Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 34 évesen még mindig nincs...

34 évesen még mindig nincs olyan érzésem, hogy gyereket szeretnék, egyszer megváltozik ez majd bennem, de addigra már késő lesz?

Figyelt kérdés

11 éve együtt vagyunk párommal, ő 5 évvel idősebb. Eddig egyikünk sem akar gyereket. Azt hittem, mire ennyi idős leszek, már biztos jobban fogok akarni gyereket, de az a helyzet hogy nem. Ugyanannyira nem akarok mint ahogy fiatalon nem akartam. Nem is szoktam ezen gondolkodni, csak most eszembe jutott. Idővel ez megváltozhat? Csak elméleti szinten érdekel, párom beleegyezése nélkül nem erőltetném a dolgot.


Egyébként úgy nem is vonzanak nagyon, utcán százszor jobban megnézek egy kutyát, akit épp sétáltatnak, mint egy babakocsis, vagy totyogós gyereket. De eddig 2x találkoztam közvetlen közelről babával, totyogóssal, nagyon aranyosak voltak, és egészen fura érzéseket indítottak el bennem, gondoskodni, óvni akartam őket, és szeretetet éreztem, de az eszembe se jutott hogy én csináljak egyet.


Fiatal kamaszként bennem volt a társadalmi elvárás, biztos voltam benne, hogy mint minden nőnek, egyszer házasság és gyerek lesz a sorsom, de igazából azt hittem nincs más lehetőség. Most nem tudom mit csinálok, talán várok hogy megjöjjön a kedvem, de nem jön még mindig. Igazából elég jól érzem magam így ahogy vagyok, sokszor az az érzésem, hogy ennél nem is vágyom többre. Nem azt érzem, hogy anyagi meg ilyen olyan problémák visszatartanak, semmi visszatartást nem érzek, hanem inkább semmi vágyakozást nem érzek. Csak egy dolog aggaszt kicsit, hogy egyszer előjön bennem ez az érzés, hogy szaporodni akarok, vagy nem tudom mit éreznek ilyenkor a nők, szóval nem tudom ha előjön, mennyire lesz erős érzés, és ettől félek, hogy talán addigra kifutok az időből.



2022. szept. 3. 15:49
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
De olyan érzéseim szoktak lenni pl. hogy szeretnék mégegy házziállatot, eddig 2 van, nagyon szeretem őket, és nagyon akartuk is őket, mindketten rajongunk az állatokért.
2022. szept. 3. 15:51
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Két lehetőség van: vagy nem bánod meg, vagy meg fogod bánni.

Ezt egy kívülálló nem fogja tudni eldönteni helyetted. Ehhez komoly önismeret kell. Én is dilemmáztam ezen, nem tudtam eldönteni, mit akarok igazán, mik a valós érzéseim (társadalmi nyomás, félelmek, stb.). A pszichológussal folytatottközös munka segített nekem eldönteni a kérdést, onnantól nem volt dilemmázás.

Neked is ezt tanácsolom.

2022. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Én nem hiszek ebben a majd ha babázni akarok az érzésben. Ha nincs körülötted gyerek, akkor tényleg olyan ufó dolog tud lenni az egész, pl. amikor rád bambul folyamat egy baba villamoson és akkor most mit is kellene csinálni (erre pont emlékszem e korszakomból:)). Azt kellene tudnod, hogy 10-20-30 év múlva családban képzeled el magad vagy kettesben a pároddal. Szóval mondjuk ott állsz 40 vagy 50 vagy 60 évesen, akkor melyik kép vagy te. Háziállat meg azért nem ugyanaz. Az is cuki és felelősség persze, de egy gyerek ugye ember, folyamatosan fejlődik míg bizony egyenrangú lesz veled és saját döntése alapján fog szeretni vagy nem szeretni... na meg még egy csomó mindenben más :D mondjuk nem annyira könnyű lepasszolni a szomszéd néninek, ha nyaralni mentek és hát jóval többe kerül.
2022. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Vagy megváltozik, vagy nem. Ezt nem lehet előre megjósolni. Sem azt, hogy megbánod-e. Ha biológiailag már kifutsz az időből, még mindig gondolkozhatsz örökbefogadásban is, ha a gondoskodás érzése ezek szerint nem vérrokon gyerek irányába is megvan benned.
2022. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, csak nem akartam ezzel elterelni a témát, nehogy erre helyeződjön a válaszolók hangsúlya. De még értelmét is látom annak, ha segítek egy árvának, mint hogy sajátot szülök.
2022. szept. 3. 17:18
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Off: Azért az örökbefogadásra sokkal többen várnak, mint amennyi egészséges fehér és 3 éve alatti örökbe adható gyerek van. Illetve meg is van szabva, hogy mekkora korkülönbség lehet az örökbefogadó és a gyerek között. Szóval nem szegény árvákból lehet válogatni, hanem akikre sok a jelentkező, azoknak a szülőjelöltekből válogatnak, akik 3-6 évet is sorbaállnak értük. Vagy hát vannak sajnos az idősebb vagy komolyabb gondozásra szoruló és többségében roma gyerekek. És akárhogy is, de nehéz feladat, mert a legtöbb gondozatlan, eltitkolt terhességből születik, idősebbként pedig már sok lelki sérülést hordozhat. Szóval a gondolat szép egyébként, de olvass utána.
2022. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy 3 év alattit akarnék, ha egyszer akarnék :D 6-7 évesre gondoltam, de tényleg nem akarom ezzel elvinni a témát.
2022. szept. 3. 17:41
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tényleg nem lehet tudni, főleg egy csomó kívülálló nem tudhatja. Valamennyire te magad azért tisztában vagy vele, miért nem akarsz. Ha például a terhességgel, szüléssel, az egész gyerekes léttel szembeni averziód van, ha idegesítenek a gyerekek, ha szeretsz egyedül lenni, akkor kisebb az esély rá, hogy megváltozik. Anyám 37 volt, apu 40, mikor születtem, addig egyikük sem akart gyereket. Én soha nem akartam, a férjem sem, egyikünknél sem merült fel egy pillanatra sem. Ez kiszámíthatatlan.

N

2022. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha kellemetlen a kérdés, nem akarok bunkó lenni, de végülis akkor te tervezett gyerek voltál?
2022. szept. 3. 19:13
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, igen. Tulajdonképpen soha nem érdekelt. Most meg már nem tudom megkérdezni. Az biztos, hogy nekem még most is feláll a szőr a hátamon a gyerektémától, pedig már bőven túlkoros vagyok 😁
2022. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!