Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik otthon meztelenül mászkál...

Akik otthon meztelenül mászkáltak, leszoktatok erről a gyerek születése után, vagy ugyanúgy nem vettetek fel ruhát otthonra?

Figyelt kérdés
2022. szept. 22. 15:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
4%
XD
2022. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
8%

Nyilván, hogy normális esetben az ember ha mesztelenkedik gyerek előtt, akkor ha megszületik, nem fog, ezen változtat.


Ennek jobb esetben így kellene történnie, hiszen a gyermek fejlődésére negatívan hathat...


Pl. Olyan gyermekeknél, akiket nemi erőszak ért, részben azért is csak 9 elszenvedett év után derült ki a probléma, mert a gyerekek úgy nőttek fel, hogy a szülők mesztelenkedtek előttük, és előttük élték a nemi életüket. Ezért a gyerekek nem mutatták bántalmazás semmi jelét az oviban, majd később az iskolában sem...


Úgy derült ki, hogy a nagyobbik kislány az egyik ismerősüknek mesélt a helyzetről.

2022. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem arról szólt a kérdés, hogy bárki nemi életet élne a gyerek előtt 😄


MeZtelenkedésről van szó, hogy egy olyan párnak akiknek természetes volt így egymás előtt élni, megvaltozott-e ez a szokás amikor gyerek született.

2022. szept. 22. 15:32
 4/27 anonim ***** válasza:
23%
Nem normalis mesztelenkedni, ha eddig nem esett volna le.
2022. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
60%

Én ritkán szoktam, régebben többet. Most, hogy már iskolás, kezdem magam "takargatni", ha öltözök vagy fürdök, vagy nyár van és itthon vagyok, de nagyritkán még fürdök a gyerekkel. Illetve ő fürödhet a fürdővízben először, majd megmosom a haját, beszállok én is, és 10 percet így együtt fürdök, majd kiszáll, és én fürdök tovább egyedül.


Szóval ilyenek vannak. Azt megszokta, hogy én néha meztelen vagyok, de kisgyerek kora óta megjegyzi, ha más is, hangosan kimondja, vagy már pl elfordul a női öltözőben, korábban csak megjegyezte, hogy a barátja kistesóját szoptatják látta az anyuka cicijét, meg ilyesmi.


Szerintem ebben nincs összefüggés, a gyerek képes különbséget tenni a szülő, meg a többi felnőtt viselkedése között.

2022. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus! Ne keverjük már bele a meztelenkedésbe a molesztálást, erőszakot, fajtalankodást!


Nem járkálok otthon ruha nélkül, de ha zuhanyzás után ráeszmélek h fent hagytam a pizsim, akkor felmegyek érte meztelenül a gyerekek előtt is.

Vagy átöltözöm előttük.

2022. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

De miért írod sz-szel amikor z-vel kell? Szerintem ez a nem normális amikor egy felnőtt ember nem tud írni de azért okoskodik.


Egyébként tényleg szomorú h azért mert valaki otthon meztelenül van az már egyenlő a nemi erőszakkal.

2022. szept. 22. 15:44
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

Itt sokan nagyon el vannak tévedve. 😅 Jesszusom! A meztelenkedés nem perverz és nem is molesztálás. A gyerek meg, aki ebben nő fel, totál természetes lesz neki és semmi kivetnivalót sem fog látni a szüleiben.

Mi direkt nem, de öltözés, fürdés közben simán rányitunk a másikra. Kb annyira természetes, hogy meg sem vizslatjuk egymást, mintha ruhában lennénk. 8 éves a lányom. Engem is, meg az apját is látja néha meztelenül, de semmi trauma nem éri, mert baba korától kezdve ehhez van szokva.

2022. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%

Érdekesség képpen írtam le azt a történetet, nem azért, hogy a meztelenkedésből ez következne...


De nyugodtan meg lehet kövezni érte, ha így jobban érzitek magatokat.

2022. szept. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
8-as vagyok. Normál helyen nem dugnak a gyerek előtt. Mellesleg, az akkor is megtörténhet, és akkor is hallgathat róla, ha amúgy ruhában vannak.
2022. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!