Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lovaglás oktatásra vinném...

Lovaglás oktatásra vinném gyermekemet. Számít az majd télen, hogy nincs fedeles hely az oktatásra, hanem szabadban vannak mindig?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Télen igen. Ha csapadékos a tél, akkor felázik a pálya és a hideg miatt nem nagyon tud száradni, így saras, használhatatlan marad, ha pedig ezek a göröngyök lefagynak, akkor pláne. Ha száraz a tél, akkor is lefagy a talaj, ami szintén nem tesz jót a ló lábának, így nem fogják őket a pályán dolgoztatni. Ha esetleg négyévszakos a pálya, akkor szuper, ott a vízelvezetés is működik, illetve fagyni se fagy. Később pedig, ha haladó szinten lesz, akkor az erdei terep általában jó, ez viszont idő. Nálunk nincs se fedeles, se négyévszakos pálya, én már nem érzem a hátrányát, mert futószárazni általában tudok a mezőn, lovagolni pedig az erdőben, de kezdőként számolni kell vele, hogy sokszor elmaradhat az óra az időjárás miatt.
2022. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nehéz döntés ez, mert ilyen lovarda van a közelünkben.
2022. szept. 5. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó ott az oktatás, becsületesek az emberek, jó idegrendszerű, szépen tartott lovak vannak, és minden egyéb elvárásnak megfelel, akkor ki lehet bírni ezt a pár húzósabb hónapot. Kellemetlen a sok lemondott óra, de lehet, hogy még így is megéri. Tavaly egyébként én még decemberben használtam a pályát és márciusban már szintén. Közben is volt egy-két alkalom, amikor használható volt, de én inkább mentem a mezőre meg az erdőbe. Minden év más és ahogy fejlődik tudásban a gyerkőc, a lehetőségek is bővülnek. :)
2022. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!