Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor (hány évesen) terveztek/...

Mikor (hány évesen) terveztek/terveztetek családot alapítani? Akik már alapítottak, nektek összejött? Jó volt úgy, ahogy terveztétek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ilyesmi nem mindig tervezés kérdése. Én szinte kislány koromtól készültem az anyaságra. Mindig szerettem volna fiatal anyuka lenni. Most 25 vagyok, tudom, hogy a fiatal anyaságnak most lenne itt az ideje, DE annyi pozitív változás volt a közelmúltban az életemben, hogy szeretném még kihasználni, rengeteg tervem van és úgy érzem, néhány évig mégsem szeretnék kisbabát. De közben meg úgy érzem, hogy nyomásként nehezedik rám a "korom", a pároméról ne is beszéljünk, ő 9-cel több nálam. Rettenetes ez az érzés, úgy érzem, hogy nem tudok túllendülni rajta. Ti hány évesen alapítottatok családot?
2018. szept. 20. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit szerettem volna, hogy lehetőleg 30 alatt jöjjön az első gyerek, ha minden feltétel adott. Tehát relatíve fiatalon akartam anya lenni, nem annyira, hogy 20 évesen, de nem is 30+, 25-30 közt gondoltam. Szerencsésen alakultak a dolgaim, így jött ki. 27 voltam, mikor a lányom született, most 30 vagyok, januárra várom a fiamat. Elvileg több nem lesz, bár nem zárkóztunk el mereven egy 3. elől, csak nem terveztünk hármat sosem.
2018. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Én 23 éves vagyok, még nagyban tanulok, és meg 2-3 évig nem is fogom abbahagyni. A barátom 25, ő is egyetemre jár, ezért még egyikünknek sem aktuális a családalapítás. (Nem mellesleg egyikünk sem áll készen egy ilyen gyökeresen változásra.) Szerintem nálunk az lesz a legjobb, ha 5 múlva vágunk bele, és szerintem nem leszünk vele késésben.


Ami titeket illet, szerintem ha tetszik ez az állapot, ne kezdjetek most a családalapításba.:) (de a bölcs anyukák lehet kiosztanak mindjárt, hogy babával minden jobb, és ne okoskodjak arról, amiről nem tudok semmit :D)

2018. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

30 alatt akartam az elsőt, és 35 alatt az utolsót. 27-32 évesen szültem. A férjemmel kapcsolatban nem voltak ilyen elvárásaim, de 40 alatt volt még végig, aminek örülök.

Ha most ilyen érzéseid vannak, szerintem nyugodtan várj 2-3 évet. Még nem maradsz le semmiről, és addig megjöhet az elhatározás. :) A pasik meg jobban ráérnek.

2018. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is 25-26 éves korom körül szerettem volna, meg úgy terveztem, hogy 30 előtt legyen 2. Most 27 vagyok és egyszerűen még nem akarom. Közben bennem is bennem van ez, hogy később már késő lesz, de akkor sem érzem egyáltalán késznek rá magam. Sok baba születik az ismerősi körben és nem érzem, hogy irigyelném őket, sőt. Most úgy gondolom majd 30 körül vállalom az elsőt.
2018. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
30 alatt szerettem volna mindenképp. 27 évesen mentem férjhez, 28,5 voltam amikor megszületett a kisfiam. 31 leszek amikor megszületik a második babánk. Jó így, de talán jobb lett volna kicsit korábban, ha adottak lettek volna a feltételek. Nem jó, ha idős a szülő..látom Anyukámon, mennyire jó, hogy fitt Nagymami. Szerintem, ha adottak a feltételek, akkor nem érdemes sokat várni.
2018. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok, most kezdünk próbálkozni.

Nekem nem voltak anyai ösztöneim. Semmi nem érdekelt a pénzkeresésen kívül. Csak a meló, vagyon stb. Meg a tudás. Állandóan a tudásomat bővítettem.

Utána megismertem a párom és egyszerűen rá vágyom, hogy családunk legyen. Hogy legyen egy csodálatos kisbabánk, aki félig ő, félig én. Teszek én a karrierre :)


Ha valaki egy éve azt mondja nekem hogy ekkorát fordul a világképem, nem hiszek neki :)

2018. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Én szerettem volna 25 éves korom előtt szülni az elsőt, de persze ember tervez... :-) Teljesen máshogy alakult az életem.


Már próbálkozunk egy éve, most leszek 27. Sajnos nem jön össze, pedig már vizsgálatokra járok fél éve, gyógyszereket szedek stb... Nem is valószínű, hogy mostanában összejön... Ha ezt tudom, akkor előbb nekiállunk a próbálkozásnak, pedig még a mai napig nem adottak teljesen a feltételek. (Vagyis de, csak annyi a "gondunk", hogy albérletben vagyunk, de erőteljesen azon vagyunk, hogy megtaláljuk álmaink házikóját.)

2018. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

23 éves voltam, mikor megszületett a kisfiunk. Akkor már 2 éve házasok voltunk a férjemmel, és 5 éve voltunk együtt.

Óvodás volt a kisfiunk, amikor elhelyezkedtem a jelenlegi munkahelyemen, amit nagyon szeretek, a fizetés is jó, mind anyagilag, mind pedig érzelmileg stabil háttere van a kisfiunknak.

2018. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
27 éves koromban született a fiam. 34 éves koromban a lányom. Úgy voltunk vele, hogy az első 30 alatt, a második 35 alatt. Aztán elkezdtünk vágyni egy harmadik babára is. 36. szülinapom előtt 4 hónappal össze is jött, de sajnos nem fejlődött, így missed ab lett. Úgyhogy még ezt az évet adtuk neki, már betöltöttem a 36-ot, ha most hihetek a tesztnek, akkor jövő májusban bővül a család, akkor már 37 leszek. A férjem azt mondta, hogy ő 40 éves koráig vállalna, de mivel az előzőt elvesztettük, így ő már 41 évesen lesz 3szoros apuka, ha minden jól megy. :)
2018. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok, 2 ev mulva szeretnenk az elsot. A ferjem akkor lesz majd 26, o a fiatalabb. Nekem is igazabol az a fontos, hogy 30 alatt jojjon az elso es 35 alatt az utolso. (2-3 gyereket celoztunk be, aztan majd kiderul.)
2018. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!