Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dorka név szerintetek felnőttk...

Dorka név szerintetek felnőttkorban ciki ?

Figyelt kérdés

Igen tudom most elég fura de viszont szerintem addigra megszokott név lesz. Mielőtt írnátok hogy ne a becézett alakja legyen van Dorina ,Dóra a közeli ismerősi körben. Már tanácstalan vagyok. Ami még szóba jöhet Hanna , Eliza , Szófia, Olivia, Elena, Panna, Anna


Vezetéknév Bayer



2022. szept. 9. 09:58
A kérdező szavazást indított:
Anna
Dorka
Szófia
Hanna
Eliza
Elena
Olivia
Bianka
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Én ismerek egy Dorkát, szerintem nem ciki a név. Kollégám.


Nekem egyébként az Olívia és Bianka tetszik a legjobban ezek közül.

2022. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De esetleg ha van valami ötlet a vezetéknévhez szívesen fogadom.
2022. szept. 9. 10:18
 3/12 anonim válasza:
72%
A picibaba.hu oldalon van egy utónév kalkulátor. Beírod a vezetéknevet, megadod a nemet és sok-sok keresztnevet felsorol, rangsorolva, hogy mi lehet a leginkább illő a vezetéknévhez.
2022. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név, és egyáltalán nem ciki.
2022. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Én a Dorottyát választanám a helyedben, és azt becézném Dorkának. A Dorottya egy szép, nőies név, amivel felnőttként sem kell kellemetlenül éreznie magát. Bayer Dorottya szépen is hangzik. A Bayer Dorka olyan kislányos, nem egy komoly felnőtt nőre asszociálok belőle.


Az egyéb általad felsoroltakból az Elena és az Eliza kivételével nekem a többi rendben van. (Most majd lepontoznak az Elena és Eliza rajongók, de nem tehetek róla, hogy nekem ezek nem tetszenek.) Hangzásra talán a Bayer Bianka a legjobb, aztán a Bayer Hanna, az Olivia és a Szófia a legkevésbé passzoló ehhez a vezetéknévhez (nekem). De pl. Bayer Anna Szófia formában is el tudnám képzelni, ha esetleg nem tudsz egy mellett dönteni. (A Szófia különben tetszik, de simán a Bayer Szófia nekem kicsit fura.)

2022. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Dorka szerintem kislányos, ráadásul önmagában becenév, nem nagyon lehet már hova fokozni. Inkább Bianka.
2022. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja a Dorka névvel. Most sem lenne. Teljesen viselhető a “becézett” formája is normális keresztnévként. A felsorolt nevek közül nálunk listás volt az Olívia, Eliza és a Bianka. Én ezek közül választanék.
2022. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Névválasztásnál csak magadra hallgass! Mindig lesz olyan akinek nem tetszik ezért, azért. Túl gyerekes, túl öreges, fura a hangzása, túl modern, csak a kisebség ad ilyen nevet a gyerekének... stb.


A helyzet az, hogy a névvel identitást adsz a gyerekednek. Hogy az a név mennyire lesz a sajátja az rajtad múlik. Nem nem a néválasztasnál, hanem a nevelésnél.

2022. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Dorka vagyok, 30 éves, már anyuka. Nagyon szeretem a nevem.
2022. szept. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Külföldön kiröhögik majd Dorkát:

[link]

2022. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!