Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 feletti kismamák, olyan...

30 feletti kismamák, olyan anyukák, akiknek későn jött össze a baba. Őszintén: Ti irigykedtek az olyan kismamákra, anyukákra akiknek ez korán összejött rendezett körülmények mellé?

Figyelt kérdés

Akiknek korán meglett a férj, ház, anyagi háttér és még a baba is összejött bőven a húszas éveikben.

Vagy ellenszenvet éreztek irántuk?


2022. szept. 21. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/159 anonim ***** válasza:
82%

Nem. De ritka köztük az, akinek amúgy egészséges a kapcsolata és a többség már el is vált 🤷‍♀️

Van persze aki boldog, és örülök, hogy sikerült fiatalon jól választania, csak sajnos keveseknek jött össze.

2022. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/159 anonim ***** válasza:
86%
Én 36 évesen szültem. Nem irigykedtem soha a huszonéves anyákra. Szerintem én felkötöttem volna magam ha huszonévesen nem járhatok bulizni, nyaralni, hanem a játszótéren dekkolhatok a páréves gyerekemmel.
2022. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/159 anonim ***** válasza:
90%

Semleges.

Okom volt rá, hogy így akarjam.

Azt meg már rég megtanultam, hogy sokféle út van, és abból sok jó is, függetlenül attól, hogy az nem az én utam.

2022. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/159 A kérdező kommentje:

1-Ennyi erővel lehet azt is mondani, hogy a harmincas meg kétségbeesésében szült, nehogy kifusson az időből. Általánosítani buta dolog.

Én sem általánosítok, csak kérdezek. Amúgy fiatal, 26 éves anya vagyok és sokszor, de nem mindenkitől, aki idősebb anyuka, olyan kirekesztést érzek.

2022. szept. 21. 17:51
 5/159 anonim ***** válasza:
84%
A kettessel értek egyet. Én nem vállaltam volna gyereket a húszas éveimben, hisz akkor "kiéltem" magam. Ez a normális. 30+ évesen már nyugodtabb vagyok.
2022. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/159 anonim ***** válasza:
100%
Csak az esett rosszul, hogy nekem nem jött össze évekig. De ezért nem haragudtam olyanokra, akiknek egyből. Nem ők tehetnek róla, hogy peches vagyok. Vagy addig ne vállaljanak gyereket, amíg nekem nem jön össze? Sose értettem az összefüggést. Szóval a saját problémáim miatt vagyok dühös, nem azokra, akiknek nincs bajuk. Mit ártottak neked???
2022. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/159 anonim ***** válasza:
78%

Nem általánosítottam, ezt látom 🤷‍♀️

Nyilván nem törvényszerű, nekem ilyen ismerősök jutottak. Mivel belőlük indulok ki, ők a releváns környezetem, az biztos, hogy irigy nem vagyok rájuk.

2022. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/159 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk jogos. Mondjuk én nem ezt látom a saját környezetemben szerencsére. Inkább boldog kapcsolatokat.
2022. szept. 21. 17:55
 9/159 anonim ***** válasza:
15%
Persze, hogy irigykedtek, max. nem vallják be.
2022. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/159 anonim ***** válasza:
89%
De miért kellene irigykedni? 32 évesen várok babát. Igaz én szültem 25 évesen is de nem látom a hátrányát a 32 éves teherbeesésemnek a fiatalabbal szemben.
2022. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!