Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindkét oldali nagyszülőkre...

Mindkét oldali nagyszülőkre rábizzátok a gyerekeket ugyanúgy? Vagy más formában vesznek részt a gyerekek életében?

Figyelt kérdés
A feleségem szülei vigyázhatnak a gyerekeinkre, de az enyémek nem, nem engedi a feleségem, mert nem bízik bennük. Valamennyire van is tényleg oka rá, de azért kicsit túltolja. Amúgy nem tiltja tőlük, lehetnek együtt, csak azt nem akarja, hogy úgy legyenek, hogy mi nem vagyunk ott. 3 és 6 évesek a gyerekek. Ő azt mondja, ez nem ritka, másoknál is van ilyen. Én rosszul érzem magam emiatt a szüleimmel szemben, lelkiismeretfurdalásom van és irigykedem, amikor az ő szülei unokáznak.
2022. máj. 23. 23:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Rábíznánk, de míg az egyikkel szinte együtt élünk addig a másikkal csak 2 havonta találkoznak pár órára
2022. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Anyára bármikor rábíznám.

Anyósomra még akkor sem, ha ott vagyok. Tett érte rendesen.

2022. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Nekem már rég nem élnek a szüleim. Az anyósom vigyázott néhe a nagyokra, de nem volt toppon már akkor sem ez 20+ éve volt.

Letojta ha mondtam valamit, pl nehogy elaltassa a gyereket délután(otthon már aludt), elaltatta mert ment a sorozat.

No így a 3 évest már nem bízom rá csak úgy ha én is itthon vagyok egy hazban élünk ők lent mi az emeleten.

Inkább a nagyok vigyáznak rá néhe.

A férjem sem szereti ha az anyja van a gyerekkel, tudja, hogy figyelmetlen és szereti tömni a gyerekeket.

2022. máj. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
79%
Anyukám szokott vigyázni a gyerekre, ha dolgom van, el kell intéznem valamit, anyósomra nem bíznám, főleg hogy ordít tőle a gyerek. 😁
2022. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Ez szerintem a nagyszülők viselkedésétől függ. Nálunk anyukám sokat vigyázott a lányomra, volt anyós messze lakott, de mikor náluk voltunk, rábíztam, bár kicsit szeleburdi volt. Új anyósomra nagyon szívesen, pedig ő később lépett az életünkbe. Legszívesebben viszont a nagynénémre, akinek sosem volt gyereke, mégis fantasztikus velük, Márti maminak szokta hívni a lányom és a az unokahúgom, mert tényleg olyan volt, mint egy plusz nagymama.
2022. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%

"Valamennyire van is tényleg oka rá, de azért kicsit túltolja."

Ha van ok a bizalmatlanságra, akkor miről van szó? A gyerekeitekről van szó bakker, nem pár cserép virágról... Biztos, hogy nem hagynám olyanra a lányomat, akiben nem bízom meg 110%-ra és nem érzem azt, hogy maximálisan biztonságban vele a gyerekem.

2022. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Egy anya ezt megerzi. Es azt irod van oka ra, akkor meg ?

En anno apukam szuleinel soha nem voltam ugy, hogy nincs ott az egesz csalad. Anyukam nem hagyott volna ott, igazabol nem is ismertem oket annyira, evi 2-3 alkalommal mentunk. Mig anyukam szuleinel heteket toltottem, es eletem legjobb hetei voltak. Teljesen mas kapcsolat volt koztunk.


Most a 6 evesem az ex anyost sosem latta.

2022. máj. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%
Szüleim a melletünk lévő gázban laknak, így nyilván velük többet volt, de anyósomra is bármikor rá mertem bízni.
2022. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
63%
Szüleim melle épitkeztünk, így velük bármikor bármennyi időre elvan mindkettő. Anyósomék 40 kilométerre vannak, a második unoka fel éves elmúlt, mire eljöttek megnézni. Semmilyen kapcsolat nincs köztük, soha nem voltak és nem lesznek rájuk hagyva.
2022. máj. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

Szüleim messze élnek, anyósomék pár utcányira. Anyósomék sokszor vigyáznak a gyerekekre, nagy segítség. A szüleimre is ugyanúgy rábíznám ôket, csak a távolság miatt nem megoldható. De amikor látogatóban vagyunk otthon, simán rájuk bízzuk a gyerekeket.

De öcsémék pl. a szüleimhez közel élnek, ôk mégsem hagyják rájuk egyedül a gyereket a mai napig, pedig a gyerekük egyidôs a mi kisebbik gyerekünkkel. Szóval ez nem csak azon múlik, a nagyszülôk milyen emberek, hanem azon is, hogy a szülôk mennyire féltik mindentôl is a gyereket.

2022. máj. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!