Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek otthon indult be a...

Akinek otthon indult be a szülés és nem volt kinek vinne mit csinált?

Figyelt kérdés
Mentőt hívtatok vagy hamarabb befeküdtetek a kórházba? Esetleg a tesóm tudna bevinni de az se biztos mert lehet dolgozna. 50 km-re vagyunk a kórháztól, faluban lakunk.Nem lehetne megbeszélni az orvossal, hogy hamarabb befekudjek a kórházba?
2022. szept. 6. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek feküdnél be?

A babák nagyon ritkán jönnek olyan gyorsan, hogy nem ér ki a mentő. Főleg az első babák.

Van amúgy Görbicz Adriának egy podcastje, arra az esetre, ha egyedül lennél, és úgy begyorsulnának a dolgok, hogy meg is születik a baba. Keress rá, én nagyon hasznosnak találtam.

2022. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kórház nem hotel, hogy akkor menj be,amikor kedved tartja. Lehet befektet a 39. Héten és még 2 hét eltelik a szülésig. Valakivel beszéld meg, hogy azokban a hetekben, mikor közeleg az idő álljon készenlétben. Apuka nincs képben?

Ha pl mondjuk elfolyt a víz,akkor akár mentőt is lehet hívni.

2022. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a magzatvíz folyt el egyszerre,zuhatag-szerűen éjfélkor.


Otthon volt a férjem, de felhívtuk a mentőket,hogy akkor mi legyen.

Ugye előre csúszhat a köldökzsinór,az meg nem olyan jó buli....


Azt mondták, nehogy bevigyen a férjem, feküdjek le,azonnal jönnek.


Szó se volt arról, hogy nem jönnek ki, örültek, hogy szülés lesz és nem beteg senki. Itt poénkodtak, nagyon aranyosak voltak :)

2022. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok. Úgyhogy végülis mentővel mentem be,mintha egyedül lettem volna itthon. A táska elő volt készítve akkor már (39+2), csak fel kellett kapnom.
2022. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Párom nem tudott bevinni, mert vkinek itthon kellett lennie a nagyobb gyerekkel. Rendszeres fájásokkal hívtam a mentőt, ők vittek be. Ha nincs ki bevigyen, akkor marad a mentő. Előbb semmi értelme befeküdni, ha nincs indokolt alapja, akkor úgysem fognak bent tartani.
2022. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert szules nem ilyen gyorsan megy. 10-12-36 ora is lehet mire megszulsz, plane elso gyereket.

Anyukam , velem anno ugy ment be, hogy a villamoson elfolyt a magzatvize, nem szallt le otthon, hanem elment a vegallomasig, onnan masikra at, es be a korhazba.

2022. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy 50 km-re van a kórház, nem azt jelenti, hogy olyan távról jön a mentő. A mentő a legközelebbi mentőállomásról jön, és bár nem tudom, hol laksz, biztosan ennél közelebb van hozzád egy mentőállomás. Ha ők már ott vannak, nem lehet gond, mert ha annyira sürgős az ügy, levezetik a szülést a mentőben.
2022. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En is Adria podcastjat ajanlom. Biztos, hogy nem fekudnek be elobb.
2022. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!