Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák miért mások életéve...

Az anyukák miért mások életével, gyerekével foglalkoznak? Ezek szerint mégsincs annyi dolguk?

Figyelt kérdés

Állandóan a mások leoltása, megalázása a cél az anyukák 95%-ánál. Itt az oldalon, meg más oldalakon is.

Mindig azon van a hangsúly, hogy (szerintük!) ki mit csinál rosszul.


Leggyakoribb az, amikor valaki nem akar szoptatni, ezért tápszert ad a gyerekének. Ha valaki nem tud szoptatni, akkor jó a tápszer (bár sokan ezt is kritizálják), de ha valaki nem akar és nem is fog szoptatni, akkor már mérgező meg megöli a babáját vele. Most másnak mi köze van hozzá, hogy ki szoptat és ki nem? Mennyivel lesz több tej a mellében, mennyivel lesz nedvesebb a puncija attól, hogy (sokszor vadidegen) emberek felett mondhat ítéletet?


De igazából számtalan más példa is van, nemcsak ez: szülés, együtt alvás-nem együtt alvás, altatás, bölcsi, stb.

De közbe megy ezerrel, hogy "jaj, még hajat mosni se tudok, annyi dolgom van".


Miért ítélkeznek a nők? Pláne az anyukák. Mitől lesznek többek, hogyha nekimennek egy anyának?


2022. szept. 15. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez is csak egy vitaindító kérdés…

Látod te is másokkal foglalkozol.

2022. szept. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert mindenki frusztrált, agyon van terhelve, és nem tudják helyesen kezelni a stresszt. Mindenki kompenzálni akar, és ezt a családomon belül is nagyon jól látszik.

Pl.: unokatesóm a 2 éves gyerekét bölcsibe adta. Az ő dolga. Sokan megszólták érte, meg kioktatták. Erre unokatesóm nem leszxrja, hanem kitalál egy nőt, aki 10 hónaposan beadta bölcsibe a gyerekét, és őt szidja, hogy minden szült gyereket, ha már 10 hónaposan beadja bölcsibe.

Na sokan nem kitalálgatnak dolgokat, hanem másokon vezetik le. Facebook oldalakon, hoxán, itt. Az idősebb korosztály még személyesen is beleáll a másikba, holott azért ők sem patyolattiszták.


Én kellő önismerettel tudom kezelni többnyire a stresszt, és van életem. Nem igazán szoktam ítélkezni. Ameddig nem veri valaki a gyerekét, addig nem érdekel a dolog. Szoptatásról meg annyit, hogy a tápszeres gyerekemnek ezerszer jobb immunrendszere van, mint annak a gyerekemnek, akit 2+ éves koráig szoptattam.

2022. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

#1

Azért nem mindegy, hogy azért foglalkozol másokkal, mert unatkozol, nem tudod kezelni a stresszt, úgy érzed, hogy nem vagy elég jó anya, és az okoz orgazmust neked, hogy leírhatod másnak, hogy "Minek szültél gyereket, ha...?", vagy azért foglalkozol másokkal, mert mások foglalkoznak veled, beleszólnak az életedbe, véleményt mondanak rólad, és ezt ocsmány módon teszik.

2022. szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt látják gyerekkoruktól fogva. Ez minek szült, az minek akart gyereket, emez mit hitt, amaz mit csinált. És legtöbbször ezt nők mondják nőkről. Erre jön rá a média hatása, ilyen smink, olyan bőrápoló termék, influencerek, insta mamik, akik vigyorognak minden képen, mint a tejbetök. És akkor még az egyéni problémák, az anyaság nehézségei.


Jól írja a 2-es, hogy akit csesztetnek egy hormondúló, kiszolgáltatott helyzetben, az általában olyanná válik, mint azok, akik csesztetik.

2022. szept. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem csak a gyerekneveléssel van így. Alapvetően Magyarországon ilyenek az emberek.

Bár a gyereknevelésben eléggé kicsúcsosodik, ebben igazad van. És nem csak az emberek, de még a szakemberek részéről is. Nálunk a védőnő volt igazán szörnyű. Pl. hozta a kis prospektusait az együttalvásról. Én mondtam neki, hogy nálunk lesz gyerekszoba, a franciaágy meg a férjemé és az enyém. Erre megkérdezte, hogy minek akarok én gyereket szülni, ha így állok hozzá. Meg hogy fantáziátlan vagyok, mert lehet máskor is szexelni. Aha, hát ha kettőnk közt fekszik a gyerek, akkor hogyan? Nappal meg nyilván nem tudunk elvonulni a klóba szexelni, és nem hagyom egyedül a gyereket. Amúgy azt pont tudom, hogy ő miért ilyen, neki lelépett a férje, és otthagyta egy fogyatékos gyerekkel. Amúgy lehet, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje, és abban éli ki magát, hogy másokat szid. Nem lehet tudni, kinek milyen a kívülről csilivilinek tűnő élete.

2022. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, feltűnt-e, de te is épp másokat szólsz meg.
2022. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katona Dius ***** válasza:
71%

Én ilyet (minek szült?) ritka esetben kerdezek,de akkor is csak ezért,mert nem ertemt. Sógorom volt együtt egy nővel, aki èletèben nem dolgozott,mindig az adott pasi tartotta el. Anno szült egy kislányt,azt elvették tőle,mert nem foglalkozott vele. Később szült egy kisfiút,mikor együtt volt sogorral,akkor még nala volt. De nem főzött, édességgel etette,nem foglalkozott vele a szó legszorosabb ertelmében. Folyton a telefont nyomkodta,tiktokra pakolt fel zenére tátogó videókat allandóan. A gyerek meg üvöltött a szobában. 4 évesen még nem beszélt a fiú. Ott pl nem ertem,minek vallalt gyereket,ha nem foglalkozott vele soha. Sógor volt mindig,aki furdette,etette,mikor hazaért a munkából. Hiába vesztek rajta ossze folyton,hogy ha mar nem dolgozik,nem főz,nem takaritegalabb a kicsit lássa már el rendesen. Nem foglalkozott a saját gyerekével. Mikor anyósom szóvá tette, hogy szegény kicsi teljesen le van soványodva és nem oké az sem,hogy 4 evesen nem beszél egy szót sem,ment a megsértődés.

Na az ilyet nem ertem,hogy miért vállalt.

Ha valaki úgy dönt,hogy tápszerezik,ő dolga. Ha valaki ugy dönt,hogy nem ekkor,hanem akkor táplál hozzá,az ő dolga. Amig ellátja a gyerekét,senkinek semmi köze hozzá. De ha valaki nem látja el rendesen a gyerekét,ott én is tudok morogni.

Később, miután külön mentek sógorral,amugy el is vették tőle a fiút is.

2022. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!