg gyermeked. Annyi biztos hogy egy rossz pillanat eleg hozza!
2022. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9: ha csak erre kell, egy pszichológus olcsóbb...
2022. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!